Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:33:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: Opus Dei  (Przeczytany 144810 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #270 dnia: Stycznia 22, 2011, 13:07:45 pm »

Z tego co słyszałem dobra szkoła, trochę ludzi z DN posyła tam swoje dzieci. Znam takich co na czas roku szkolnego przenoszą się w tamte okolice.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #271 dnia: Stycznia 22, 2011, 14:25:24 pm »

Nawet niech to będzie bajka, to w każdej bajce trochę prawdy jest, na jakiejś podstawie ta krytyka jest.

Ale taka wypowiedź też jest:

"Andrzej, nauczyciel w warszawskiej podstawówce: – W Józefowie czuć subtelną presję: bądź z nami. Przez dwa miesiące jeździłem tam prowadzić kółko plastyczne. Żona akurat była w ciąży. Usłyszałem od kolegów ze Sternika: po co tyle jeździć? Przeprowadź się. Pewnie zaraz pojawią się następne dzieci, przecież wszystkie możecie posłać do Sternika. Perswazja, którą znałem raczej ze spotkań ze świadkami Jehowy."

Szkoła raczej nie dla uboższych:

"To, kto posyła dzieci do szkoły Sternika, nie jest tajemnicą. Rodzice (oprócz czesnego) muszą wykupić udziały w spółce Rodzice dla Szkoły, która finansuje Sternika. To (do niedawna) kilkanaście tysięcy wpisowego, do tego około tysiąca złotych czesnego miesięcznie. Sporo.

Rzut oka na listę udziałowców: inteligencka elita, która w wyborach głosuje raczej nie na SLD: czterej prawnicy z renomowanej kancelarii Sołtysiński (wszyscy przenieśli się w okolice Józefowa), były minister łączności w rządzie Jerzego Buzka Maciej Srebro, były wiceminister finansów Marian Moszoro, były szef gabinetu ministra transportu Robert Malicki, minister Radosław Sikorski, syn Henryki Bochniarz – Marcin Bochniarz, były szef gabinetu Antoniego Macierewicza Arkadiusz Siwko felietonista „Gazety Polskiej" Robert Tekieli, dziennikarz Bogdan Rymanowski z TVN. Wielu byłych harcerzy."

To są ludzie raczej wysoko postawieni i co? nie mogą forsować zdrowych koncepcji pedagogicznych? żeby uniknąć tego wpływu "nowoczesnych" koncepcji pedagogicznych, które są dla kogo? dla tych co nie mają władzy i kasy.

To tez ciekawe:
"Każda rodzina ma przydzielonego opiekuna. Rodzice zamiast chodzić na wywiadówki, raz na kwartał (czasem częściej) spotykają się z opiekunem. Omawiają nie tylko to, co dziecko robi w szkole, ale również to, co robi w domu. Planują zadania. Egzekwują. Formują nowego człowieka."
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #272 dnia: Stycznia 22, 2011, 14:34:32 pm »

@Mama

No i gdzie tu zarzuty?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #273 dnia: Stycznia 22, 2011, 15:08:24 pm »

@Mama

No i gdzie tu zarzuty?

Najwyraźniej na zupełnie innych falach nadajemy. W poprzednim swoim wpisie zacytował pan komentarz spod tego artykułu o taki:

"Skoro coś obecne "Wprost" pod kierownictwem p. Lisa krytykuje szkoły Sternika tzn., że dzieje się tam dużo dobrego. Po raz kolejny sprawdza się powiedzenie: "pokaż mi swoich wrogów, a powiem Ci kim jesteś".
Szczęśliwe te dzieci, bo może uda im się uniknąć wpływu "nowoczesnych" koncepcji pedagogicznych."


Czyli utożsamia się pan z tym wpisem, że to nie jest/może być nie prawda, a ja natomiast napisałam to co powyżej i czytając zacytowałam pewne fragmenty, które można odczytać właściwie, tym bardziej swoje zadanie też wyraziłam pod cytowanymi fragmentami. I o co panu chodzi?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #274 dnia: Stycznia 22, 2011, 15:39:35 pm »

@Mama
Zrozumialem, ze Pani piszac "na jakiejś podstawie ta krytyka jest" utozsamia sie z krytyka tej szkoly a jako argumenty podala Pani te fragmenty. Ja jednak w nich nie znajduje w tych fragentach niczego co obciazaloby te szkole i przez co krytyka mogalby byc uzasadniona.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #275 dnia: Stycznia 22, 2011, 18:22:13 pm »

Tłumaczyć i wykładu panu robić nie będę, tu już tyle było napisane, że nie widzę potrzeby się powtarzać i o szkole też było, np.to:
•   aspiracje "arystokratyczne", skutkujące niekiedy niebezpiecznym dla egzystencji rodziny życiem ponad stan;
•   naturalizm w wychowaniu.

