Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:41:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: Opus Dei  (Przeczytany 144751 razy)
Lublinitzer
bywalec
**
Wiadomości: 60


Traditio+Familia+Proprietas

« Odpowiedz #75 dnia: Kwietnia 23, 2009, 11:29:33 am »

Jak argumentem przeciw Opus Dei może być ich ultrapapieskość?
Pozwolę sobie przytoczyć słowa profesora Oliveiry: Prawdziwy wierny wie, iż papież uosabia cały Kościół katolicki – ubi Petrus, ibi Ecclesia – gdzie św. Piotr, tam Kościół. Związek ów jest tak prawdziwy i tak nierozerwalny, że nawet gdyby za sprawą jakiegoś absurdu, wszyscy biskupi świata, wszyscy księża i wszyscy wierni opuścili Ojca świętego, to i tak prawdziwi katolicy zgromadziliby się wokół niego. („O Legionario” nr 610, 16 IV 1944)

Jeżeli kogoś uwierają te słowa - nic już na to nie poradzę...

Proszę spojrzeć na rok tych słów. I póżniej popatrzeć jak to uwielbienie papieża przez prof. Oliveirę i jego organizację było traktowane po SWII, a szczególnie gdy pojawił się NOM.

Radek Buczyński

Profesor Plinio Oliveira i całe TFP dość jednoznacznie określiło swój stosunek do pewnych kwestii jednak nie wiele ma to wspólnego z tematem całej dyskusji - nie widzę bowiem sensu tworzenia tu bokotematu. Nie zamierzam też przerzucać się cytatami z prof. Oliveiry. Tenże z pewnymi sprawami się nie zgadzał, inne ganił, ale ostatecznie poddał się pod osąd Stolicy Apostolskiej i był gotów wszystko odwołać poddając się pod osąd Wikariusza Chrystusowego - mimo wszystko, w pokorze, w imię świętego posłuszeństwa.
:)

A powyższego cytatu użyłem celowo - bo nikt mi nie powie, że w słowo "papolatria" w ustach (a raczej na ekranie...) katolika w dobie zwłaszcza dzisiejszego kryzysu posłuszeństwa papieżowi, może zostać bezkarnie pozostawione bez żadnego komentarza?
Zapisane
La Virgen Maria es nuestra protectora con tal defensora ya no hay que temer!
Filip
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #76 dnia: Kwietnia 24, 2009, 16:22:15 pm »

Ja po różnych posyłających tam dzieci znajomych mam własne obserwacje, niezbyt optymistycznie nastrajające.

Ooo, to ciekawe, jakie obserwacje?
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #77 dnia: Kwietnia 28, 2009, 17:55:30 pm »

Trochę mi umknęło to pytanie, a zresztą mocno zajętym, ale po zastanowieniu odpowiadam:
 
  • aspiracje "arystokratyczne", skutkujące niekiedy niebezpiecznym dla egzystencji rodziny życiem ponad stan;
  • naturalizm w wychowaniu.

Nie wiem, czy te sprawy mają jaki związek z wpływem OD.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #78 dnia: Kwietnia 29, 2009, 10:54:42 am »

+
Gdy bylem w Rzymie tuz po Motu Proprio, to byłem też w głównej siedzibie Dzieła. Jeden z księży powiedział, że mają już komplet ksiąg i wszystko co jest potrzebne do Mszy trydenckiej w każdej kaplicy dodał też że św. Josemaria, zakazał wyrzucać czegokolwiek bo był przekonany że Msza wróci, a potem dodał z uśmiechem "kolejny raz Ojciec miał rację"  (Ojciec- św. Josemaria)

To pocieszające co Ksiądz pisze. Jest więc nadzieja na to, że OD wlączy się w tradycjonalizm. Osobiście choć nie wypowiadam się tutaj często, raczej czytam opinię ponieważ niewiele na temat OD wiem, muszę jednak przyznać, że czytając rozważania św.Jose Marii Escrizy uważam je za zgodne jaknajbardziej z Tradycją. Choć było to już sporo czasu temu nie przypominam sobie niczego co wydałoby mi się w jakikolwiek sposób "nietradycyjne". Tyle mogę napisać, więc ufając tu także Księdza opinii myślę, że może się okazać, że z OD będzie nam nie tylko "po drodze" ale możemy odnieść wielki sukces Kościoła. Przynajmniej taką mam nadzieję. Oczywiście osoby X.Bp.Pieronka czy Abp.Życińskiego mocno mnie w tym kontekście niepoją.
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #79 dnia: Kwietnia 29, 2009, 11:00:32 am »

Trochę bokotemat, ale nie za bardzo. Czy Msze w Józefowie - to sprawa OD?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Filip
bywalec
**
Wiadomości: 68

« Odpowiedz #80 dnia: Kwietnia 29, 2009, 15:25:52 pm »

Trochę bokotemat, ale nie za bardzo. Czy Msze w Józefowie - to sprawa OD?

