Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 13:10:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: modlił się on z Żydami i uczcił święte księgi Koranu
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: modlił się on z Żydami i uczcił święte księgi Koranu  (Przeczytany 18594 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 07, 2011, 17:44:48 pm »

A ja jeszcze pogorszę naszych piusackich najczystszych:

Cytuj
Zresztą klauzula zawarta w jedenastu wierszach deklaratywnego art. 2 Dignitatis Humanae (dotycząca "prawdziwej religii" albo "rozsądnych granic" wolności religijnej). potraktowana ściśle, umożliwia katolicką interpretację deklaracji, nawet jeśli nie taki był zamierzony sens tego tekstu, wypływający z całej reszty dokumentu.


Bp Tissier w swojej biografii Arcybiskupa.

Okazuje się, że przy odrobinie dobrej woli można uratować nawet najbardziej kontrowersyjną wypowiedź. Tyle tylko, że traci się wtedy miłe ciepełko jedynych, którzy zachowali wiarę...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 07, 2011, 17:56:43 pm »

A ja jeszcze pogorszę naszych piusackich najczystszych:

Mógł pan dopisać jeszcze koszernych  ;D Ja żadna "piusacka" nie jestem - co za okreslenie ??? - ale jak już, to sam pan siebie pogorsza, i co?  znów czeka pan na wytłumaczenie jak z tym co było powyżej? 
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 07, 2011, 18:35:51 pm »

Panie Barcikowski!
Podaje pan cytat zmieniony przez pana i nie podaje pan źródła. Podaje pan następny cytat i czego pan oczekuje?
Że będę się tłumaczył z wypowiedzi biskupa? Na dodatek znów nie podał pan linka. Mam wrażenie, że bardziej zależy panu
na rozbijaniu forum niż na wymianie poglądów.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 07, 2011, 21:14:35 pm »

Papież Jan Paweł II nigdy nie powiedział, że żydzi to starsi bracia w wierze.

"Przekroczyć próg nadziei"



(proszę kliknąć na skan to się powiększy do czytania)
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 07, 2011, 21:27:58 pm »


Akurat w tej sprawie to wydaje mi się, że dzielimy włos na czworo. Mnie bardziej zabolało " uczcił święte księgi Koranu".
No, nareszcie ktoś nawiązał kontakt z rzeczywistością !
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 07, 2011, 22:15:04 pm »

"Przekroczyć próg nadziei"
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ed7099a2450a88fe
Tu jakiś inny próg został przekroczony ...
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2011, 13:53:46 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 07, 2011, 22:32:37 pm »

Akurat w tej sprawie to wydaje mi się, że dzielimy włos na czworo. Mnie bardziej zabolało " uczcił święte księgi Koranu".
No, nareszcie ktoś nawiązał kontakt z rzeczywistością !

Oczywiście należy tu dodać, że obecny papież raczej w pełni zgadza się z poprzednikiem. W czasie wizyty w Turcji w 2006 r.  Benedykt XVI nazwał Koran świętą księgą, a w meczecie  również modlił się twarzą w kierunku Mekki mając ręce złożone na sposób muzułumański.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 07, 2011, 22:33:33 pm »

jeszcze pare takich newsow a zostane sedekiem
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 07, 2011, 22:53:37 pm »

A ja jeszcze pogorszę naszych piusackich najczystszych:

Cytuj
Zresztą klauzula zawarta w jedenastu wierszach deklaratywnego art. 2 Dignitatis Humanae (dotycząca "prawdziwej religii" albo "rozsądnych granic" wolności religijnej). potraktowana ściśle, umożliwia katolicką interpretację deklaracji, nawet jeśli nie taki był zamierzony sens tego tekstu, wypływający z całej reszty dokumentu.


Bp Tissier w swojej biografii Arcybiskupa.

Okazuje się, że przy odrobinie dobrej woli można uratować nawet najbardziej kontrowersyjną wypowiedź. Tyle tylko, że traci się wtedy miłe ciepełko jedynych, którzy zachowali wiarę...

Panie Barcikowski! a może zająłby się Pan tymi co interpretują Dignitatis Humanae w sposób mnie ortodoksyjny i pozwalali na ustawianie posążka buddy na Tabernakulum, konsultowali swoje poczynania piastując najwyższe godności w Kościele z lożowymi współbraćmi, może odczepi się Pan od ludzi, którzy podobnie jak Pan mają gówno do powiedzenia z racji swojej mało eksponowanej pozycji i próbują nie stracić do reszty szacunku do co poniektorych hierarchów tolerujących niejakiego Marciala Maciela pomimo wiedzzy na temat jego występków. Trochę mniej zacietrzewienia człowieku, więcej elemnetarnej pokory!
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 07, 2011, 23:12:55 pm »

Panie Michale, pan tak ironicznie mówi o Piusowcach, może ma pan jakieś wyrzuty sumienia, gdzieś jakaś mała kolaboracja, kompromisik i teraz uwierają panu jak kamyczek w bucie?

