Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:06:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: Opus Dei  (Przeczytany 144887 razy)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #420 dnia: Września 08, 2011, 19:53:03 pm »

Trudno funkcjonować w strukturach kościoła i NOM krytykować. Mądrość etapu nakazuje co innego.

Trudno wogóle być uczciwym. A starać się trzeba.
A co to ta "mądrość etapu" wg Pana ? Czy to przypadkiem nie hipokryzja ?
Hipokryzja, taka jak sformowanie "dwie formy rytu rzymskiego".
Zapisane
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #421 dnia: Września 08, 2011, 20:46:36 pm »

Widzialem ksiedza z OD w TVP w porogram Miedzy Niebem a Ziemia, ktory wprost mowil, ze po Soborze Kosciol wpadl w kryzys. Oczywiscie mowil, ze to nie przez Sobor, a przez jego interepretacje, ale i tak jak na czlowiek spoza tradiswiata to bylo bardzo smiale stwierdzenie. Slabo znam OD, ale mimo wszystko wydaje mi sie, ze oni reprezentuja troche wiecej niz rubryki. Posoborowie charkateryzuje sie tym, ze postmodernistycznie rozluznia przepisy, doktryne, litrugie, dyscypline itd. OD nie plyna tym pradem, ale raczej narzucaja sobie wymogi. Nie slyszalem, aby posoborowe zgromadzenia wprowadzaly praktyki pokutne, a slyszalem, ze raczej je zarzucaja. OD odwrotnie. Podobnie jest z wymaganiami odnosnie modlitwy. Posoborowie ogranicza i upraszcza a OD od swoich czlonkow wymaga iscie klasztornego zycia modlitewnego.

Czy gdyby cale posoborowie bylo jak OD to czy abp Lefevbre osiagnalby to co osiagnal?

Proszę nie zapominać, że następcą bp. de Castro Mayera z Campos był biskup z Opus Dei. Za jego rządów doszło do bezpardonowej walki z Tradycją w tejże diecezji. To nie kto inny ale biskup z Opus Dei zamknął seminarium, wyrzucał stare ołtarze a nawet z pomocą policji uniemożliwiał księżom tradycjonalistą odprawiania mszy.
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2011, 20:48:22 pm wysłana przez Tomasz » Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #422 dnia: Września 08, 2011, 21:11:50 pm »

Ostre wymagania pobożnościowe narzucają sobie mormoni i wielu luteran, a nawet muzulmanie. A Neoni to co ? Też b. dużo sie modlą. Nikt chyba im tego nie ośmieli się zarzucić.
Z tym, ze neo projektuja swoja litrugie, a OD wykorzystuja tradycvjne katolickie modlitwy.

OD na pewno akceptuje cala watpliwa doktryne posoborowia, pytanie tylko czy to stranowi o istocie OD? Czy gdyby nowy pralat OD kazal im przejsc na tradycyjny katolicyzm to by przestali istniec? Wg mnie nie. Wykonaliby rozkaz. Kto wie... moze w przyszlosci za Benedykta XX tak wlasnie zrobia.

Czy neo istnialoby gdyby Kikocentrala powiedziala, ze konczymy z wlasna litrugia, chowamy gitary, konczymy z cala tajemniczoscia a la sekta itp itd.? Mysle, ze przestaliby istniec.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #423 dnia: Września 08, 2011, 22:00:15 pm »

Pozostaje jeszcze ich niereformowalna sekciarska mentalność i kompletnie nietradycyjna struktura organizacji.
Oraz kult popapranego założyciela,  któremu zorganizowali ekspresową  beatyfikację i kanonizację.

Rozważanie "Dobry pasterz" specjalnie dla Pana Jwk :
http://www.opus-info.org/index.php?title=Rozwa%C5%BCanie_%22Dobry_pasterz%22
Zapisane
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #424 dnia: Września 08, 2011, 22:18:16 pm »


Oraz kult popapranego założyciela,  któremu zorganizowali ekspresową  beatyfikację i kanonizację.


...oraz ekranizację.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #425 dnia: Września 09, 2011, 14:14:00 pm »

Cytuj
OD na pewno akceptuje cala watpliwa doktryne posoborowia, pytanie tylko czy to stranowi o istocie OD?

No i jesteśmy w domu. Jest zgoda. OD ma wspólny chory fundament. Na tej chorej doktrynie wyrastają różne "kwiatki": Duchacze, Ruchacze, Neonki, Gupiki i Opusdeistas.

