Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:30:15 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Tabernakulum w kościele w Brwinowie
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Tabernakulum w kościele w Brwinowie  (Przeczytany 23279 razy)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 04, 2011, 15:12:57 pm »

przede wszystkim kultura i wzajemny szacunek. dotyczy to kazdego.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 04, 2011, 16:04:54 pm »

@Tosia
Kapłan jak najbardziej siada w czasie mszy w KRR. I żeby zakończyć tę dyskusję: nie za odmowę siadania w czasie mszy ks. Bolesław został odsunięty.

@Mama
Nie dyskutujemy o tym, czy to dobrze, że biskupa tak usadzono. Dyskutujemy o tym, czy w Brwinowie celebrans normalnie tak siada.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 04, 2011, 17:55:44 pm »

@Mama
Nie dyskutujemy o tym, czy to dobrze, że biskupa tak usadzono. Dyskutujemy o tym, czy w Brwinowie celebrans normalnie tak siada.

Postawiłam konkretne pytanie i bardzo powiązane z tym tematem, ileż to się off-topów robi w nie jednym wątku, ale cóż, trudno. Może zakończę, bo nie mam zamiaru mantrować o Brwinowie, ale  czy to w Brwinowie, czy w Pcimiu, żaden kapłan czy biskup nie powinien tak siadać. Powyżej zamieściłam trzy zdjęcia i wystarczy za odpowiedź. I się dziwić później zdezorientowanym owieczkom, że myślą tak czy inaczej. 
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 04, 2011, 22:58:10 pm »

.
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 05, 2011, 09:35:14 am »

ks. Bolesław został odsunięty.

 

Skąd Pan ma te informacje? Kto go udsunął? Gdzie jest taka decyzja? Czym jest motywowana? I proszę się nie zasłaniać tajemnicą, bo takie informacje tajemnicą być nie mogą i nie są.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 05, 2011, 09:39:23 am »

Jesli postawa wiernych chcacych sluchac mszy w KRR w calej diecezji wyglada tak jak w watkach o Brwinowie to nie dziwie sie, że biskupi i ksieza patrza na nich z dystansem. Panu MB gratuluje bycia glosem rozsadku w obydwu watkach.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 05, 2011, 09:51:44 am »

Przyznam racje,ze naprawde odpychaja takie zachowania. A wystarczyloby zajac sie soba i dbac o wlasna swietosc zmieniajac tym otoczenie..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 05, 2011, 10:54:53 am »

Domysły pana rysia są fałszywe, proszę spróbować pomyśleć logicznie.

Czy zwolennik Tradycyjnej Mszy mówiąc o poważnych powodach (a rzeczywiście jest ich wiele i to ciężkiego kalibru) myślałby o pozycji siedzenia i rozdawaniu Komunii na klęcząco?

Proszę się uspokoić i mieć na dystans teorie pana rysia.

A skąd pan ma takie informacje że fałszywe? Panie "kamilku" ja nie posądzam tu nikogo o fałszywe pomysły, staram się patrzeć bardzo obiektywne na to wszystko, ale po co tu w tym wątku zaczyna pan tę dyskusję, jak tu jest o Tabernakulum? Rozmowa o Brwinowie była i jest tu:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1333.30.html

Ale jak już, to i ja tu napiszę. Pisze pan o dystansie do teorii pana "rysia" , ale ja wogóle patrzę na wiele spraw z dystansem.  I tak tu sobie czytam i widzę bardzo mądre pytanie, które postawiła tu pani "tosia" , proszę mi na np. na to  odpowiedzieć.
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 13, 2011, 16:18:55 pm »

Ks. Bolesław, decyzją Kardynała, został przeniesiony do domu starców dla księży w Otwocku.
Ksiądz jest młodszy od Kardynała o trzy lata, ale to szczegół.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 13, 2011, 16:50:43 pm »

Do kogo teraz z dystansem?
Zapisane
Invictus
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 13, 2011, 18:26:01 pm »

http://img545.imageshack.us/i/taber.jpg/ t<-- najgorsze przykłady zasłaniania tabernakulum...  :P
Zapisane
'Chcę' i 'Nie chcę' nie mieszkają w naszym domu...
tosia
Gość
« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 13, 2011, 19:54:37 pm »

Do kogo teraz z dystansem?

No właśnie, do kogo tu podejść teraz z dystansem. Ks. Bolesław wczoraj nawet jeść nie dostał, bo jak poszedł na posiłek to już niczego nie było.   
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 13, 2011, 21:26:30 pm »

Cytuj
Ks. Bolesław, decyzją Kardynała, został przeniesiony do domu starców dla księży w Otwocku.
Ksiądz jest młodszy od Kardynała o trzy lata, ale to szczegół.

Jako emeryt???
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 14, 2011, 00:04:25 am »

http://img545.imageshack.us/i/taber.jpg/ t<-- najgorsze przykłady zasłaniania tabernakulum...  :P
Co do tego zdjęcia z biskupem, to tabernakulum jest puste (a przynajmniej powinno być)...
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #44 dnia: Stycznia 14, 2011, 10:42:31 am »

 
Jako emeryt???

Emerytura mu jeszcze nie przysługuje, więc raczej jako starzec.  ;D
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Tabernakulum w kościele w Brwinowie « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!