Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Lipca 18, 2024, 15:50:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
232277 wiadomości w 6635 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Watykan pobłogosławił GMO ?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Watykan pobłogosławił GMO ?  (Przeczytany 4539 razy)
Nullatenus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 63

« dnia: Stycznia 08, 2011, 16:11:16 pm »

Watykan pobłogosławił GMO ?

Papieska Akademia Nauk poparła ideę tworzenia genetycznie modyfikowanych zbóż, ponieważ mogą one, zdaniem Kościoła, stać się odpowiedzią na globalny problem głodu i ubóstwa - donosi "The New Scientist".
Poparcie dla pszenicy, kukurydzy i innych zbóż z laboratorium członkowie Akademii wyrazili w połowie maja.
Powszechnie zgodzono się, że genetycznie modyfikowane zboża mogą zabezpieczyć odpowiednie zapasy żywności, poprawić jakość zdrowia i pozytywnie wpłynąć na środowisko naturalne. Poglądów tych nie podziela International Assessment of Agricultural Knowledge, Science and Technology for Development, wspierany przez ONZ think tank - wskazuje pismo.
Niektóre agencje prasowe błędnie podały, że stanowisko, o którym mowa oznacza aprobatę Watykanu dla złagodzenia regulacji dotyczących GMO i dla promocji upraw GMO.
Stanowisko (przedstawione przez media) nie jest stanowiskiem Papieskiej Akademii Nauk, ponieważ nie było ono, ani NIE BĘDZIE konsultowane z Akademią, czyli z jej 80 członkami - powiedział biskup Marcelo Sanchez
Sorondo, kanclerz Akademii. Stanowisko, które zostało ostatnio przedstawione opinii publicznej przez
prywatne holenderskie wydawnictwo naukowe “nie stanowi wykładni kościoła (w kwestii GMO)”, sprostował urzędnik watykański w dniu 1 grudnia 2010.
Tego samego dnia także rzecznik Watykanu, ojciec Federico Lombardi wydał podobny komunikat, dodając, że sporne stanowisko o charakterze pro-GMO nie może być uważane za oficjalne stanowisko Stolicy Apostolskiej.
Większość spośród 40 uczestników konferencji szkoleniowej należy do wieloletnich propagatorów technologii GMO w kontekście produkcji żywności oraz tworzenia alternatywnych źródeł energii.
Co najmniej 4 prelegentów miało powiązania z amerykańskim gigantem agrobiznesu - Monsanto, producentem odmian GMO i Posilacu (sztuczny hormon wzrostu).

Biskup George Nkuo z Kamerunu przyjechał na konferencję z nadzieją, że będzie miał okazję przekazać ostrzeżenie afrykańskich biskupów przeciwko deklaracjom, jakoby GM uprawy miały pomóc rozwiązać kryzys żywnościowy w Afryce. Robocze stanowisko synodu biskupów Afryki wydane 2 miesiące wcześniej mówi, że technologia upraw GMO “rujnuje drobnych rolników, niszczy tradycyjne
metody siewu i uzależnia rolników od firm produkujących ziarno”.
Depesze dyplomatyczne ujawnione przez Wikileaks wskazują, że amerykańska ambasada w Paryżu doradzała administracji amerykańskiej rozpoczęcie wojny handlowej w stylu militarnym z każdym krajem Unii Europejskiej, który sprzeciwia się uprawom modyfikowanym genetycznie (GMO).
W odpowiedzi na francuskie moratorium wprowadzone dla upraw GMO, w drugiej połowie 2007 roku ambasador USA w Paryżu, Craig Stapleton - przyjaciel i partner biznesowy byłego prezydenta George’a Busha, poprosił administrację w Waszyngtonie o ukaranie Unii Europejskiej, a szczególnie krajów, które nie wspierają upraw GMO.
“Zespół roboczy “Paris” rekomenduje utworzenie listy odwetowych sankcji, które będą bolesne w całej Unii Europejskiej, ponieważ polityka wobec GMO musi być zbiorową odpowiedzialnością, przy jednoczesnym nacisku na najgorszych sprawców”. ”
Lista musi być bardziej wyważona, niż złośliwa i musi działać przez długi czas, ponieważ nie oczekujemy szybkiego zwycięstwa. Odwołanie się do kroków odwetowych pokaże jasno, że obecna polityka oznacza
realne koszty dla interesów Unii Europejskiej oraz będzie mogło pomóc we wzmocnieniu głosów wspierających biotechnologię w Europie,” - stwierdził ambasador Stapleton, który w latach 90′ wspólnie z Bushem był współwłaścicielem drużyny koszykówki Texas Rangers.

