Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 12:25:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 48 Drukuj
Autor Wątek: Kącik poszukiwaczy  (Przeczytany 197682 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #630 dnia: Stycznia 05, 2014, 18:59:57 pm »

Opis obrzędu w Pontificale Romanum, melodia np. w "Laudes Festivae": musicasacra.com/books/laudes_festivae_1940.pdf‎
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #631 dnia: Stycznia 05, 2014, 19:13:45 pm »



http://wdtprs.com/blog/2014/01/let-yall-know-the-sung-announcement-of-2014s-liturgical-dates/
(tam też nagranie)
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #632 dnia: Stycznia 05, 2014, 19:54:45 pm »

Opis obrzędu w Pontificale Romanum
Dla KRR czy NOM?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #633 dnia: Stycznia 05, 2014, 19:56:47 pm »

W edycji sprzed 1960 roku na pewno.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #634 dnia: Stycznia 05, 2014, 20:35:12 pm »

Właśnie jestem ciekaw jak to jest po 1960. Bo wcześniej to był obrzęd zarezerwowany katedrom i opactwom, gdzieś kiedyś czytałem, że po 1960 można ten obrzęd stosować w parafialnej liturgii. Tylko ciekaw jestem jaka księga go zawiera i jakie rubryki przewiduje.
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #635 dnia: Stycznia 05, 2014, 22:03:40 pm »

gdzieś kiedyś czytałem, że po 1960 można ten obrzęd stosować w parafialnej liturgii.

W KRR? Niby dlaczego rok 1960 miałby tu być datą graniczną? Na NOM-ie jest to oczywiście możliwe.
Poniżej przykładowa forma takiego ogłoszenia (Kalendarz liturgiczny dla archidiecezji wrocławskiej na rok Pański 2014):

Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu wspominamy i przeżywamy tajemnice zbawienia.
Centrum całego roku liturgicznego stanowi Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga swój szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania. W tym roku Wielkanoc będziemy sprawować 20 kwietnia.
W każdą niedzielę – Paschę tygodnia – Kościół Święty uobecnia wielkie wydarzenia, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie świąteczne dni:
Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post, przypada w tym roku 5 marca.
Wniebowstąpienie Pańskie 1 czerwca.
Zesłanie Ducha Świętego 8 czerwca.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 19 czerwca.
W dniu 30 listopada przypada pierwsza Niedziela Adwentu.
Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów i Świętych oraz we Wspomnienie Wiernych Zmarłych Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swego Pana.
Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #636 dnia: Stycznia 06, 2014, 23:10:08 pm »

gdzieś kiedyś czytałem, że po 1960 można ten obrzęd stosować w parafialnej liturgii.

W KRR? Niby dlaczego rok 1960 miałby tu być datą graniczną? Na NOM-ie jest to oczywiście możliwe.
Poniżej przykładowa forma takiego ogłoszenia (Kalendarz liturgiczny dla archidiecezji wrocławskiej na rok Pański 2014):
(...)
Oczywiście o NOM mi chodziło. A to ogłoszenie może być czytane? W jakim momencie powinno mieć miejsce?
Zapisane
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2324


« Odpowiedz #637 dnia: Stycznia 06, 2014, 23:32:45 pm »

Podczas każdej Mszy św., po Ewangelii.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #638 dnia: Lutego 06, 2014, 17:25:10 pm »

Czy ktoś mógłby polecić jakąś firmę produkującą lichtarze? Chodzi mi takie dla ministrantów niosących świece (czyli ani strasznie wielkie ani ciężkie). Szukam w miarę ładnych, niestety zazwyczaj znajduje jedynie coś w tym stylu:
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #639 dnia: Lutego 06, 2014, 18:48:01 pm »

Lichtarze, a nie latarnie?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #640 dnia: Lutego 06, 2014, 19:22:25 pm »

Na świece, latarnia mi się kojarzy z tym:
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #641 dnia: Lutego 24, 2014, 12:01:45 pm »

Poszukuję nut z harmonizacją do Mszy XVII, najlepiej w tonacji C-dur lub B-dur. Mam pdf z opracowaniami wszystkich Mszy wydany przez amerykański Gregorian Institute, opracowany przez Eugeniusza La Pierre'a, ale tam tonacja jest za wysoka.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #642 dnia: Lutego 25, 2014, 19:21:35 pm »

Proszę zajrzeć do Metternleitera:
http://chomikuj.pl/Pjetja/Teoria+dla+organist*c3*b3w+*3d+towarzyszenie+organowe+i+traktaty
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #643 dnia: Kwietnia 20, 2014, 20:13:16 pm »

Gdzie można kupić ładny i niedrogi "zestaw benedyktyński" (krzyż + 6 lichtarzy) na stół ołtarzowy?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #644 dnia: Kwietnia 25, 2014, 15:55:11 pm »

Czy może ktoś z Państwa polecić francuskojęzyczne forum o tematyce podobnej do FK?

Googlując znalazłem:

www.leforumcatholique.org - okropna organizacja, wszystko pomieszane jak groch z kapustą
www.fecit-forum.org - trup, ostatni post w 2013 r.

Czy jest coś jeszcze?
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Strony: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 48 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!