Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:59:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 48 Drukuj
Autor Wątek: Kącik poszukiwaczy  (Przeczytany 197803 razy)
marcin
Gość
« Odpowiedz #225 dnia: Czerwca 04, 2010, 17:42:45 pm »

Czy znają Państwo jakąś krytyczną monografię nt: I Soboru watykańskiego?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2010, 17:45:27 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #226 dnia: Czerwca 08, 2010, 08:54:30 am »

szukam "Śpiewnika Kościelnego..." Mioduszewskiego (w formie książkowej)

Nie Pan jeden ;-)

Wersja elektroniczna tutaj:
http://spiewnik.katolicy.net/index.php/topic,353.0.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #227 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:50:41 am »

Czy ktoś zna może takie niemieckie wydawnictwo jak Orbis Catholicus? Potrzebuję maila do nich.
Zapisane
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #228 dnia: Czerwca 11, 2010, 14:09:01 pm »

Czy ma ktoś może nagrania Pieśni do Najświętszego serca Jezusowego, w tradycyjnym tonie. Przeszukiwałem internet ale tam jest tyle dziwactw że czasem ciężko mi nazwać je pieśniami proszę o pomoc.
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #229 dnia: Czerwca 11, 2010, 14:31:25 pm »

Na mojej ulubionej stronie znalazłem tylko Godzinki:
http://piesni-nabozne.tumnus.info/godzdosercajezusa.html
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #230 dnia: Czerwca 13, 2010, 17:09:52 pm »

Swego czasu na NRL lub KNO (nie pamiętam) był zamieszczony krótki filmik powołaniowy jakiejś amerykańskiej diecezji. Motywem wiodącym było ubieranie się kapłana do Mszy Świętej. Jeśli ktoś wie o jaki filmik mi chodzi to będę bardzo wdzięczny za link.
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #231 dnia: Czerwca 13, 2010, 19:59:58 pm »

Myślę, że to tego filmiku Pan szuka, więc proszę bardzo:
http://www.youtube.com/watch?v=ME9fKWt0zRc&feature=player_embedded
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #232 dnia: Czerwca 14, 2010, 11:38:42 am »

Na mojej ulubionej stronie znalazłem tylko Godzinki:
http://piesni-nabozne.tumnus.info/godzdosercajezusa.html

Dziękuję .
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #233 dnia: Czerwca 14, 2010, 13:02:40 pm »

Myślę, że to tego filmiku Pan szuka, więc proszę bardzo:
http://www.youtube.com/watch?v=ME9fKWt0zRc&feature=player_embedded
Dziękuje serdecznie, tego właśnie szukałem.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #234 dnia: Czerwca 14, 2010, 17:57:02 pm »

jeśli ktoś z Państwa może chce się tanio pozbyc manipularzy, welonów kielichowych, ewentualnie burs - to służę pomocą :)


***
mam do sprzedania w zasadzie nieużywany mszalik Pallotinum/Lancea za 80 zł + koszty wysłania
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2010, 18:58:08 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #235 dnia: Czerwca 17, 2010, 00:38:42 am »

Poszukuję przemówień/listów/czegokolwiek papieży Jana XXIII/Pawła VI lub innych hierarchów (z wyjątkiem kard. Ratzingera) na temat pasterskiego charakteru Soboru Watykańskiego II.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #236 dnia: Czerwca 17, 2010, 08:31:27 am »

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_xxiii/motu/superno_deo_05061960.html
Cytuj
Następnie w Naszej pierwszej Encyklice zaznaczyliśmy, że głównym celem Soboru Powszechnego będzie "przyczynić się do wzrostu Wiary Katolickiej i do zbawiennego odrodzenia obyczajów chrześcijańskiego ludu, oraz przystosować karność kościelną odpowiednio do potrzeb naszych czasów. Stanowić to będzie bez wątpienia wspaniały widok jedności i miłości, na który patrząc także ci, co są odłączeni od Stolicy Apostolskiej, znajda w nim - jak się spodziewamy - słodką zachętę do szukania i odnalezienia jedności, o którą Jezus Chrystus tak żarliwą modlitwę zanosił do Ojca niebieskiego" (Encykl. Ad Petri Cathedram, 29 VI 1959, AAS LI, str. 511).