Szkoła Opus Dei nie jest szkołą katolicką ani wyznaniową, tylko po prostu o zabarwieniu chrześcijańskim, otwartą i tolerancyjną. Była tu też dyskusja odnośnie artykułu: "Wezwanie do Asyżu" - ks. Ignacy Soler z OD:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,564.msg115394.html#msg115394
W wielu przypadkach poglądy rodziców są niezgodne z nauczaniem katolickim, chociażby takie głośne dyskusje o in-vitro, np. p.Sikorski. Dalej  p. Bochniarz z Lewiatana:
http://www.pkpplewiatan.pl/o_nas/o_lewiatanie/wladze/zarzad
Nie kto inny tylko Lewiatan złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego... odnośnie dnia wolnego od pracy w święto Trzech Króli.
http://www.pkpplewiatan.pl/
No ... coś to z tą moralnością wielka lipa. Jak się ten katolicyzm przekłada na życie codzienne, na pracę?

A z tego co zacytowałam to tak w skrócie:
- perswazja
- szkoła nie dla uboższych
- za duża ingerencja w rodzinę.

Zresztą, cały artykuł tu zamieszczony, to każdy może sobie poczytać i każdy może mieć inne spojrzenie.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #276 dnia: Stycznia 22, 2011, 19:02:54 pm »

@mama

Alez prosze tlumaczyc i robic wyklad, bo ja nadal nic nie kumam...

Poglady rodzicow (dziadkow!) wg Pani obciazaja szkole?

"Perswazja" - to, ze kogos namawiali do tego, aby poslal dzieci do tej szkoly? Maja odradzac?

"Szkola nie dla ubozszych" - kazda  szkola nie finansowana przez panstwo nie jest dla ubozszych. Mysli Pani, ze 1K PLN to jakas wygorowana stawka dza szkole w Warszawie? To zwykla cena za niepubliczna szkole.

"Za duza ingerencja w rodzine" - na podstawie stwierdzenia o "opiekunie rodziny" Pani to wysnula? To przekret - na stronie sternika pisza akurat o opiekunie ucznia - jest to cos jak nauczyciel - wychowawca w zwyklej szkole.

"aspiracje arystokratyczne", "naturalizm w wychowaniu" - prosze o rozwiniecie! zupelnienie nie rozumiem...
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #277 dnia: Stycznia 22, 2011, 19:23:42 pm »

@mama

Alez prosze tlumaczyc i robic wyklad, bo ja nadal nic nie kumam...

To nie mój problem że pan tak mało kumaty, zresztą w nie jednym wątku  :)
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #278 dnia: Stycznia 22, 2011, 20:59:47 pm »

@mama

Alez prosze tlumaczyc i robic wyklad, bo ja nadal nic nie kumam...

To nie mój problem że pan tak mało kumaty, zresztą w nie jednym wątku  :)
Ale ja Pania prosze. Czy nie moze Pani po tak chrzescijansku... przeciez jest uczynek milosierdzia "nieumiejętnych pouczać". Dziecko niedlugo do szkoly musze poslac, chce to lepiej zrozumiec.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #279 dnia: Stycznia 23, 2011, 13:31:32 pm »

@mama

Alez prosze tlumaczyc i robic wyklad, bo ja nadal nic nie kumam...

To nie mój problem że pan tak mało kumaty, zresztą w nie jednym wątku  :)

Dlaczego zamiast wytłumaczyc usiłuje Pani Jaroda obrażać? Nie widzi Pani, że wypada to dość żałośnie?

Podobnie jak próba uczynienia Sternikowi zarzutu z "opiekuna rodziny", wskazująca na całkowity brak wiedzy na temat tego kto to jest i jaka jest jego rola w tym modelu edukacji. Niech się Pani najpierw dowie o czym pisze, co nie jest trudne, kim jest opiekun można znaleźć na stronach Sternika albo w jednym z wywiadów z dyrektorami/nauczycielami albo nawet w ich filmikach reklamowych. To nie jest żaden sekret, oni się tym chwalą - i w sumie słusznie, bo to bardzo fajny element koncepcji edukacji spersonalizowanej.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #280 dnia: Stycznia 23, 2011, 14:23:02 pm »


Dlaczego zamiast wytłumaczyc usiłuje Pani Jaroda obrażać? Nie widzi Pani, że wypada to dość żałośnie?

Podobnie jak próba uczynienia Sternikowi zarzutu z "opiekuna rodziny", wskazująca na całkowity brak wiedzy na temat tego kto to jest i jaka jest jego rola w tym modelu edukacji. Niech się Pani najpierw dowie o czym pisze, co nie jest trudne, kim jest opiekun można znaleźć na stronach Sternika albo w jednym z wywiadów z dyrektorami/nauczycielami albo nawet w ich filmikach reklamowych. To nie jest żaden sekret, oni się tym chwalą - i w sumie słusznie, bo to bardzo fajny element koncepcji edukacji spersonalizowanej.