Proszę się nie obrażać, tak tylko pytam. ;D
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 08:40:45 am wysłana przez Kubaturus » Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 08, 2011, 08:32:43 am »

Owszem, jestem na żołdzie modernistycznej kurii. Jeszcze jakieś głupie pytania?


Oczywiście należy tu dodać, że obecny papież raczej w pełni zgadza się z poprzednikiem. W czasie wizyty w Turcji w 2006 r.  Benedykt XVI nazwał Koran świętą księgą, a w meczecie  również modlił się twarzą w kierunku Mekki mając ręce złożone na sposób muzułumański.

Nie modlił się.

Panie Barcikowski! a może zająłby się Pan tymi co interpretują Dignitatis Humanae w sposób mnie ortodoksyjny i pozwalali na ustawianie posążka buddy na Tabernakulum, konsultowali swoje poczynania piastując najwyższe godności w Kościele z lożowymi współbraćmi, może odczepi się Pan od ludzi, którzy podobnie jak Pan mają gówno do powiedzenia z racji swojej mało eksponowanej pozycji i próbują nie stracić do reszty szacunku do co poniektorych hierarchów tolerujących niejakiego Marciala Maciela pomimo wiedzzy na temat jego występków.
Na tym forum zajmowanie się takimi przypadkami byłoby kompletnie jałowe.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2011, 13:58:48 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 08, 2011, 16:04:12 pm »

Wątek zamykam na jakiś czas.


+++dodane
wątek otwieram. Usunąłem to i owo. Jakby ktoś koniecznie chciał innemu forowiczowi postawić diagnozę jego stanu psychicznego - to proszę na priv.
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 16:38:38 pm wysłana przez jp7 » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #42 dnia: Lutego 08, 2011, 16:56:47 pm »

abp.Michalik. Było o tym na rebelyi

http://rebelya.pl/discussion/18319/mieszane-uczucia-po-lekturze-tekstu-abp-michalika-z-jutrzejszej-niedzieli/

Z powyższego linku są ciekawe komentrarze. Np. ten Jeana Raspaila:


 
"Abp Michalik to klasyczny przykład polskiego konserwowanego modernizmu, z tego typu duchowieństwem nie ma żadnej dyskusji. Operują sloganami, ogólnikami, uwielbiają tzw. św. Spokoja, nie mieści im się w głowie, że można "nie kochać" Jana Pawła II, nie zrozumieli nic z nauczania przedsoborowych Papieży. Intencje mają dobre, a reszta... niech opadnie na to zasłona milczenia."
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #43 dnia: Lutego 08, 2011, 18:04:47 pm »

Oczywiście należy tu dodać, że obecny papież raczej w pełni zgadza się z poprzednikiem. W czasie wizyty w Turcji w 2006 r.  Benedykt XVI nazwał Koran świętą księgą, a w meczecie  również modlił się twarzą w kierunku Mekki mając ręce złożone na sposób muzułumański.

Nie modlił się.
Pisała o tym prasa na całym świecie, np tu:
http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/6199350.stm
Cytat z powyższego:

"Benedict respected protocol. But 10 minutes later, under the glare of television lights, he was praying at the side of an imam inside the Blue Mosque, only 500 metres (yards) away from Hagia Sophia."

Tu nieco więcej na ten temat:
http://www.traditioninaction.org/religious/m012rpRatzingerInMosque.html

A tu dokładny opis, co zrobił Benedykt XVI 30 listopada 2006:

1) Wszedł do meczetu
2) Zdjął buty
3) Wysłuchal pouczenia udzielonego przez mufiego Mustafę Çağrıcı na temat modlitwy muzułumańskiej
4) Na komendę zwrócenia się w kierunku Mekki - wykonał
5) Zaczął się modlić. Nie zrobił przy tym znaku krzyża, ale złozył ręce w muzułumańskiej pozycji nazywanej "gestem spokoju".

Oczywiście, można twierdzić, że Ojciec Święty nabrał wszystkich, bo tak naprawdę, to wcale się nie modlił, tylko stał i milczał. Rozumiem, że tak Pan uważa?

Edit:

Tu jest video, mozna samemu zobaczyć:
http://video.google.com/videoplay?docid=-268206761156085622
a tu z tureckiej TV
http://www.youtube.com/watch?v=OZQu1t7RXUA

Proszę zwrócić uwagę, jak się operator kamery cieszy z tego "gestu spokoju".


I jeszcze na deser, tu jest wideo pokazujące, jak Vicarius Christi wchodzi do meczetu w Jerozolimie na bosaka:
http://www.youtube.com/watch?v=tmaHUJeW1xE&feature=related
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 18:30:12 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #44 dnia: Lutego 08, 2011, 18:55:54 pm »

te filmy powalają - czym jest tzw Kościół Posoborowy i kim jest Jego zwierzchnik????
a przypominam jeszcze całowanie muzułmańskiej księgi przez poprzednika...

Budzą zdziwienie te pochwały obecnego zwierzchnika  za tradycjonalizm....
Zwróćmy uwagę na termin posoborowej beatyfikacji - 1V "święto" całej lewizny i masoństwa - jakiż symbol...
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2011, 18:59:32 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: modlił się on z Żydami i uczcił święte księgi Koranu « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!