Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:11:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33 Drukuj
Autor Wątek: Opus Dei  (Przeczytany 144881 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #390 dnia: Lutego 12, 2011, 20:27:19 pm »

Czy aby brać udział w tym wątku trzeba mieć legitymację OD ?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #391 dnia: Lutego 12, 2011, 21:23:49 pm »

@ Pan Zygmunt et consortes - to o ludziach, którzy odeszli od tradycji to żart, ironia, aby pokazać idiotyzm stosowania argumentów w stylu pani Genowefy - coś słyszałem, ktoś tam coś, powiedział, ale nie mogę szczegółowo opowiedzieć etc..

Dlatego właśnie podejrzewam złą wolę. Bo inne wyjaśnienie stosowania podobnych protez argumentacyjnych do rozsiewania FUD-u byłoby stanowczo nieuprzejme.
Umysłowość opusdejczyka nie przyjmuje takich argumentów  jak lojalność wobec najbliższych, (a nie względem organizacji), takt, zasady.
Dobra wola według tej formacji przejawia się w wywalaniu najskrytszych myśli, wywnętrzneniu względem kierowników duchowych wyłącznie  wewnątrz Opus D.
O nadużyciach w kierownictwie duchowym względem osób z mojej rodziny został powiadomiony szczegółowo biskup.
Niestety nie ma on żadnego wpływu na działania opusdejskich kapłanów. Jego surowa, krytyczna opinia względem działań Opus D.stanowi mimo wszystko ważny punkt oparcia dla pokrzywdzonych.
Zapisane
SolusLupus
Gość
« Odpowiedz #392 dnia: Lutego 16, 2011, 17:15:18 pm »

@ Pan Zygmunt et consortes - to o ludziach, którzy odeszli od tradycji to żart, ironia, aby pokazać idiotyzm stosowania argumentów w stylu pani Genowefy - coś słyszałem, ktoś tam coś, powiedział, ale nie mogę szczegółowo opowiedzieć etc..

Dlatego właśnie podejrzewam złą wolę. Bo inne wyjaśnienie stosowania podobnych protez argumentacyjnych do rozsiewania FUD-u byłoby stanowczo nieuprzejme.
Umysłowość opusdejczyka nie przyjmuje takich argumentów  jak lojalność wobec najbliższych, (a nie względem organizacji), takt, zasady.
Dobra wola według tej formacji przejawia się w wywalaniu najskrytszych myśli, wywnętrzneniu względem kierowników duchowych wyłącznie  wewnątrz Opus D.
O nadużyciach w kierownictwie duchowym względem osób z mojej rodziny został powiadomiony szczegółowo biskup.
Niestety nie ma on żadnego wpływu na działania opusdejskich kapłanów. Jego surowa, krytyczna opinia względem działań Opus D.stanowi mimo wszystko ważny punkt oparcia dla pokrzywdzonych.

Choć chciałem zakończyć dyskusję, to ze względu na innych czytających muszę się odezwać.
Po raz kolejny pisze Pani bzdury i kłamstwa.
1. NIGDY nikt nie wymagał ode mnie jakiejkolwiek lojalności wobec OD. Co więcej wiele konferencji było o wartości rodziny.
2. Wywnętrznianie się to chyba się Pani pomyliło z Neokatechumenatem. ( i w ogóle mam wrażenie, że nie wie Pani o czym pisze i myli Opus Dei z Neokatechumenatem, bo Pani "argumenty" pasują właśnie do neo, a zupełnie nie mają miejsca w OD)
3. Oczywiście, ze biskup miejsca ma wpływ na opusdeiskich kapłanów gdyż TYLKO za jego zgoda mogą oni działać w diecezji (kolejny argument dotyczący raczej neonów niż OD) zresztą jest wiele diecezji, gdzie OD nie ma, gdyż nie ma zgody biskupa.
Podsumowując powtórzę jeszcze raz- kłamie Pani i rzuca bezpodstawne kalumnie, dodatkowo powołując się na jakiegoś bliżej niezidentyfikowanego biskupa. Jeśli faktycznie biskup został poinformowany, to proszę przedstawić nam tutaj skan pisma, które Pani rodzina otrzymała od biskupa (oczywiście wymazując dane), a wtedy może się zastanowię.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #393 dnia: Lutego 16, 2011, 20:48:25 pm »

Szczyty megalomanii  - zapewne również skutki formacji Opus D.

http://www.opus-info.org/index.php?title=Rozwa%C5%BCanie_%22Dobry_pasterz%22
« Ostatnia zmiana: Lutego 16, 2011, 22:36:41 pm wysłana przez genowefa » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #394 dnia: Lutego 16, 2011, 22:09:38 pm »

Szczyty megalomanii  - zapewne również skutki formacji Opus D.

http://www.opus-info.org/index.php.?title=Rozwa%C5%BCanie_%Dobry_pasterz%22

Mnie się ten link który pani podała nie otwiera, zapewne chodzi o to:

http://www.opus-info.org/index.php?title=Rozwa%C5%BCanie_%22Dobry_pasterz%22
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #395 dnia: Lutego 16, 2011, 22:30:49 pm »

Tak, rzeczywiście. Dziękuję.
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #396 dnia: Lutego 16, 2011, 22:32:04 pm »

  :o :o :o
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #397 dnia: Lutego 17, 2011, 16:46:54 pm »

Mnie bardzo zastanawia też art. 189 przytoczony na stronie fsspx: http://www.sspx.org/miscellaneous/opus_dei.htm

Article 189: "In order to carry out its proper goal in the most efficient way possible, the institute, inasmuch as it wishes to be hidden, ‘occultum vivere,’ also abstains from participating in corporate acts ...Given the nature of the institute, it agrees not to appear as a society to the outside world; its members shall not take part corporately in certain public cultic acts, such as processions."

