Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 14:45:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: czy w Polsce byli księża którzy protestowali przeciw wprowadzaniu Novus Ordo?
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj
Autor Wątek: czy w Polsce byli księża którzy protestowali przeciw wprowadzaniu Novus Ordo?  (Przeczytany 28600 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #75 dnia: Czerwca 06, 2012, 19:43:38 pm »

Murka - kogo widzą moje piękne oczy

:))))
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #76 dnia: Czerwca 07, 2012, 01:12:41 am »

Mam nadzieje ze moje piekne oczy beda mogly ujrzec Was oboje tego lata bez posrednictwa ekranu :))) /pardon, koniec offtopu, pardon/
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #77 dnia: Czerwca 07, 2012, 12:30:44 pm »

Cytat: Krusjder
Murka - kogo widzą moje piękne oczy
Cytat: Murka
Mam nadzieje ze moje piekne oczy(...)
Świetne! (pogrubienie moje)
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #78 dnia: Lipca 07, 2012, 19:20:46 pm »

Ks. Marcin Węcławski przytacza fragment nauki rekolekcyjnej dla kapłanów, wygłoszonej przez ks. prof. Edwarda Stańka w 2007 r.


"Na zakończenie tej konferencji pragnę – mówił ks. Staniek - przywołać spotkanie z moim profesorem ks. M. Michalskim. Przyszedłem do niego i widziałem, jakiś smutek na jego twarzy. Zapytałem: Co się stało? Odpowiedział, że rano przyszedł do zakrystii u oo. kapucynów w Krakowie, by odprawić Mszę świętą. Ubierając ornat zapytał: A gdzie jest manipularz?

Brat służący w zakrystii oświadczył mu, że już nie ma. Wczoraj przełożony polecił mu wyrzucić do kosza na śmieci wszystkie manipularze, bo już nigdy nie będą potrzebne.

Znów o manipularzach - tym razem w kościele dominikanów krakowskich:

"w ostatniej chwili okazało się, że nie mamy stroju kapłańskiego, bo w 750-letnim klasztorze krakowskim nie ma ani jednego manipularza poza kilkoma zamkniętymi na cztery spusty w muzeum"

http://myslispodchustki.blogspot.com/2012/07/uff-udao-sie.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Michal260189_T
aktywista
*****
Wiadomości: 1491

« Odpowiedz #79 dnia: Lipca 08, 2012, 12:38:12 pm »

U mnie w parafii są manipularze w szafie zakrystii. Czekają na lepsze czas 8).
Zapisane
Sancte Michael Archangele, defende nos in proeli.....
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #80 dnia: Sierpnia 23, 2012, 17:26:52 pm »

Ks. Marcin Węcławski przytacza fragment nauki rekolekcyjnej dla kapłanów, wygłoszonej przez ks. prof. Edwarda Stańka w 2007 r.


"Na zakończenie tej konferencji pragnę – mówił ks. Staniek - przywołać spotkanie z moim profesorem ks. M. Michalskim. Przyszedłem do niego i widziałem, jakiś smutek na jego twarzy. Zapytałem: Co się stało? Odpowiedział, że rano przyszedł do zakrystii u oo. kapucynów w Krakowie, by odprawić Mszę świętą. Ubierając ornat zapytał: A gdzie jest manipularz?

Brat służący w zakrystii oświadczył mu, że już nie ma. Wczoraj przełożony polecił mu wyrzucić do kosza na śmieci wszystkie manipularze, bo już nigdy nie będą potrzebne.

Znów o manipularzach - tym razem w kościele dominikanów krakowskich:

"w ostatniej chwili okazało się, że nie mamy stroju kapłańskiego, bo w 750-letnim klasztorze krakowskim nie ma ani jednego manipularza poza kilkoma zamkniętymi na cztery spusty w muzeum"

http://myslispodchustki.blogspot.com/2012/07/uff-udao-sie.html
a propos krakowa i manipularzy... w muzeum diecezjalnym jest bialy manipularz z mniej - wiecej takim podpisem: mala stula uzywana przez bp-a wojtyle do spowiedzi   ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 01, 2013, 09:29:05 am wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #81 dnia: Października 18, 2013, 10:12:17 am »

Z wywiadu z x. Tomaszem Jochemczykiem:

- Przełożeni postanowili wysłać mnie na rok do Czarnej – pallotyni mają tam swój dom rekolekcyjny. Miałem popracować, przemyśleć pewne sprawy. Nie wiedzieli, że to zupełnie odmieni moje powołanie.

- Co się stało w Czarnej?

- Pracowałem, organizowaliśmy z proboszczem różne przedsięwzięcia, czułem się tam dobrze. Mieszkało tam dwóch starszych księży. Jeden z nich jeszcze żyje – ma już 60 lat kapłaństwa. To byli bardzo pobożni kapłani. Codziennie w nocy o godzinie 2.00 wstawali z łóżek, by odprawić Mszę. Jeden szedł do kościoła, drugi do kaplicy i sprawowali Najświętszą Ofiarę. Ja nic o tym nie wiedziałem, ale pewnej nocy obudził mnie hałas na korytarzu. Słyszałem kroki, skrzypnięcia drzwi. Wyszedłem zobaczyć, co się dzieje. W kaplicy świeciło się światło. Uchyliłem lekko drzwi… Ksiądz Klemens stał przy ołtarzu – ale inaczej. Nie z tej strony, co zwykle. Zorientowałem się szybko, że odprawia Mszę taką jak przed soborem. Wykonywał piękne gesty, był skupiony i rozmodlony. Gdy mnie zobaczył, przeraził się. Jakbym nakrył go na czymś absolutnie zabronionym. Poprosił, żebym nikomu o tym nie mówił. I nie powiedziałem, ale odtąd często służyłem mu do Mszy.