Jeśli uznać za sprawstwo to, że wiele spośród osób, które zwracały się do proboszcza z prośbą o tę Mszę przeprowadziło się w okolice Józefowa w związku ze szkołą w której księża z OD zajmują się duszpasterstwem, to tak.
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #81 dnia: Maja 23, 2009, 07:56:55 am »

W piątek 26 czerwca 2009 w wielu miejscach w Polsce zostaną odprawione uroczyste Msze św. we wspomnienie św. Josemaríi Escrivy.

Warszawa
Piątek, 26 czerwca 2009 o godz. 19:00

Msza św.
w katedrze warszawskiej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście.


Poznań
Piątek, 26 czerwca 2009 o godz. 18:00

Mszę św. odprawi JE. Ks. Abp Stanisław Gądecki
w Katedrze Świętych Apostołów Piotra i Pawła (Ostrów Tumski)


Wrocław
Środa, 24 czerwca 2009 (godz. do potwierdzenia)

Msza św.
w kościele p.w. ŚŚ. Piotra i Pawła na Ostrowiu Tumskim.


Kraków
Piątek, 26 czerwca 2009 o godzinie 18:00

Mszę św. odprawi JE. Ks. Bp Józef Guzdek
w Kościele Św. Anny przy ul. Św. Anny 6 w Krakowie.


Toruń
Piątek, 26 czerwca 2009 (godz. do potwierdzenia)

Mszę św. odprawi JE. Ks. Bp Andrzej Suski
w Kościele pw. Matki Bożej Łaskawej w Toruniu-Czerniewicach.


Radom
Sobota, 27 czerwca 2009 o godzinie 8:00

Mszę św. odprawi J.E. Bp Edward Materski
w  Katedrze Opieki NMP


Radom
Piątek, 26 czerwca 2009 o godzinie 18:00

Mszę św. odprawi ks. Wiesław Taraska
w kościele Matki Bożej Miłosierdzia

 
Groszowice k. Radomia
Piątek, 26 czerwca, g. 18.00

Mszę Św. odprawi Ks. Kanonik Artur Lach
w parafii Św. Faustyny


Radom
piątek, 26 czerwca, g. 18.00

Mszę Św. odprawi Ks. Zbigniew Gaczyński
w Ośrodku Akademickim (ul. Prusa 6)


Siedlce
Piątek, 26 czerwca 2009 o godz. 18:00
Kościół św. Stanisława BM, ul. Floriańska 1


Gniew (75 km na południe od Gdańska)
Niedziela, 20 czerwca 2009 o godz. 10:30
Kaplica Zamku w Gniewie


Lublin
Piątek, 26 czerwca 2009 o godz. 18:30
Kościół NMP przy Szpitalu, ul. Staszica 16

Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #82 dnia: Maja 23, 2009, 09:28:37 am »

Zachęcamy wszystkich studentów i licealistów do uczestnictwa w comiesięcznym dniu skupienia w naszym ośrodku.

UWAGA! Najbliższy dzień skupienia odbędzie się w sobotę, 23 maja 2009 r. o zmienionej porze: początek o godz. 18:30.

Zobacz nowy plan dnia skupienia.
Plan dnia skupienia

18:30   Rozważanie oraz błogosławieństwo Przenajświętszym Sakramentem
19:30   Pogadanka
20:00   Rachunek sumienia
20:20   Rozważanie
20:50   koniec


http://www.filtrowa.waw.pl/formacja/dzien-skupienia-we-wrzesniu

Zwróćcie uwagę na zdjęcie ołtarza....
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #83 dnia: Maja 23, 2009, 12:21:31 pm »

Cytuj
Cytat: porys  Kwiecień 29, 2009, 11:00:32
Trochę bokotemat, ale nie za bardzo. Czy Msze w Józefowie - to sprawa OD?

Jeśli uznać za sprawstwo to, że wiele spośród osób, które zwracały się do proboszcza z prośbą o tę Mszę przeprowadziło się w okolice Józefowa w związku ze szkołą w której księża z OD zajmują się duszpasterstwem, to tak.