[...] członkowie nie będą uczestniczyć w pewnych aktach kultu publicznego, takich jak procesje .....  - paranoja.

Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #398 dnia: Lutego 17, 2011, 18:10:25 pm »

[...] członkowie nie będą uczestniczyć w pewnych aktach kultu publicznego, takich jak procesje .....  - paranoja.

Nie, to nie jest poprawne tłumacznie tłumaczenie. Nie powinni uczestniczyć "corporately", czyli "zbiorczo", jako organizacja.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2011, 18:12:01 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #399 dnia: Lutego 17, 2011, 21:38:02 pm »

owszem - zgubiło mi się na szybko, co nie zmienia faktu, że to jest na głowie postawione i nienormalne.
Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #400 dnia: Marca 24, 2011, 11:35:42 am »

„W epoce ideologicznego konformizmu założyciel Opus Dei miał odwagę, mówić ludziom, aby myśleli samodzielnie, i tak jak Nelson Mandela w RPA uzdrowił Hiszpanię” – powiedział Roland Joffé, reżyser filmu „There be dragons”.

Główny wątek scenariusza filmu koncentruje się na czasach hiszpańskiej wojny domowej (1936-39) i opowiada historię przyjaźni dwóch chłopców: Josemarii Escrivy i Manolo Torresa.

http://ekai.pl/kultura/x39784/o-zalozycielu-opus-dei/

Z wypowiedzi ks. Ignacego Solera z OD:

" (...) W Hiszpanii wierni odwracają się od Kościoła ze względu na jego historyczne powiązania z frankistami?

Ta kwestia będzie jeszcze długo ciążyła na naszym Kościele. Tak jak wielu Polakom księża kojarzą się z oporem przeciwko zniewoleniu, tak wielu Hiszpanom długo będą się oni kojarzyli z generałem Franco i uciskiem społecznym. Jednak to niejedyny powód postępującej laicyzacji. Głębokie ślady zostawił u nas kryzys posoborowy, (...)

Cały wywiad:
http://www.rp.pl/artykul/20,630905-Nie-popelniac-bledow-innych.html
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #401 dnia: Marca 26, 2011, 19:06:56 pm »

„W epoce ideologicznego konformizmu założyciel Opus Dei miał odwagę, mówić ludziom, aby myśleli samodzielnie, i tak jak Nelson Mandela w RPA uzdrowił Hiszpanię” – powiedział Roland Joffé, reżyser filmu „There be dragons”.
Podobnie jak Lenin uzdrowił Rosję, Pol Pot Kambodźę, Cho Shi Minh Wietnam, Kim Ir Sen Korę, Fidel Castro Kube a Mao Tse Tung Chiny...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #402 dnia: Marca 26, 2011, 19:43:57 pm »

„W epoce ideologicznego konformizmu założyciel Opus Dei miał odwagę, mówić ludziom, aby myśleli samodzielnie, i tak jak Nelson Mandela w RPA uzdrowił Hiszpanię” – powiedział Roland Joffé, reżyser filmu „There be dragons”.
Podobnie jak Lenin uzdrowił Rosję, Pol Pot Kambodźę, Cho Shi Minh Wietnam, Kim Ir Sen Korę, Fidel Castro Kube a Mao Tse Tung Chiny...

 ;D Całkowicie się z panem zgadzam.
Zapisane
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #403 dnia: Maja 10, 2011, 13:11:31 pm »

W Wikipedii mamy niepokojący i jak sądzę obraźliwy zapis na temat założyciela Opus Dei:

"Escriva przez całe swoje życie odprawiał Mszę św. według rytu Soboru Trydenckiego. Wprawdzie po reformie liturgicznej zaczął uczyć się nowego rytu, ale dzięki przyjacielowi otrzymał dyspensę, by zważywszy na swój wiek, mógł pozostać przy starym rycie. Z takiej dyspensy korzystała ogromna liczba księży w podobnej sytuacji."
http://pl.wikipedia.org/wiki/Josemar%C3%ADa_Escriv%C3%A1_de_Balaguer

Czyli rzekomo starość, która nie pozwala nauczyć się NOM-u??? Przypominam, że chodzi o około 60- kilkuletniego wybitnego myśliciela.
I tak sobie Wikipedia spokojnie i perfidnie szkaluje Tradycję...
Przydałaby się akcja obeznanych w Wikipedii Szanownych Forumowiczów.
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2011, 13:14:08 pm wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #404 dnia: Maja 10, 2011, 13:19:16 pm »

nie ma co się wkurzać na Wikipedię, i tak jest ona dość pozytywnie nastawiona do katolików w porównaniu z innymi portalami. Tu po prostu wypława nieznajomość spraw przez redaktorów Wikipedii. 
Zapisane
Strony: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 33 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Sprawy ogólne  |  Wątek: Opus Dei « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!