Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:54:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: Opus Dei  (Przeczytany 144777 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #300 dnia: Stycznia 25, 2011, 22:45:34 pm »



Mogą wydać na co tylko chcą. Nie cofajmy się tylko w rozwoju że tylko podstawówka i koniec, Do łopaty. Drogie dobre szkoły powinny mieć jakieś miejsca dla zdolnych biednych a ci nie powinni być stygmatyzowani za to że są z rodziny kasjerki i dozorcy w markecie. A z doświadczenia zawodowego wiem że tak jest. Szczególnie dziewczyny w tym celują. A potem mamy hordy galerianek.
Mi naprawdę nie podoba jak biedni są traktowani przyz tych zamożniejszych. Do tego te strzeżone osiedla za płotkami gdzie robią problemy nawet radiowozowi policyjnemu.
I tekst: ty pało dzwonię do ministra już nie pracujesz. :)

To nie kwestia pieniędzy ale wychowania to moja sugestia.
To jak bogaci traktują biednych, to też różnie zależnie od wychowania, poglądów oraz kilku innych kwestii. Słyszał pan o mecenasach albo filantropach  to nie byli ludzie biedni.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #301 dnia: Stycznia 26, 2011, 07:43:53 am »

(1) Jestem przeciwny tworzeniu de facto szkoły prałatury personalnej KK z barierą - cenzusem majątkowym na wejściu.

(2) Gdy chciałem kiedyś dziecko posłać do szkoły katolickiej, dyrektorka powiedziała mi, że uprzedza rodziców: To jest szkoła katolicka. Dla dobra dziecka wartosci w domu i w szkole powinny być spójne. W przeciwnym razie dziecko będzie narażone na ogromne stresy.
Ad. 1 dlaczego jest Pan przeciwny? Z tego co czytam to szkola jest raczej spoldzielnia rodzicow, ktorzy robia zrzute na budowe szkoly wlasnie poprzez to wpisowe. Co jest zlego w takim podejsciu?  OD pisze, ze OD jest dla kazdego tzn. pewnie i kucharka moze sie zapisac a pozniej byc kucharka w osrodku OD :). Gdzie OD pisze, ze te szkoly Sternika sa dla kazdego?

Ad 2. Przeciez na stronie Sternika to samo pisza. Cala ich idea to wzacanianie wychowania w domu wychowaniem w szkole. Jesli rodzice deklarauja, ze dadza rade temu podolac to jest szansa, ze sie nawroca. Czytalem, ze wywalali ze szkoly rodziny, ktore jednak mialy inne wartosci. Mysle, ze
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #302 dnia: Stycznia 26, 2011, 10:08:15 am »

@ Jarod,

Oj chyba Pan udaje, że nie rozumie  ;)

Potwierdza Pan tylko to co już napisałem (na poprzedniej stronie):
...Szkoła należy do Sternika, sternik to nie Prałatura, a w ogóle Sternik tylko sprząta a właścicielem jest sp. z o.o. itp...
Czyli mamy do czynienia z Prałaturą KK tylko dla bogatych z załozenia. Próg finansowy został ustawiony na poziomie kilkunastu tysięcy.
Czy nazwie Pan to spółdzielnią, sp. z o.o. czy stowarzyszeniem - jest to część systemu formacji OD. Część niezmiernie ważna.

Jak rozumiem, kucharkę z ośrodka w Bozej Woli stać na tę szkołę ?  :)

Prałatura KK to nie jest prywatna klinika na Florydzie. Może być wpisowe i w wielu szkołach katolickich jest, ale w OD to cenzus majątkowy na poziomie, który został ustalony z innych przyczyn niż zapewnienie utrzymania szkoły. (zwłaszcza, gdy jak w Szczecinie, w wyniku przekrętu publiczną działkę pod budowę szkoły dostaje Opus Dei za darmo. Czy w Szczecinie nie ma wpisowego, a czesne jest niższe?  :)

Sugeruje Pan, że jeżeli żona p. Sikorskiego nie nawróci się, to dzieci zostaną wywalone ze szkoły OD ?  ;D
Przeczy Pan sobie. Jeżeli nie jest to szkoła katolicka to niby dlaczego maja wywalać dzieci niewierzących rodziców ?

Możemy się założyć. Dzwonimy do szkoły i mówimy, ze jesteśmy nowymi mieszkańcami Otwocka. Chcemy posłać dzieci do szkoły. Znamy zasady działania szkoły. Wpisowe za 2-kę wyniesie 30 tyś i nie stanowi dla nas problemu. Tylko nie jesteśmy wierzącymi. Czy będzie stanowiło to problem ?
Czy myśli Pan ,że odmówią z powodu braku wiary ?

Róbta co chceta. Piszę w tym wątku tylko dlatego, że nie lubię wciskanego lukrowanego kitu.


« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2011, 10:25:24 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #303 dnia: Stycznia 26, 2011, 10:15:15 am »

Najlepiej zadzwonić  z tekstem: Jesteśmy małżeństwem z czwórką dzieci. Ja jestem dozorcą a żona kasjerką. Jesteśmy wierzącymi katolikami czy znajdzie się jakieś stypendium dla naszych dzieci? Wiem że dwójka z nich wykazuje się wyjątkowymi zdolnościami z matematyki a dwójka z historii. Tak twierdzą nauczyciele w szkole obecnej. Czy jest jakaś szansa?
I jaka będzie odpowiedź?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #304 dnia: Stycznia 26, 2011, 10:29:15 am »

Szanowny Panie,
Bardzo dziękujemy za zainteresowanie się naszą placówką.
Z przykrościa informujemy, że nie dysponujemy obecnie systemem stypendialnym.
Widzimy duże zapotrzebowanie na taka formę pomocy. Być może w przyszłości taki system zostanie wprowadzony.
Proszę przyjąć wyrazy szacunku,

/-/
podpis nieczytelny
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2011, 10:30:48 am wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #305 dnia: Stycznia 26, 2011, 10:33:00 am »

Wpisowe jest jednorazowe na całą rodzinę, na rebelyi donosili, że teraz wynosi koło 30 tys. i że nie zwracają w całości, jeśli wszystkie dzieci w rodzinie nie przejdą całego cyklu. To jest sposób finansowania inwestycji budowlanych, dosyć sprytny, każdy przyzna.

Czesne jest dopasowane do możliwości, ale min. chyba 700 zł od rodziny (tak przynajmniej kiedyś było). Ale  dozorca z kasjerką i tak raczej odpadają.

Ktoś ze znajomych był w szkole i pytał, wycenili go na podstawie wykonywanego zawodu; to coś jakby oszacowanie dochodu w urzędzie skarbowym. Na dochody nie zważano -- kto powie prawdę o swoich dochodach?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #306 dnia: Stycznia 26, 2011, 13:05:03 pm »

Mam jedno proste pytanie: po jakiego dzwonka zajmujemy się szkołami Sternika, skoro niemal w tej samej okolicy dostępne są szkoły katolickie, prowadzone przez Bractwo ?

Nie wiem, jak jest w podstawówce, ale ze strony http://www.akwinata.edu.pl/dyrekcja.html można się dowiedzieć, że dyrektorem Gimnazjum i Liceum jest p. Ryszard Mozgol i on sam w sobie jest lepszą rekomendacją od czegokolwiek powiązanego ze Sternikiem.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #307 dnia: Stycznia 26, 2011, 13:11:56 pm »

Cytuj
chyba 700 zł od rodziny
chyba od łebka. I to by było b. tanio. Prywatna szkoła w Konstancinie 1250,- pln/od łebka (x 12 m-cy, wpisowe ok.900 podstawówka bez obiadów) ok 1100 gimnazjum.
Liceum przy ambas. Francji 2500,- pln / m-c (może cena wzrosła?) Brytole w Konstancinie żabojadów biją ceną na głowę (bo jest popyt)
Natomiast takiego "wpisowego" jak w OD to nie ma nigdzie.
Cytuj
[wpisowe]teraz wynosi koło 30 tys. i że nie zwracają w całości, jeśli wszystkie dzieci w rodzinie nie przejdą całego cyklu

Cykl to ile ? 12 lat? A procent oddają ? 12 lat , 8%m-c z kapitalizacją odsetek....

@ Krusejder

Kuria praska powiedziała, że nie można posyłać dzieci do fsspx :-[ :P Wyborcza też wspomogła artykułami.
Mamy niż demograficzny... o klienta trzeba walczyć OD to i Kuria pomoże...
« Ostatnia zmiana: Stycznia 26, 2011, 13:14:12 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #308 dnia: Stycznia 26, 2011, 14:11:21 pm »

Piszę o minimalnych kwotach, tzn. poniżej tego się nie schodzi. Gdy kogoś stać (nie wiem, jak to dokładnie oceniają), wówczas płaci się o wiele więcej.
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #309 dnia: Stycznia 26, 2011, 14:14:14 pm »

Co do wpisowego -- odsetek nie ma, a cały cykl to może być i 20 lat, zależy od liczby dzieci i ich wieku.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #310 dnia: Stycznia 26, 2011, 21:22:43 pm »

1. Sternik to nie tylko Jozefow. Szkol jest wiecej, w przyszlym roku bedzie takze w Krakowie.

2. Nie watpie, ze cala koncepcja szkoly to kopia z koncepcji OD z Hiszpanii i OD ma decydujacy wplyw na program wychowawczy i cala koncepcje szkoly. Tym nie mniej z punktu widzenia finansowego jest to spoldzielnia rodzicow. To wpisowe to formalno-prawne udzialy w spolce zoo.

