Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 00:16:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 48 Drukuj
Autor Wątek: Kącik poszukiwaczy  (Przeczytany 198812 razy)
Carolus
adept
*
Wiadomości: 12


"Przemieniajcie się przez odnawianie umysłu."

« Odpowiedz #195 dnia: Marca 30, 2010, 15:48:26 pm »

Pilnie poszukuję obrazu z motywem kapłana sprawującego Mszę Świętą, kiedy to Chrystus nakłada mu na głowę koronę cierniową.

Proszę o pomoc - PILNE :)
Zapisane
"Liturgia nie może mieć żadnego celu, ponieważ istnieje ona nie ze względu na człowieka, ale ze względu na Boga!"  R. Guardini.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #196 dnia: Kwietnia 03, 2010, 22:36:58 pm »

Poszukuję dobrej jakości i ładnej grafiki (ryciny) ukazującej rok liturgiczny (utrzymanej w duchu tradycyjnym).
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #197 dnia: Kwietnia 03, 2010, 22:42:56 pm »

Muszę się zamknąć w kwocie nie wyższej niż 500zł.
Jest to nie możliwe. Chyba że udałoby się jakiś używany  gdzieś kupić.
Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #198 dnia: Kwietnia 05, 2010, 13:22:09 pm »

Czy ktoś z Państwa mógłby polecić jakieś opracowanie biblijnej Księgi Hioba (głównie od strony teologicznej), jakiejś książki traktującej o motywie cierpienia w chrześcijaństwie - z naciskiem na zbawczą mękę Naszego Pana? I żywot jakiego świętego jak najlepiej zobrazuje wspomniany przeze mnie topos?

Może pisze nie w temacie przeznaczonym do tego, ale nie chciałem zakładać nowego wątku.
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #199 dnia: Kwietnia 05, 2010, 14:36:49 pm »

Na allegro czasem coś się trafia. Więc proszę tam poszukać.

Jak trafi się dwutomowy brewiarz, to też prawie zawsze z psalterium pianum, aczkolwiek ze 2 tygodnie temu była wersja z Wulgatą, która zeszła za ca 160zł.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #200 dnia: Kwietnia 05, 2010, 16:09:43 pm »

Pilnie poszukuję BR z 1962 roku (Wulgata) - czy można go kupić u FSSPX? Może być wydanie z tamtego okresu, ale w stanie idealnym.
Może Pan spytać w przeoracie- przypuszczam, że istnieje możliwość sprowadzenia z księgarni w Zeitzkofen. Nie mniej myślę, że cena przekroczy 500 zł... Albo pochodzić po parafiach w swoim mieście, może gdzieś mają jeszcze stare, nieużywane już brewiarze, i byliby gotowi je odstąpić.
Zapisane
Eligiusz
aktywista
*****
Wiadomości: 688


ś.p. Anna Walentynowicz
« Odpowiedz #201 dnia: Kwietnia 05, 2010, 17:52:12 pm »

@ Nathanael
Nawiązując do wypowiedzi pana Kamila, to czy przeglądał już Pan ofertę sklepu internetowego wydawnictwa Sarto?
http://shop.sarto-verlag.de/product_info.php?info=p842
http://shop.sarto-verlag.de/product_info.php?info=p843
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #202 dnia: Kwietnia 06, 2010, 16:13:53 pm »

Poszukuję:

http://alcuinus.org/index.php?display=search&action=show_item&id=65750 - "Motu proprio Summorum Pontificum Benedykta XVI i wytyczne Konferencji Episkopatu Polski"

Rozwój historyczny ksiąg liturgii rzymskiej do Soboru Trydenckiego i ich recepcja w Polsce

Publikacje Urzędu Papieskich Nabożeństw Liturgicznych wydane przez abpa P. Marini'ego

Liturgia pogrzebu papieża
Zapisane
Kubaturus
aktywista
*****
Wiadomości: 919


« Odpowiedz #203 dnia: Kwietnia 12, 2010, 15:54:56 pm »

Gdzieś na Forum była mowa o książce; poświęconej Fatimie! Gdzie autor pisze o tym, że żyjemy w trzecim dniu fatimskim, a jest ich wszystkich siedem.  Zna kto z Państwa może jej tytuł i autora? ???
Zapisane
Dwa filary! Bosko! - Dwie korony! Maksymilian Maria!
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #204 dnia: Kwietnia 18, 2010, 21:53:27 pm »

Szukam takiego cytatu ale nie pamiętam autora chodzi mniej więcej o coś takiego" nie ma nic takiego jak duch soboru, bo on coś tam" i nie pamiętam dalej. Użył bym guglownicy ale jak wspomniałem wyżej nie pamiętam autora a na forum to kiedyś było, tylko że na dawnym forum.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #205 dnia: Kwietnia 20, 2010, 23:10:25 pm »

Jak to nie ma ducha soboru? Co Szanowny Pan wymyśla? Proszę przeczytać i więcej takich pytań nie zadawać:

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/15773
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #206 dnia: Kwietnia 21, 2010, 11:49:16 am »

Jak to nie ma ducha soboru? Co Szanowny Pan wymyśla? Proszę przeczytać i więcej takich pytań nie zadawać:
http://www.niezalezna.pl/article/show/id/15773
Czy umie pan czytać ze zrozumieniem, albo to może ja mało precyzyjnie się wyraziłem. Ja nie zadaje żadnego pytania tylko pamiętam taki cytat o takiej mi. in. treści: że niema czegoś takiego jak duch soboru, czy nie można za nim podążać, albo coś takiego. Nie pamietam całej treści tylko jego sens. Dla tego poprosiłem, o to, że może ktoś wie o co mi chodzi i napisze, poda lik do tego... Drogi panie.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #207 dnia: Kwietnia 21, 2010, 23:34:18 pm »

No niech się Pan tak nie oburza. To był tylko niewinny żarcik...ale jeśli obraziłem to przepraszam.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #208 dnia: Kwietnia 22, 2010, 09:03:17 am »

No niech się Pan tak nie oburza. To był tylko niewinny żarcik...ale jeśli obraziłem to przepraszam.
Katolik się nie obraża. :)
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #209 dnia: Maja 12, 2010, 14:51:52 pm »

Poszukuję zdjęć z Mszy świętej sprawowanej przez bł. Jana XXIII w rycie bizantyjskim. Póki co znalazłem trzy zdjęcia: jedno jeszcze sprzed uroczystości, drugie czarno-białe, trzecie kolorowe (z sanctusa). Szukałem sporo, ale nic więcej nie znalazłem.
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 48 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!