A pan znowu wchodzi między "wódkę i zakąskę?" - jak w przysłowiu?  To nie do pana wypowiedź. Za adwokata pan tu robi? Pan ma za to tak ogromną wiedzę, to proszę tłumaczyć. Wcześniej w tym wątku było również pisane w temacie szkół OD, proszę wracać i czytać i trollować sobie dalej.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #281 dnia: Stycznia 23, 2011, 17:52:26 pm »


Dlaczego zamiast wytłumaczyc usiłuje Pani Jaroda obrażać? Nie widzi Pani, że wypada to dość żałośnie?

Podobnie jak próba uczynienia Sternikowi zarzutu z "opiekuna rodziny", wskazująca na całkowity brak wiedzy na temat tego kto to jest i jaka jest jego rola w tym modelu edukacji. Niech się Pani najpierw dowie o czym pisze, co nie jest trudne, kim jest opiekun można znaleźć na stronach Sternika albo w jednym z wywiadów z dyrektorami/nauczycielami albo nawet w ich filmikach reklamowych. To nie jest żaden sekret, oni się tym chwalą - i w sumie słusznie, bo to bardzo fajny element koncepcji edukacji spersonalizowanej.

A pan znowu wchodzi między "wódkę i zakąskę?" - jak w przysłowiu?  To nie do pana wypowiedź. Za adwokata pan tu robi? Pan ma za to tak ogromną wiedzę, to proszę tłumaczyć. Wcześniej w tym wątku było również pisane w temacie szkół OD, proszę wracać i czytać i trollować sobie dalej.

Pani zachowanie aż sie prosi o moderację i zdecydowanie bardziej podpada pod trollowanie od mojej wypowiedzi (typowe objawy trolla to m.in.: nieumiejętność przyznania się do błędu, chętne używanie argumentów ad personam, skrajna megalomania i pogardliwy stosunek do innych osób, częste nazywanie innych trollami internetowymi).

Pokrótce, z tej jednej wypowiedzi:
- "nie do pana wypowiedź" - nie mamy do czynienia z prywatną wymianą korespondencji, ale z forum dyskusyjnym,
- nerwowa reakcja na merytoryczne pytania - najpierw w stosunku do Jaroda, następnie do mnie kiedy zwróciłem Pani uwagę.

Tak dyskutując wystawia sobie Pani świadectwo. Wcześniej jeszcze próbowałem polemik, teraz reaguję na Pani wypowiedzi jedynie kiedy Pani zachowanie - nie wiem czemu w ogóle tu tolerowane - wyprowadzi mnie z równowagi, jak to było w przypadku Pani reakcji na merytoryczne pytania Jaroda (natychmiastowe przejście do ataku ad personam zamiast odpowiedzi).
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #282 dnia: Stycznia 23, 2011, 18:36:38 pm »

Też nie wiem, dlaczego Pana zachowanie -  w ogóle jest tu tolerowane, pana wypowiedzi w tym wątku  ad personam do mnie też same za siebie mówią. Przypominam że tematem wątku jest  Opus Dei, a nie pana dywagacje.  Nie będę wspominać, jakie świadectwo wystawia sobie Pan.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #283 dnia: Stycznia 24, 2011, 21:58:46 pm »

Może proszę ująć konkretnie: co dobrego dla Tradycji Katolickiej wynika z istnienia OD... ale zanim ktoś spróbuje odpowiedzieć, proszę by znane sobie fakty skonfrontował z tekstem Kardynała Newmana "Ryzyko wiary" zamieszczonym w 11 (138) numerze Zawsze Wierni, zwłaszcza z tym co jest na stronie 45 i 46.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #284 dnia: Stycznia 25, 2011, 10:42:03 am »

@ p. Jarod.

Cytowany tekst z "Wprost" o szkole OD "Sternik" pióra (?) red. Lisa, to zwykłe fakty. Nic więcej. Ani atak ani pochwała. Krytyka artykułu jest zrozumiała. Opisanie jak to wygląda z bliska może drażnić wielu katolików. Zwłaszcza zgoda na Tridentinę.

Artykuł potwierdza wiele wpisów, jakich dokonali forowicze w tym wątku:

1. Elitarność z cenzusem majątkowym. (choć jak się zapytacie w ośrodkach, OD jest "dla wszysykich...sprzątaczki i kucharki :-)"
2. Chów wsobny, wyalienowanie, gettowość. Alienacja nie dzieci ale rodziców ;-) Mieliśmy "być w świecie i go uświęcać" a zostało tworzenie "świętego getta z siatką i szlabanem".
3. Kluby, ośrodki, szkoły... nur fur...
4. Wspólne geschefty na 2 plan spychają niby etykę. Gumowa doktryna - dla dzieci kolegów Macierewicza i żony Sikorskiego.
5. Tridentina w Józefowie dla OD. Ordynariusz nie boi się udzielić na nią zgody, bo to tylko kolejna "tapeta muzyczna" dla jednego z wielu posoborowych ruchów.

O tym wszystkim już pisaliśmy. Można oskarżyć "Wprost" o plagiat. ;-)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!