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_xxiii/encykliki/ad_petri_29061959.html
Cytuj
Wiedzeni tą słodką nadzieją oznajmiliśmy publicznie, że zamierzamy zwołać Sobór Powszechny, na którym zgromadzą się Biskupi całego świata dla omówienia ważnych spraw religijnych. Najważniejszym zadaniem Soboru będzie doprowadzenie do rozwoju katolickiej wiary, odnowy chrześcijańskich obyczajów i lepszego przystosowania karności kościelnej do współczesnych potrzeb. Przedstawiać to będzie wspaniały widok prawdy, jedności i miłości; widok, na który patrząc także ci, co są odłączeni od Stolicy Apostolskiej, doświadczają, jak się spodziewamy, delikatnej zachęty do szukania i odnalezienia jedności, którą Jezus Chrystus gorącymi wypraszał modłami u niebieskiego Ojca.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pawel_vi/audiencje/ag_30091970.html
Cytuj
Było to myślą przewodnią naszego Czcigodnego Poprzednika w chwili zwoływania Soboru: "...od odnowionego, pogodnego i spokojnego przyłączenia się do całej nauki Kościoła w jej pełni i precyzji, która również promieniuje z akt soborowych od Soboru Trydenckiego do Soboru Watykańskiego I, duch chrześcijański, katolicki i apostolski całego świata oczekuje skoku naprzód w kierunku pogłębienia doktrynalnego i formowania sumień w doskonalszym powiązaniu z wiernością autentycznej doktrynie, która powinna być jednak studiowana i przedstawiana w różnych formach badawczych i we właściwych nowoczesnej mentalności sformułowaniach literackich"(1). Dzięki temu Sobór przybrał przede wszystkim charakter nauczania duszpasterskiego.

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/magisterium_ard5.html
Cytuj
Odrębny przypadek stanowi Sobór Watykański II, który wybrał nauczanie, ale nie definiowanie w technicznym znaczeniu tego słowa. Komisja teologiczna Soboru w dniu 6 maja 1964 roku ogłosiła deklarację, którą przytacza się we wszystkich wydaniach tekstów Soboru Watykańskiego II.

Brzmi ona następująco:

Uwzględniając obyczaj soborowy i pastoralny cel niniejszego Soboru, Sobór święty to tylko orzeka w sprawach wiary czy obyczajów jako obowiązujące dla Kościoła, co sam jako tekst wyraźnie określił.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #237 dnia: Czerwca 17, 2010, 10:34:07 am »

Bóg zapłać! :)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #238 dnia: Czerwca 26, 2010, 12:39:38 pm »

Ktoś kiedyś pytał o obrzędy poświęcenia kościoła i ołtarza - czy są dostępne w sieci po polsku. Raczej nie. Obiecałem zrobić kopie tego, co ja mam. Zrobiłem (jakoś nie jest super idealna, ale wszystko spokojnie można odczytać). Niestety... mam taki internet, że pobiera po 30 kilobajtów, a wysyła ledwie z 5, także, mimo prób, nie udało mi się tego nigdzie wrzucić (3 MB około to zajmuje). Jak kogoś to nadal interesuje, to proszę o PW, abym potem mógł podesłać link z plikiem, albo wysłać na maila. A, i właśnie. Nie wiem, czy to, co mam jest wierne temu, co jest w pontyfikalne, bo nie sprawdzałem.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #239 dnia: Lipca 01, 2010, 21:30:44 pm »

Co prawda nikt nie szukał, ale znalazłem takie dwa portrety Benedykta XVI, może komuś się przydadzą (pierwszy już chyba kiedyś na forum widziałem, drugi mi się podobał. Znalazłem też kilka(naście) innych):



Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 48 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!