We właśnie ujawnionych depeszach dyplomaci amerykańscy na całym świecie przedstawiają wprowadzanie upraw GMO jako strategiczny rządowy i komercyjny imperatyw. Ponieważ wielu biskupów katolickich w krajach rozwijających się stanowczo przeciwstawiało się wprowadzaniu tych kontrowersyjnych upraw, USA podjęło szczególne naciski na doradców Papieża.

Depesze z ambasady USA w Watykanie wskazują, że USA uznaje, że Papież jest zasadniczo przychylny dla GMO, po nieustannym lobbingu doradców Watykanu wysokiego szczebla, żałując jednocześnie, że Papież dotychczas tej przychylności nie wyraził.

Specjalny doradca Departamentu Stanu USA do spraw biotechnologii wspólnie z rządowymi doradcami do spraw biotechnologii mający swą siedzibę w Kenii, lobbowali ekspertów watykańskich, by przekonać Papieża do wyrażenia swego wsparcia “spotkał się z biskupem Michael’em Osborn’em z Papieskiej Rady
Cor Unum, oferując możliwość nacisku na Watykan w sprawach biotechnologii oraz przedstawienie analizy aktualnej sytuacji biotechnologii generalnie w Watykanie”, czytamy w depeszy z 2008 roku.
“Istnieją możliwości drążenia tematu w Watykanie, i w konsekwencji wpłynięcia na szeroki segment populacji w Europie i Trzecim Świecie”, mówi inna z depesz.
Amabasada amerykańska w Watykanie uznała za porażkę fakt, iż jej najbliższy sojusznik - szef wpływowej Papieskiej Rady Iustitia et Pax kardynał Renato Martino, który najczęściej reprezentuje Papieża w ONZ, wycofał swoje poparcie dla USA.

“Zastępca Martino powiedział nam ostatnio, że kardynał kooperował z ambasadą w Watykanie w temacie biotechnologii w ostatnich dwóch latach częściowo by przeciwważyć swój głośny sprzeciw przeciwko wojnie w Iraku i jej konsekwencjach - by utrzymać poprawne stosunki z USG [US Government - rząd amerykański]. Według naszego źródła, Martino nie widzi potrzeby dalszego utrzymywania takiego podejścia”, mówi depesza.

Jednocześnie depesze pokazują, że dyplomaci USA pracują wprost dla koncernów biotechnologicznych, takich jak Monsanto. “W odpowiedzi na ostatnie pilne zapytania sekretarza stanu [ministerstwa rolnictwa Hiszpanii] Josep’a Puxeu oraz Monsanto, przesyłamy prośbę o ponowne wyrażenie poparcia rządu
amerykańskiego dla postawy Hiszpanii wobec GMO opierającej się na biotechnologicznych podstawach naukowych, przy pomocy interwencji rządu USA na wysokim szczeblu.”
Okazało się również, że USA i Hiszpania blisko współpracowały, by przekonać Unię Europejską, by nie zaostrzały przepisów regulujących biotechnologię. W jednej z depesz ambasada w Madrycie pisze: “Jeżeli upadnie Hiszpania, reszta Europy pójdzie za nią”.
Depesze dyplomatyczne pokazują, że nie tylko hiszpański rząd prosił USA o utrzymanie presji na Brukselę, ale że USA wiedziały z wyprzedzeniem jak Hiszpania będzie głosować, jeszcze przed opracowaniem raportu hiszpańskiej komisji do spraw biotechnologii.


Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 08, 2011, 18:07:44 pm »

Brawo ...proszę czym  zajmuje się Watykan...dramat po prostu...dobrze, jeszcze że GMO nie "kanonizowali"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 08, 2011, 19:27:57 pm »

Chrystus zajmował się karmieniem głodnych,rozmnażaniem chleba, więc czemu Rzym nie może się zajmować GMO?
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 08, 2011, 19:31:33 pm »

Chrystus zajmował się karmieniem głodnych,rozmnażaniem chleba, więc czemu Rzym nie może się zajmować GMO?

