Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:35:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Abp. Józef Życiński nie żyje
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Drukuj
Autor Wątek: Abp. Józef Życiński nie żyje  (Przeczytany 12018 razy)
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #60 dnia: Lutego 19, 2011, 20:18:10 pm »

Słuszna uwaga Panie Jarod.
A ja komunię na rękę widziałem raz w Kaliszu u orionistów. Na takiej prowincji.
Zapisane
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #61 dnia: Lutego 19, 2011, 20:33:56 pm »

Ja tam byłem więc może wyjaśnię kilka rzeczy:
1. Pan Prezydent odznaczył pośmiertnie Księdza Arcybiskupa Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, więc pewnie dlatego przemawiał. Warto zauważyć, że miało to miejsce  przed rozpoczęciem Mszy św. a dokładnie przed znakiem krzyża.
2. Firma pogrzebowa nazywa się Styks i stąd ta rejestracja na karawanie.

Poza tym czytając Państwa komentarze odczuwam pewien niesmak. To po to oglądacie transmisje z pogrzebu aby wyłapywać wszystkie potknięcia liturgiczne, czy coś co sie po prostu Wam nie podoba? To tak jakbyście komentowali mecz! Szczególnie rażą mnie komentarze:" pewnie będzie IIME, pewnie będzie hand komunia, ....".
A w nawiązaniu do niedawnego posta na KNO: świece w Archikatedrze Lubelskiej były prawdziwe.  A jako ciekawostkę podam, że gdy w czwartek wyprowadzono trumnę z Seminarium Duchownego klerycy śpiewali Salve Regina po łacinie. http://www.youtube.com/watch?v=A2uFJIbEdi8
Zapisane
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #62 dnia: Lutego 19, 2011, 20:40:41 pm »

A jako ciekawostkę podam, że gdy w czwartek wyprowadzono trumnę z Seminarium Duchownego klerycy śpiewali Salve Regina po łacinie. http://www.youtube.com/watch?v=A2uFJIbEdi8
I wszyscy mieli (prawidłowo) założone birety, więc trudno się do czegoś przyczepić.
Zapisane
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #63 dnia: Lutego 19, 2011, 20:48:46 pm »

Wielokrotnie mówiono że był przede wszystkim dobrym pasterzem, patrz homilia kard. Nycza.
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #64 dnia: Lutego 19, 2011, 22:20:52 pm »

(...)
A w nawiązaniu do niedawnego posta na KNO: świece w Archikatedrze Lubelskiej były prawdziwe.  A jako ciekawostkę podam, że gdy w czwartek wyprowadzono trumnę z Seminarium Duchownego klerycy śpiewali Salve Regina po łacinie. http://www.youtube.com/watch?v=A2uFJIbEdi8

Proszę pana, jak te świece są prawdziwe, to ja też jestem Matka Teresa z Kalkuty. Proszę się przyjrzeć:
http://breviarium.blogspot.com/2011/02/atrapy-swiec-przy-trumnie-sp.html
Dla mnie to ani straszny, ani wielki wstyd. Przecież za życia abp Życiński takie same preferował.
Zapisane
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #65 dnia: Lutego 19, 2011, 22:26:37 pm »

Proszę pana, jak te świece są prawdziwe, to ja też jestem Matka Teresa z Kalkuty. Proszę się przyjrzeć:
http://breviarium.blogspot.com/2011/02/atrapy-swiec-przy-trumnie-sp.html
Na KNO pisze:
Cytuj
Jak widać na załączonym zdjęciu, w tarnowskiej katedrze(...)

Ale Pan prosty_czlowiek wcześniej też zrobił aluzję jakby post na KNO odnosił się do Lublina.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #66 dnia: Lutego 19, 2011, 22:32:22 pm »

http://gejowo.pl/index.php?pid=3&n_id=10973
przepraszam ze wstawiam ale nie mogłem się powstrzymać  :-X

Najlepsze jest ostatnie zdanie.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
prosty_czlowiek
rezydent
****
Wiadomości: 267

« Odpowiedz #67 dnia: Lutego 19, 2011, 23:05:18 pm »

Przepraszam, chciałem napisać coś w stylu. W Tarnowie świece były sztuczne, za to w Lublinie prawdziwe.
(Pani Mamo, pogrzeb arcybiskupa odbył sie dziś, a post na KNO jest z 16.02.)

