Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 18, 2024, 19:43:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231944 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 48 Drukuj
Autor Wątek: Kącik poszukiwaczy  (Przeczytany 198733 razy)
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #210 dnia: Maja 17, 2010, 14:14:59 pm »

Poszukuje tytułów czasopism liturgicznych z okresu okołosoborowego i przedsoborowego, które wychodziły w Polsce.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #211 dnia: Maja 17, 2010, 14:25:27 pm »

Ruch Biblijny i Liturgiczny, Mysterium Christi, Msza święta.
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #212 dnia: Maja 18, 2010, 23:57:31 pm »

„Biuletyn odnowy liturgicznej” redagowany przez ś+p ks. Franciszka Blachnickiego i publikowany na łamach „Collactanea Theologica”. Większość numerów można znaleźć tu: http://ikaku.fm.interia.pl/bol.html

Radzę zażyć coś na uspokojenie przed lekturą.
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #213 dnia: Maja 21, 2010, 16:14:43 pm »

Na przyszłą środę mam przygotować około 10-15 minutową prezentację na rytach zachodnich (zajęcia z liturgiki). Poszukuję około 10 minutowego filmu prezentującego mszę łacińską w miarę prostymi komentarzami lub po prostu nagranie najważniejszych fragmentów mszy. Będzie to prezentowane prawosławny studentom dlatego też raczej jedynie wspomnę o NOM i reformach. Jeśli znacie Państwo porównawcze opracowania zachodnich rytów, ukazujące różnicę byłbym wdzięczny za namiar. To wszystko i tak później będę tłumaczył na bułgarski zatem im prostszy język tym lepiej :)
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #214 dnia: Maja 27, 2010, 11:56:13 am »

Poszukuję francuskich utworów, piosenek, które, generalnie rzecz biorąc, wpadają w ucho, po to, by się osłuchać francuskiego - czy ktoś może coś polecić?
Zapisane
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #215 dnia: Maja 27, 2010, 19:23:18 pm »

„Biuletyn odnowy liturgicznej” redagowany przez ś+p ks. Franciszka Blachnickiego i publikowany na łamach „Collactanea Theologica”. Większość numerów można znaleźć tu: http://ikaku.fm.interia.pl/bol.html
Radzę zażyć coś na uspokojenie przed lekturą.

Ja dodam - trzeba zażyć dużoo!

Cóż mam nadzieje że te teksty x F. Blachnickiego są raczej efektem uwiedzenia niż celowym działaniem na szkodę Kościoła - vide schizma po elekcji w Pizie - nie wiedzieli co robić - mam nadzieję że i tutaj tak było 
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
Loviche
adept
*
Wiadomości: 32


« Odpowiedz #216 dnia: Maja 29, 2010, 16:43:43 pm »

poszukuje w wersji PDF:
- Ks. Franciszek Bączkowicz CM, PRAWO KANONICZNE. PODRĘCZNIK DLA DUCHOWIEŃSTWA, T. I, 1957. WYD. ŚW. KRZYŻA W OPOLU,
- bądź innego przekładu prawa kanonicznego "przedsoborowego".
Zapisane
"Gdy więc stoimy przy ołtarzu, przemieńmy tak swojego ducha, aby cokolwiek w nim było grzesznego, całkowicie zgasło, a cokolwiek rodzi przez Chrystusa życie nadprzyrodzone, wzmogło się i spotężniało. W taki sposób mamy się stać wraz z Hostią Niepokalaną ofiarą miłą Ojcu Przedwiecznemu" pap. Pius XII
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5778


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #217 dnia: Maja 31, 2010, 10:00:40 am »

Poszukuję polskich dodatków do brewiarza z lat 40 i 50. Szczególnie z lat 50 by były najlepsze.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #218 dnia: Maja 31, 2010, 10:17:33 am »

Mam jakieś pojedyncze egzemplarze - mogę zrobić zdjęcia i gdzieś wrzucić w wolnym czasie (jakoś nie byłaby oszałamiająca, bo mam tylko telefon komórkowy, który robi zdjęcia). Ew. mam komplet (do czterech tomów) z 1914 r.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5778


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #219 dnia: Maja 31, 2010, 10:22:10 am »

Niech Pan spróbuje, może będzie to czytelne. Ew. skan jeśli Pan może.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #220 dnia: Maja 31, 2010, 10:36:16 am »

Tom pierwszy (zima+wiosna):
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,673.0.html

Proprium z 1914 r. nie polecam, bo w 1925 r. nastąpiły znaczne zmiany.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #221 dnia: Czerwca 01, 2010, 17:56:45 pm »

Ruch Biblijny i Liturgiczny, Mysterium Christi, Msza święta.
Dziękuje bardzo, te pozycje znam, liczyłem, że istnieje jeszcze jakieś czasopismo które przegapiłem :-)

„Biuletyn odnowy liturgicznej” redagowany przez ś+p ks. Franciszka Blachnickiego i publikowany na łamach „Collactanea Theologica”.
Radzę zażyć coś na uspokojenie przed lekturą.
Na podniesienie ciśnienia polecam też Mysterium Christi, należy czytać chronologicznie, widać wyraźnie jak zmieniał się kierunek ruchu liturgicznego (już w latach 30' pojawiały się pełne zachwytu artykuły o Mszy versus populum).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2010, 15:25:49 pm wysłana przez emek » Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #222 dnia: Czerwca 01, 2010, 20:15:40 pm »

już w latach 30' pojawiały się pełne zachwytu artykuy o Mszy versus populum).
Podejrzewam  że w tamtych czasach było na co popatrzeć bo NOM bez względu na kierunek celebracji został obdarty z gestów, i innych elementów liturgicznych przez co stał się mniej ciekawy, a w KRR versus populum było by naprawdę na co popatrzeć bo jest na co , a w NOM nie.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
patryksługa
aktywista
*****
Wiadomości: 638


Wprowadzą wśród was zgubne herezje. 2 Piotra 2:1

In Christo
« Odpowiedz #223 dnia: Czerwca 03, 2010, 10:45:26 am »

poszukuje  Hymnu Pange lingua w wersji mp3 w tradycyjnym wykonaniu.
Jeśli ktoś może podać link będę wdzięczny
Zapisane
O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do ciebie uciekamy i za tymi, którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za masonami i poleconymi tobie. - modlitwa taka jaką podał Maksymilian Kolbe
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #224 dnia: Czerwca 03, 2010, 13:38:23 pm »

Stare forum wcięło ten hymn w wykonaniu p.Tomka Torquemady, całe szczęście mam je na telefonie. Proszę na PW podać maila to Panu wyślę. Nie chce upubliczniać nagrania bo nie wiem czy mi wolno :D

a właśnie: Pan chce a cappella czy z muzyką?
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 48 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!