Karmienie głodnych i rozmnażanie chleba to były cuda dokonowane przez Naszego Pana po to by ludzie uwierzyli...wynikające także z Jego Miłosierdzia, zaś "oświadczenia w sprawie GMO" w dodatku kuriozalnie je popierające to już przypomina po prostu rolę "ministerstwa rolnictwa"...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 09, 2011, 06:00:21 am »

Karmienie glodnych jest wszak herezja obca wierze katolickiej, rozumiem watpliwosci panstwa.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 09, 2011, 09:57:42 am »

Karmienie glodnych jest wszak herezja obca wierze katolickiej, rozumiem watpliwosci panstwa.
Dlaczego jednak tym świństwem?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 09, 2011, 11:32:01 am »

Karmienie glodnych jest wszak herezja obca wierze katolickiej, rozumiem watpliwosci panstwa.
Chyba: Państwa?
Zapisane
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 09, 2011, 11:59:28 am »

Jeśli można manipulować przy roślinnych genach w celu tworzenia "super roślinek", to dlaczego nie przy zwierzęcych czy ludzkich w tych samych celach?  ;D
Zapisane
Joker
uczestnik
***
Wiadomości: 216

« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 09, 2011, 14:51:09 pm »

Jeśli można manipulować przy roślinnych genach w celu tworzenia "super roślinek", to dlaczego nie przy zwierzęcych czy ludzkich w tych samych celach?  ;D

 Jak można jeść rośliny i zwierzęta,to czemu nie ludzi? :-)
Zapisane
anire
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 09, 2011, 16:31:13 pm »

Jeśli można manipulować przy roślinnych genach w celu tworzenia "super roślinek", to dlaczego nie przy zwierzęcych czy ludzkich w tych samych celach?  ;D

 Jak można jeść rośliny i zwierzęta,to czemu nie ludzi? :-)
A czy przypadkiem to nie byłoby ekumeniczne poszanowanie innej wiary prowadzącej do Boga i przez to warte pobłogosławienia? hmmmmm....... jakoś mało konsekwentny ten katolicyzm ;)
Zapisane
(se)cessio
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 240

ochrzczon, azali znów jakoby katechumen?

« Odpowiedz #10 dnia: Października 04, 2018, 14:41:26 pm »

W obliczu umowy F-1 22.IX. z Chrld i wynikającego z niej "zniesienia" exkomunii m.in. uczestnika bieżącego syn(o)du- bi...szopa

https://de.wikipedia.org/wiki/Joseph_Guo_Jincai

...mam pytanko: czy jego ordynacja 8 lat temu (w wiadomych okol.) była ważna?
I drugie: zakładając, że wcześniej nie była, stała się teraz ważna- w momencie i przez sam fakt uzyskania "pełnej łączności" z Romą?
Zapisane
accessus XII... (było-minęło) Aktualnie raczej Kakure-kirishitan. Silentium !

Należy "skasować" samorodnych/domorosłych likwidarorów Towarzystwa, które przecież NIE samo(wolnie) zwyciężyło stary Kościół. W Nim in saecula saeculorum.

Lange Leben für Kaiserin und 1. Bischof in Rom+
Hubertos
aktywista
*****
Wiadomości: 818


Swiecki katolik ;)

« Odpowiedz #11 dnia: Października 04, 2018, 14:58:55 pm »

W obliczu umowy F-1 22.IX. z Chrld i wynikającego z niej "zniesienia" exkomunii m.in. uczestnika bieżącego syn(o)du- bi...szopa

https://de.wikipedia.org/wiki/Joseph_Guo_Jincai

...mam pytanko: czy jego ordynacja 8 lat temu (w wiadomych okol.) była ważna?
I drugie: zakładając, że wcześniej nie była, stała się teraz ważna- w momencie i przez sam fakt uzyskania "pełnej łączności" z Romą?


1. Czy uznajemy za wazna ordynacje biskupow FSSPX? Jesli tak to wazna bedzie tez konsekracja biskupow PKCh.
2. jw
Zapisane
Nie jestem osoba duchowna - ale bylem w zakonie :D
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Watykan pobłogosławił GMO ? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!