http://www.wieden1683.pl/news/prowadzila-mnie-fatimska-pani/
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2013, 10:23:20 am wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #82 dnia: Października 18, 2013, 16:15:37 pm »

x. Tomasz Jochemczyk


Poznaliśmy (ja z żoną i synem) osobiście.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem.
Myślę, że zaproszenie do Włoch jest "wszechczasowe", więc bardzo bym chciał do niego pojechać...
Zapisane
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #83 dnia: Marca 31, 2014, 21:55:14 pm »

na pewno reforma w Polsce była łagodnie wprowadzana, słyszałem sympatlie tradycjonalistyczne miał śp. biskup Kraszewski, że podobno zdarzało mu się odprawiać msze trydenckie dla kombatantów w bocznej kapliczce kościoła Matki Boskiej Zwycięskiej na Kamonku. Mówiło się też o sympatiii arcybiskupa Tokarczuka do arcybiskupa Lefebrve, ale dość nikłe są to wiadomości
Ja tam byłem ministrantem od 1990 do 1996 r. Prawdę mówiąc nie pamiętam, aby coś takiego miało miejsce... Z drugiej strony pamiętam bardzo dobrze, że bp. Kraszewski często używał Kanonu, bardzo też lubił odprawiać w kaplicy. Tam nie było stołu, bo prezbiterium jest bardzo ciasne, więc odprawiali tam zawsze jak ludzie ;)
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #84 dnia: Kwietnia 01, 2014, 09:23:25 am »

Ano właśnie - w kaplicy nie da się inaczej jak tyłem do ludzi.
Inna sprawa, że na ołtarzu (nie mylić ze stojącym w prezbiterium stołem) ok 1996 były zdaje się tablice ołtarzowe...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Benedykt Korczyński
uczestnik
***
Wiadomości: 237


« Odpowiedz #85 dnia: Kwietnia 01, 2014, 09:28:46 am »

Ano właśnie - w kaplicy nie da się inaczej jak tyłem do ludzi.
Inna sprawa, że na ołtarzu (nie mylić ze stojącym w prezbiterium stołem) ok 1996 były zdaje się tablice ołtarzowe...

Nie wiem czy Państwo pamiętają, że w NOM też do pewnego czasu używało się tablic ołtarzowych (a właściwie jednej), tylko na "stołach" leżały płasko. Być może stała tam właśnie taka tablica?
Zapisane
Jakże piękne i pełne pociechy jest świętych obcowanie! BXVI
martyrologium.blogspot.com/
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #86 dnia: Kwietnia 01, 2014, 11:43:12 am »

Raczej nie. Stała na "podstawce pod kwiaty" za który robił stary ołtarz. A "zamiast ołtarza nędzny stół"...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Seb. Kozłowski
rezydent
****
Wiadomości: 291

« Odpowiedz #87 dnia: Kwietnia 01, 2014, 21:29:22 pm »

Nie wiem czy Państwo pamiętają, że w NOM też do pewnego czasu używało się tablic ołtarzowych (a właściwie jednej), tylko na "stołach" leżały płasko. Być może stała tam właśnie taka tablica?
Coś mi się kojarzy...
Pamiętam takiego starego kapłana, X. Wojciech Tabaczyński... On tak zabawnie wymawiał zakończenia oracji "... przez wszystkie wieki wiekóW" - napisałem ostatnie w wielkie, bo x. Tabaczyński to "w" wypowiadał zawsze dźwięcznie, co mnie bardzo dziwiło :)
Niezwykle sympatycznym i ojcowskim kapłanem był X. Tabaczyński. Pamiętam też, że zawsze po konsekracji trzymał złączone palce... w ogóle odprawiał bardzo starannie i dłużej, niż inni.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #88 dnia: Września 05, 2021, 02:56:47 am »

Na blogu https://www.facebook.com/piusx1903/ wczoraj taka informacja:

"Proszę o modlitwę za O. Eugeniusza Kwiatkowskiego, franciszkanina, który jest w krytycznym stanie, prawie 100lat, kiedyś na misjach, potem w Krakowie w klasztorze Franciszkanów.
Uwaga!. Ani razu nie odprawił tzw. nowej mszy, codziennie odprawiał tylko Mszę rzymską. b.dobry spowiednik. egzorcysta"
« Ostatnia zmiana: Września 05, 2021, 10:34:56 am wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #89 dnia: Września 08, 2021, 16:34:26 pm »

W "Notitiae" nr 185 z grudnia 1981 r. zamieszczono wyniki ankiety rozesłanej do biskupów w sprawie Mszy w języku łacińskim (NOM i Msza trydencka). Są na stronach 591-596.

http://www.cultodivino.va/content/cultodivino/it/rivista-notitiae/indici-annate/1981/185.html

Jeśli dobrze rozumiem, na ankietę odpowiedziało 22 na 28 polskich biskupów. Według odpowiedzi, w 1980 r. w żadnej z tych 22 diecezji nie było nawet Mszy trydenckiej odprawianej "sine populo".

Z kolei Francja: tylko 6 diecezji bez Mszy trydenckiej, w 22 diecezjach "grupy związane z abp Lefevbre".
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2021, 16:42:16 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 4 5 [6] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: czy w Polsce byli księża którzy protestowali przeciw wprowadzaniu Novus Ordo? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!