Cytuj
Ale Pan prosty_czlowiek wcześniej też zrobił aluzję jakby post na KNO odnosił się do Lublina.

A przepraszam gdzie? Moja wypowiedz dotyczyła tego wątku i komentowania na bieżąco Mszy św. oglądanej przez "komentatorów" w telewizji. Ja po prostu tam byłem i chciałem pewne rzeczy wyjaśnić.



 

Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #68 dnia: Lutego 19, 2011, 23:16:08 pm »

Przepraszam, chciałem napisać coś w stylu. W Tarnowie świece były sztuczne, za to w Lublinie prawdziwe.
(Pani Mamo, pogrzeb arcybiskupa odbył sie dziś, a post na KNO jest z 16.02.)

Cytuj
Ale Pan prosty_czlowiek wcześniej też zrobił aluzję jakby post na KNO odnosił się do Lublina.

A przepraszam gdzie? Moja wypowiedz dotyczyła tego wątku i komentowania na bieżąco Mszy św. oglądanej przez "komentatorów" w telewizji. Ja po prostu tam byłem i chciałem pewne rzeczy wyjaśnić.

I bardzo dobrze! Niepotrzebnie jednak się Pan dziwi temu, że forumowicze wszystko komentują i piszą co im się podoba a co nie. Przynajmniej powstanie analiza krytyczna tak ważnej uroczystości. Pochowano wszak osobę, która w Kościele pełniła podobną rolę co np. Bronisław Geremek w polityce uprawianej w Polsce.

A idąc tym tropem to było Salve Regina po łacinie odśpiewane przez seminarzystów. Ale zwróciłem też uwagę na krzyż przez nich niesiony, to krzyż NEOKATECHUMENATU!!!!!!! Jak widać pełna symbioza tego co przedsoborowe i posoborowe :)
Zapisane
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #69 dnia: Lutego 19, 2011, 23:30:13 pm »

A przepraszam gdzie? Moja wypowiedz dotyczyła tego wątku i komentowania na bieżąco Mszy św. oglądanej przez "komentatorów" w telewizji. Ja po prostu tam byłem i chciałem pewne rzeczy wyjaśnić.
Tak w pierwszym momencie pomyślałem gdy przeczytałem:
Cytuj
A w nawiązaniu do niedawnego posta na KNO: świece w Archikatedrze Lubelskiej były prawdziwe.
To pewnie również Panią Mamę zmyliło. Oczywiście teraz rozumiem co miał Pan na myśli
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #70 dnia: Lutego 20, 2011, 08:41:43 am »

Panie KLO. KOmentuję dlatego że jak widzę tego typu NOM w tv to od razu włącza mi się to komentatorstwo. Może żeby nie było koncelebry i tylu przemówień to bym nie komentował ale tak niestety.
Zapisane
jędrek
rezydent
****
Wiadomości: 399


Arcybiskup Paulos Faraj Rahho (1942-2008)

« Odpowiedz #71 dnia: Lutego 20, 2011, 11:05:22 am »

Ja też dużo słyszałem o nim jako o dobrym kapłanie, świadku Chrystusa, poza tym tak czy owak jeden z niewielu biskupów, którzy celebrowali Mszę trydencką.
Zapisane
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5494.msg112948.html#msg112948 DOŁĄCZ DO GRUPY MODLITEWNEJ I MÓDL SIĘ ZA PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN!
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #72 dnia: Lutego 20, 2011, 11:28:20 am »

Ja też dużo słyszałem o nim jako o dobrym kapłanie, świadku Chrystusa, poza tym tak czy owak jeden z niewielu biskupów, którzy celebrowali Mszę trydencką.
i chyba jedyny, ktory krzyzowal stule... ;-)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #73 dnia: Lutego 20, 2011, 12:02:38 pm »

Tak się zastanawiam: czy paliusz nie powinien być włożony pod głowę abp?
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #74 dnia: Lutego 20, 2011, 12:10:53 pm »

człowiek wielu sprzeczności... Wydaje mi się, że wprowadzał straszliwy zamęt w wielu sercach i umysłach. A kiedy odprawiał Mszę Św. Wszechczasów? Bo nie pamiętam...
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Abp. Józef Życiński nie żyje « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!