3. Sternik pisze na swoich stronach, ze przyjmuje niewierzacych, pod warunkiem, ze rodzice zgadzaja sie z koncpecja wychowawcza szkoly, ktorej czescia sa wartosci katolickie. Pamietajmy, ze mowimy tutaj nawet o kilku modlitwach dziennie w szkole. Jesli rodzice rzeczywiscie sa antyklerykalami to krzywdza dziecko, bo dziecko dostanie rozdwojenia widzac co innego w szkole a co innego w domu. Czy jednak nalezy winic szkole za ten stan, czy rodzicow? Szkola robi rozmowe kwalifikacyjna z rodzicami po to, aby im wytluaczyc ten model wychowawczy.

4. Biorac pod uwage, ze czesne w Sterniku jest przecietne, natomiast wpisowe jest, jak zauwazyl p. Bolt sprytnym sposobem na finansowanie budowy, nie sadze, aby OD mialo jakies profity finansowe z tego . Wg mnie maja po prostu zatrudnienie dla swoich ksiezy i numerariuszy oraz maja de facto parafie, gdzie ksieza OD realizuja swoje koncepcje duszpasterskie.

5. Rozumiem, ze niektorzy maja za zle, ze OD nie wplywa na szkole tak, aby byl tam parytet dla osob slabiej zarabiajacych. Coz... ktos musialby sfinansowac koszty nauki osob, ktore nie placa pelnego czesnego. Albo byloby to sfinansowane przez wyzsze czesne innych osob, albo ktos musialby zalozyc fundacje, ktora zbieralaby te fundusze. Ja nie mam do nich pretensji, ze nie robia ani jednego ani drugiego.

6. P. rysio myli cenzus majtkowy z cenzusem zarobkowym. Szkoly nie obchodzi   jaki kto ma majatek. Sternik patrzy na to czy ktos bedzie mogl placic czesne i czy ma na to wpisowe. Mozna byc biednym i zadluzonym czlowiekiem, ale dostac dobrze platana prace i zapisac dzieci do tej szkoly. Wpisowe to jednorazowa sprawa... podobno niektorzy biora na to kredyt...

7. Nie łudzę sie, ze dozorca z kasjerka beda mogli tam poslac dzieci do tej szkoly. Dokladnie tak samo jak nie beda mogli poslac dzieci do zadnej innej niepublicznej szkoly, ani pojechac na wakacje na Barbados.  Mozna miec pretensje do OD, ze zachecaja, aby ludzie malo zarabiajacy zapisywali sie do OD, a z drugiej strony patronowane przez nich szkoly nawet nie moga przyjac ich dzieci. Zalozmy, ze z tego powodu nie lubimy OD. Jak to sie ma jednak do mojej decyzji o wyborze najlepszej szkoly dla mojego dziecka? Ja szukam najlepszej z dostepnych mi opcji. Prgram wychowaczy Sternika wydaje mmi sie najlepszy. Jeszcze nikt nie pokazal mi zadnego argumentu, ze inne alternatywy, ktore wczesniej wymienilem sa lepsze...
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #311 dnia: Stycznia 26, 2011, 22:03:07 pm »

Człowiek obdarzony intuicją, inteligencją , wrażliwością, instynktem rodzicielskim, zmysłem katolickim, subtelnością, kulturą  trzyma się z daleka od Opus Dei.

Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #312 dnia: Stycznia 26, 2011, 22:36:07 pm »

Człowiek obdarzony intuicją, inteligencją , wrażliwością, instynktem rodzicielskim, zmysłem katolickim, subtelnością, kulturą  trzyma się z daleka od Opus Dei.

To pojechała pani po całości. Współczuję.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #313 dnia: Stycznia 26, 2011, 22:53:17 pm »

Nie mam pretensji do OD, że ma taką czy inną szkołę.
Zwracam jedynie uwagę na to, że OD jest skierowana wyłacznie na b. dobrze zarabiających wbrew temu, co głosi: "OD jest dla wszystkich" - z odpowiednimi dochodami. I Kropka.

To nie jest wątek o szkole OD. Tylko o OD.

ps
Jakoś nikt nie broni otrzymania działki budowlanej gratis od miasta i solenia wpisowego. Mieszkańcy Szczecina właśnie na to zwracają uwagę: działka od miasta gratis a szkoła stawia barierę finansową. Stawia barierę tym, którzy z podatków zafundowali OD działkę pod budowę szkoły  :)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #314 dnia: Stycznia 27, 2011, 06:30:45 am »

Jeżeli jakaś szkoła patrzy na zawód rodziców to juz klasyfikuje dzieci. Nie jest to szkoła katolicka. Bo czym różni się dziecko adwokata czy lekarza od dziecka kasjerki? Może tym że dziecko lekarza ostatnio w Kaliszu uczesniczyło w bójce z użyciem noża którym zresztą to dziecko dostało.
Zapisane
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!