Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 16:17:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 48 Drukuj
Autor Wątek: Kącik poszukiwaczy  (Przeczytany 199011 razy)
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #420 dnia: Maja 18, 2011, 21:59:44 pm »

Dawno temu słyszałem historię o którymś z królów francuskich (Ludwik XVI ?), któremu doniesiono o tym, że w mieście miał miejsce jakiś cud/objawienie. Jako, że król wtedy słuchał Mszy Św. powiedział, że największy cud dzieje się właśnie tutaj.
Czy słyszał ktoś tą opowieść i może coś więcej o niej powiedzieć? Jest to prawdziwa historia czy bardziej pobożna legenda?
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #421 dnia: Maja 19, 2011, 08:15:09 am »

To św. Ludwik IX, wzmianka jest u Bollandystów (Acta Sanctorum Augusti, 25 Augusti, s. 456c, n. 824)
http://visualiseur.bnf.fr/CadresFenetre?O=NUMM-6062&M=pagination

"Regem vocatum respondisse, irent visum, qui non crederent; se quidem continue in corde suo videre & conspicere."

Dalej podane są źródła.


Właściwie, co książka to inna wymowa odpowiedzi króla, bo np. u Gadowskiego czytamy: "Więcej wierzę słowom P. Jezusa, niż własnym oczom, a nie chcę stracić zasługi za wiarę moją" ("Apologetyczny katechizm katolicki", s. 400, n. 338)
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2011, 08:58:33 am wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #422 dnia: Maja 19, 2011, 10:40:34 am »

Kiedyś, gdzieś czytałem, że KK określił samobójstwo jako grzech  śmiertelny, za który grozi potępienie, jako odpowiedź na działalność jakiejś sekty, która promowała popełnianie samobójstw (jak również zabijanie dzieci?) jako sposób na natychmiastowe przeniesienie się do raju z tego łez padołu.
Czy ktoś mógłby mi podać nazwę tej sekty, ewentualnie obalić jako głupotę?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #423 dnia: Maja 19, 2011, 10:45:35 am »

Pewnie chodzi o katarów.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #424 dnia: Maja 19, 2011, 12:22:26 pm »

No właśnie chyba nie :]


Pamiętam tylko (mgliście) z opisu, że podobno popełniali zbiorowe samobójstwa i mordowali świeżo urodzone dzieci aby nie musiały przechodzić przez etap "łez padołu" i nie zdążyły grzeszyć.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #425 dnia: Maja 19, 2011, 12:35:23 pm »

Być może istniały jakieś inne, mniej znane sekty promujące samobójstwo, ale katarzy są mi najbardziej znani. "Doskonali" (najwyższy stopień wtajemniczenia wśród katarów) pod groźbą potępienia nie mogli popełnić żadnego grzechu, dlatego wielu z nich po osiągnięciu tego stopnia popełniało samobójstwo (nierzadko przez postną śmierć głodową). Co do zabijania dzieci, również gdzieś czytałem, że niekiedy zabijali je aby zachować je od grzechu. Wszystkie te praktyki były konsekwencją wiary, że cielesność, jak i cały materialny świat jest zły i nieczysty, ponieważ został stworzony przez złego Boga (lub jego syna Satanaela), który jest antytezą Boga dobrego, który stworzył świat duchowy i jego syna Jezusa.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2011, 12:44:02 pm wysłana przez Marcus » Zapisane
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #426 dnia: Maja 19, 2011, 20:15:02 pm »

To św. Ludwik IX
Dziękuje serdecznie! :)
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #427 dnia: Maja 22, 2011, 01:04:25 am »

Szukam różańca na prezent dla żony.
Trafiłem w sieci na miejsce gdzie można kupić różaniec rękodzielniczy (tak się to nazywa?).
Bardzo się zapaliłem na ten pomysł. Niestety okazało się, że różaniec piękny ale krzyżyki jakie proponują są bardziej jakieś-takie pogańskie ( totemowe  ???) niż katolickie.
Zrezygnowałem więc ale pomysł wciąż wydaje mi się dobry.

Gdzieś w sieci trafiłem (dawno temu i nie pamiętam gdzie) na informację o różańcach wykonywanych ręcznie w zakonach.
Czy ktoś może wie gdzie się w takowy można zaopatrzyć? Czy to jest realne czy mogę zapomnieć od razu i szukać gdzieś indziej?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #428 dnia: Maja 22, 2011, 07:39:42 am »

Ja bym zadzwonił lub podjechał do kaliskich karmelitanek lub klarysek. W Ostrowie są chyba kapucynki a w Złoczewie kamedułki. Wydaje mi się że w zakonach kontemplacyjnych mogą robić takowe różańce a jeśli nie to można zamówić.
Podając instrukcje jaki ma być krzyżyk.
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #429 dnia: Maja 22, 2011, 10:04:48 am »

Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję Majorze.
Zatem muszę się wybrać jak najprędzej  ;)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #430 dnia: Maja 23, 2011, 08:38:57 am »

kolejna prosba ze wschodniej strony ;) szukam tekstu uchwal synodu zamojskiego, dzieki za pomoc :>
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #431 dnia: Maja 24, 2011, 15:29:48 pm »

Poszukuje Pourquoi Notre Voix papieża Piusa VI w wersji PL  ;D
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #432 dnia: Czerwca 01, 2011, 00:16:42 am »

kolejna prosba ze wschodniej strony ;) szukam tekstu uchwal synodu zamojskiego, dzieki za pomoc :>
Proszę
http://pbc.biaman.pl/dlibra/doccontent?id=672&dirids=1
To też może się Panu przydać
http://pbc.biaman.pl/dlibra/doccontent?id=554&from=FBC
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #433 dnia: Czerwca 01, 2011, 06:18:18 am »

dziekuje :)
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Akwizgran
adept
*
Wiadomości: 31

« Odpowiedz #434 dnia: Czerwca 01, 2011, 11:49:17 am »

Witajcie,

poszukuję fotki  Antonietty Meo w dobrej rozdzielczośći ( 1199x1801) - do wydrukowania w formacie  - 20x30 -

szukałam w necie, ale tam są w niewystarczajacej ,. 
Zapisane
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 48 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!