A to co jest gorsze niż w Neo, to to, że oni nawet Pisma nie studiują tak jak Neoni. Bo owszem, mozna do Neonów mieć pretensje, że inaczej - jak na Arian przystało, interpretują Pismo.
W OD, nie ma żadnego studiowania (no chyba że Założyciela - "Dobrego Pasterza"). Oni wykonują polecenia sekty w życiu świeckim, zawodowym.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2011, 14:16:38 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #426 dnia: Września 09, 2011, 15:17:03 pm »

Uważam, że pisma Escrivy to pożyteczna lektura choć np. jeśli chodzi o stosunek do kobiet to mam inne zdanie. Czytanie Biblii też nie wszystkim służy. Przykładami mogą być rozmaici heretycy.
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #427 dnia: Listopada 20, 2011, 11:33:03 am »

Podobno wg Palikota Radosław Sikorski i Jarosław Gowin są związani z Opus Dei. Ktoś coś wie na ten temat?
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #428 dnia: Listopada 20, 2011, 12:38:01 pm »

Wiem, że p. Gowinowi temat Opus Dei nie jest obcy "
http://www.opusdei.pl/art.php?p=3705
"O miejscu świeckich w nauczaniu bł. Josemarii Escrivy mówił z kolei redaktor naczelny miesięcznika „Znak” Jarosław Gowin. „Ze względów środowiskowych długo zachowywałem dystans do Opus Dei – mówił Gowin – a zaczęło się to zmieniać nie z powodu lektury i osobistych poszukiwań, ale poprzez spotkania z ludźmi, którzy noszą w sobie coś dobrego. Po jakimś czasie okazywało się, że należą oni do Opus Dei. Był to zatem kontakt ze świadkami, a co więcej ci świadkowie byli świeckimi.” Choć, zdaniem Jarosława Gowina w Polsce Kościół nie znajduje się jeszcze w takiej sytuacji jak na zachodzie, to również u nas wzrastać będzie rola ludzi świeckich w ewangelizacji. „Na Zachodzie do wiary dochodzi się już nie przez wychowanie, ale przez wybór – mówił – Jeśli i u nas trzeba będzie docierać do ludzi poza kościołami to rola preewangelizacji wzrośnie, a wraz z nią wzrośnie rola świeckich, bo to jest właśnie ich domena.” Redaktor naczelny „Znaku” podkreślał, że proponowana przez Opus Dei współpraca świeckich i duchowieństwa to szansa zarówno dla jednych jak i dla drugich. Duchowni mogą wiele zaproponować świeckim, ale i sami mogą się od nich nauczyć wielu rzeczy – mówił Gowin. "
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #429 dnia: Listopada 20, 2011, 17:09:04 pm »

Ja jednak myślę, że środowisko OD a środowisko postępowców Znakowych to jednak dwie rózne bajki.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #430 dnia: Listopada 20, 2011, 17:20:29 pm »

Opus D. ładuje się we wszelkie konstelacje ludzkie nawet zupełnie obce  programowo i z pozoru wrogie. Wszędzie lubi nieoficjalnie mieć swoje kontakty, swoich ludzi. Przemawia do nich poprzez argumenty finansowe.
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2011, 17:45:11 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #431 dnia: Listopada 20, 2011, 20:25:14 pm »

Prosimy o dowody.
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #432 dnia: Listopada 20, 2011, 20:26:31 pm »

Prosimy o dowody.
ja nie prosze.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #433 dnia: Listopada 21, 2011, 00:02:01 am »

Cytuj
Ja jednak myślę, że środowisko OD a środowisko postępowców Znakowych to jednak dwie rózne bajki.
OD nie gardzi nawet środowiskami ateistów. Ważne są wpływy a nie to, czy ktoś "chodzi do kościoła". PO, LPR, ZNAK - bez różnicy.
8, obcy pasażer Koscioła.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2011, 00:03:35 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #434 dnia: Listopada 21, 2011, 00:12:32 am »

Cytuj
Ja jednak myślę, że środowisko OD a środowisko postępowców Znakowych to jednak dwie rózne bajki.
OD nie gardzi nawet środowiskami ateistów. Ważne są wpływy a nie to, czy ktoś "chodzi do kościoła". PO, LPR, ZNAK - bez różnicy.
8, obcy pasażer Koscioła.
Ma Pan dowód?
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!