Msze w Józefowie - odp.: Tak, ale to tylko kawałek rzeczywistości.
Jest niż demograficzny. Szkoły niepubliczne ostro walczą o przeżycie. Dwie szkoły niepubliczne na tym samym terenie (przy słabym dojeździe, brak obwodnic i mostu) nie przeżyją. Zwłaszcza gdy obie są podobne - katolickie...

Napad prasowo - ambonowy (Gaz Wyb. i wystąp. rzecznika Kurii W-wa Praga) przeciw FSSPX i ich szkole to też część duszpasterstwa OD. No ale ... sory Jezus, biznes is biznes  :'(

Bp. miejsca b. liczy na OD. Sympatyzuje z nimi i dlatego pomagają sobie. Na mszy św. rocznicowej OD w katedrze W-sko praskiej, bp. Hoser powiedział : " OD... uświęcanie pracy dnia codziennego, wezwanie do świętości...itp itd... nie do pomyślenia przed soborem W . II ! " :)

Ale dowcipnie można podsumować: gdyby nie obecność FSSPX - mszy w Józefowie OD też by nie dostała ;D
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #84 dnia: Maja 23, 2009, 12:32:00 pm »

Cytuj
Zwróćcie uwagę na zdjęcie ołtarza....

Tak samo wyglądał 14 lat temu. OD sprawuje i sprawowało liturgię b. starannie i pięknie. Welony, szaty, kadzidło, sztywne ornaty, czyste buty i podeszwy nawet :) ( co jest ważne bo je widać)

Ołtarz jest przysunięty do ściany, bo brak miejsca. (poza tym to przysunięcie o niczym nie mówi)

Wszystkich ks. "liturgicznych popaprańców" wysłałbym do Obozu Liturgicznego Opus Dei :) Szkoda, że takiego nie ma!
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #85 dnia: Maja 23, 2009, 15:23:13 pm »

Uważam, że lepsze to co jednoznaczne. Świeccy często mają niewiele czasu, więc lepiej się angażować w to co jest czystą Tradycją. Bez posoborowych naleciałości.
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #86 dnia: Maja 24, 2009, 07:40:39 am »


Zwróćcie uwagę na zdjęcie ołtarza....

Ale tak wygląda ołtarz zawsze i wszędzie gdzie są dni skupienia bądz rekolekcje Opus Dei :)
Nawet gdy odbywają się w Kościele prarafialnym. W Toruniu zawsze z radościa udaję się na Dni Skupienia i patrze chyba na jedyny w Toruniu tak urządzony ołtarz. 6 świec, krzyż ,w stronę celebransa..naprawdę coś cudnego.

Także polecam wszystkim!
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #87 dnia: Maja 24, 2009, 11:58:02 am »

Hmmm może warto się wybrać na taki NOM? Rozumiem, że te Msze Św. będą właśnie w "stylu" Opus Dei? NOM bez nadużyć... to może być bardzo ciekawe...
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #88 dnia: Czerwca 29, 2009, 22:35:03 pm »

Cytuj
Ale tak wygląda ołtarz zawsze i wszędzie gdzie są dni skupienia bądz rekolekcje Opus Dei Uśmiech
Nawet gdy odbywają się w Kościele prarafialnym. W Toruniu zawsze z radościa udaję się na Dni Skupienia i patrze chyba na jedyny w Toruniu tak urządzony ołtarz. 6 świec, krzyż ,w stronę celebransa..naprawdę coś cudnego.

Na KNO wyłapano kolejne twórcze posoborowe tłumaczenie. Tym razem dotyczy "Drogi" św.Josemarii Escrivy de Balaguera. Toż to "mini katechizm" samego założyciela OD.  Takie aggiornamento Świętego do bieżących  potrzeb.
Ciekaw jestem czy nowe wydanie "Drogi" zostanie poddany nowemu aggiornamento - wszak panuje Benedykt XVI.
Gratulacje dla KNO !

http://breviarium.blogspot.com/2009/06/droga-prawie-zgodna-z-oryginaem.html

ps.
jak tu czytać tłumaczenia? skoro Opus Dei przekręca teksty św. Escrivy?
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #89 dnia: Czerwca 29, 2009, 22:47:49 pm »

Na fali tej cennej, a zarazem smutnej informacji o polskim tłumaczeniu „Drogi” zapytam — czy jest tu ktoś, kto ma rodzinę w Hiszpanii albo sam w tym zacnym kraju przebywa i nie byłoby dla niego problemem zakupienie oryginału i podesłanie niżej podpisanemu? Szukałem w sieci, ale znaleźć nie mogłem. Ewentualne odpowiedzi proszę oczywiście kierować na priv.
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!