Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 19, 2024, 03:13:54 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231786 wiadomości w 6624 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Abp. Józef Życiński nie żyje
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj
Autor Wątek: Abp. Józef Życiński nie żyje  (Przeczytany 11974 razy)
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #90 dnia: Lutego 21, 2011, 23:06:53 pm »

@mac
Nie znam sie na przepisach, ale Ojciec Święty też tak siedzi podczas swych celebracji. 

"Tak" - to znaczy jak ? Zasłania ołtarz posoborowy ? W Bazylice św. Piotra ?

tzn, patrząc od strony wiernych - przed ołtarzem posoborowym. Choćby tu: http://www.rfi.fr/actupl/images/108/pape-noel432.jpg

Ale tak jak zaznaczyłem - nie znam sie, po prostu takie skojarzenie. Może jedeni drugi przypadek są różne, tylko z pozoru podobne

@thomas12345
nie uważam żeby to było tak "źle" widziane - nuncjusz to przecież człowiek Ojca Świętego, a Ojciec Święty odprawia po łacinie...

@Guldenmond
to chcecie Państwo tej łaciny czy nie!  ;)
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #91 dnia: Lutego 21, 2011, 23:10:53 pm »

@thomas12345
nie uważam żeby to było tak "źle" widziane - nuncjusz to przecież człowiek Ojca Świętego, a Ojciec Święty odprawia po łacinie...

@Guldenmond
to chcecie Państwo tej łaciny czy nie!  ;)

Chyba pan nie wyczuł sarkazmu.
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #92 dnia: Lutego 21, 2011, 23:12:10 pm »

@ prosty człowiek

Ale wie Pan, w Bazylice św. Piotra nie ma "ołtarza posoborowego" ( to znaczy jest, ale gdzieś z boku, Papież raczej na pewno przy nim Mszy nie odprawia). A na zdjęciu przez Pana umieszczonym, Papież tak naprawdę siedzi nie przed, ale ZA ołtarzem. Tak po prostu jest w Bazylice św. Piotra.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2011, 23:15:24 pm wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #93 dnia: Lutego 21, 2011, 23:12:46 pm »

@thomas12345
nie uważam żeby to było tak "źle" widziane - nuncjusz to przecież człowiek Ojca Świętego, a Ojciec Święty odprawia po łacinie...

@Guldenmond
to chcecie Państwo tej łaciny czy nie!  ;)

Chyba pan nie wyczuł sarkazmu.

Moderniści wszystko biorom na powarznie :P
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #94 dnia: Lutego 21, 2011, 23:25:57 pm »

Jeszcze jeden komentarz.
Przewodniczący mszy pogrzebowej nuncjusz apostolski z dwoma koncelebrującymi siedzieli przed posoborowym ołtarzem zasłaniając go. ???

I coś mi się wydaje (mogę się mylić), że nawet kiedy nuncjusz przestał komunikować, a koncelebransi w dalszym ciągu spożywali Ciało i Krew, to nuncjusz siedział tyłem do Najświętszego...
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #95 dnia: Lutego 21, 2011, 23:34:32 pm »

@PTRF
A to nie wiedziałem (w końcu "prosty człowiek" jestem).

@thomas12345
"Moderniści wszystko biorom na powarznie"
Obróciłbym to w żart, a w wątku o śmierci Księdza Arcybiskupa nie wypada.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #96 dnia: Lutego 22, 2011, 06:56:35 am »

to chcecie Państwo tej łaciny czy nie!  ;)
ja tam lubie lacine (w wersji polskiej lub niemieckiej - strasznie wybredny jestem ;) ), ale nie czuje przymusu mszy po lacinie - nie jezyk zapisu, ale tresc jest wazna moim zdaniem (a w nomie standardowym parafialnym ani tresci, ani jezyka)  :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2011, 06:59:56 am wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
casimirus
rezydent
****
Wiadomości: 396


« Odpowiedz #97 dnia: Lutego 25, 2011, 20:05:07 pm »

"Dziś w nocy ( z 25 na 26 stycznia ), po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do Pana ks. dr. Adam Gardyasz ze Stalowej Woli, przeżywszy zaledwie 52 lata. Święcenia kapłańskie otrzymał w Przemyślu w 1984 roku, a po podziale administracyjnym diecezji w Polsce w 1992 roku, został inkardynowany do diecezji sandomierskiej. W tychże latach był już wykładowcą i wychowawcą w seminarium duchownym na Ukrainie.
Swego czasu, dokładnie w 2003 roku, ksiądz Adam zasłynął z przewodu doktorskiego na KUL-u, / wydział filozoficzny /, podczas którego wykazał, iż obecny arcypasterz diecezji lubelskiej i zarazem Wielki Kanclerz KUL, abp Józef Życiński, w swoich poglądach i postawie, bardziej jest ateista aniżeli człowiekiem wierzącym.Pomimo bezprecedensowej interwencji ze strony miejscowej kurii i  przerwania przewodu doktorskiego, doktorant – Ksiądz Adam Gardyasz – owa prace, pisana pod kierunkiem prof. Zofii Zdybickiej obroni, uzyskując tytuł naukowy doktora filozofii."

http://wirtualnapolonia.com/2011/01/27/zmarl-ks-dr-adam-gardyasz-ze-stalowej-woli/

Podaję to informację, gdyż wydaje mi się prawie sensacyjna, a ks. Adama Gardyasza znałem osobiście. Był to kapłan wierzący i bardzo pobożny. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.
A doktorat oczywiście nie został wydany.


 
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Abp. Józef Życiński nie żyje « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!