Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 17:11:26 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231934 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 48 Drukuj
Autor Wątek: Kącik poszukiwaczy  (Przeczytany 198604 razy)
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #300 dnia: Września 19, 2010, 15:18:43 pm »

Nie wiem co to za utwór, ale przerobiłem go dla Księdza na mp3-kę:
http://flvto.com/download/21109596
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #301 dnia: Września 19, 2010, 18:12:12 pm »

Często wykorzystuję go w swoich filmach na YT - to jest piękne! :)
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #302 dnia: Września 19, 2010, 23:32:25 pm »

Często wykorzystuję go w swoich filmach na YT - to jest piękne! :)

Proszę:
http://www.youtube.com/watch?v=I1oXb1cmtYI
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2010, 00:08:00 am wysłana przez abenadar » Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3616


« Odpowiedz #303 dnia: Września 20, 2010, 02:58:54 am »

Czy może ktoś z państwa wie skąd jest ten fragment,, św. Tomasz podaje nam takie oto zasady praktyczne: jeśli nasz przełożony nakaznauje nam zrobienie czegoś złego, mamy obowiązek odmówić posłuszeństwa. Jeśli nakaz przełożonego jest niesprawiedliwy, mamy prawo do nieposłuszeństwa''
 szukałem w internecie ale nie mogę odnaleźć, proszę o pomoc.

Dyskusja tego problemu jest w Summie, II-II q. 104.

Tamże:
Ad tertium dicendum quod principibus saecularibus intantum homo obedire tenetur, inquantum ordo iustitiae requirit. Et ideo si non habeant iustum principatum sed usurpatum, vel si iniusta praecipiant, non tenentur eis subditi obedire, nisi forte per accidens, propter vitandum scandalum vel periculum.  (jeżeli niesprawiedliwie nakazują, poddani nie są zobowiązani do posłuszeństwa)
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2010, 19:18:41 pm wysłana przez Regiomontanus » Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #304 dnia: Września 20, 2010, 10:28:32 am »

Często wykorzystuję go w swoich filmach na YT - to jest piękne! :)

Proszę:
http://www.youtube.com/watch?v=I1oXb1cmtYI

Dużo znajomych zdjęć  ;)
Zapisane
Sivis Amariama
rezydent
****
Wiadomości: 348


« Odpowiedz #305 dnia: Września 21, 2010, 18:18:30 pm »

Ma ktos moze brewiarz na komorke?
Albo jakies inne religijne aplikacje?
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #306 dnia: Września 27, 2010, 18:35:13 pm »

+
Pilnie potrzębuję obrzędów sakramentu chrztu św. POL-ŁAC w wersji elektrnicznej
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #307 dnia: Września 27, 2010, 19:29:19 pm »

Jeżeli wystarczą te z mszalika - to poszły właśnie na maila.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #308 dnia: Września 27, 2010, 21:59:08 pm »

Poszukuje polskiego tłumaczenia tych modlitw: http://www.piusx.org.pl/modlitewnik/mensae
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #309 dnia: Września 27, 2010, 22:08:51 pm »

Oculi omnium in te sperant, Domine, et tu das illis escam in tempore opportuno. Aperis tu manum tuam, et imples omne animal in benedictione. Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto. Sicut erat in principio, et nunc, et semper, et in saecula saeulorum. Amen.

http://www.mariawita.lodz.pl/    [potem w zakładkę ''chór"}

tu ma Pan nie tylko przetlumaczone, ale tez wyspiewane -> Msza IV - Gradułał  :D
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2010, 23:08:16 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #310 dnia: Września 27, 2010, 22:49:01 pm »

Poszukuje polskiego tłumaczenia tych modlitw: http://www.piusx.org.pl/modlitewnik/mensae

Jeżeli to Księdza interesuje, Brewiarz Rzymski podaje trochę dłuższe modlitwy od tych, z wariantami na Triduum i Okres Wielkanocny, rozróżnia też prandium (dawniej posiłek krótko przed południem) od uczty (coena) w godzinach podwieczornych.

Umieszczano już na forum filmik z modlitwy ante coenam u Kanoników Regularnych Matki Bożej, w pełnej krasie: http://www.youtube.com/watch?v=9To2gBtRhsI
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2010, 23:05:22 pm wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
erykofm
Gość
« Odpowiedz #311 dnia: Października 02, 2010, 17:59:30 pm »

Poszukuje spisu świętych franciszkańskich niewłączonych do Missale Romanum, a istniejących np. Missale Romanum Seraphicum.
Może ktoś się z tym spotkał. Chodzi mi o propria.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #312 dnia: Października 02, 2010, 18:20:07 pm »

Ojcze, a w jakim celu? (jeśli mogę spytać - odp. na PW)

  • Jeśli np. po to, że ma Ojciec tymczasowy dostęp do MRS i możliwość skserowania formularzy, to radziłbym najpierw sfotografować zeń alfabetyczny indeks świętych, a dopiero potem się zastanowimy. Ale uczulam na to, że nawet jeżeli MR posiada formularz o którymś świętym z zakonu Braci Mniejszych, to w MRS będzie on zapewne bogatszy w treści (na św. Franciszka Serafickiego pewnie we własną sekwencję i prefację). Bywa tak, że formularz o tym samym świętym inny jest w Missale Romanum, inny w Mszale własnym zakonu tego świętego, a jeszcze inny w Proprium Poloniae.
  • Jeżeli w celu doraźnej celebracji Mszy o którymś ze świętych franciszkańskich - to zawsze, o każdym świętym, który nie ma własnego formularza, można celebrować Mszę z komunału (ale o tym pewnie Ojciec wie).

To także w dużej mierze kwestia wydań tych MR i MRS...
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
erykofm
Gość
« Odpowiedz #313 dnia: Października 02, 2010, 19:43:31 pm »

Chcę opracować dodatkową księgę (A4 i oprawić u introligatora). Chce tam umieścić formularze Świętych Polskich, oraz Franciszkańskich, może kilka prefacji. Ot takie zajęcie na zimowe wieczory. Faktycznie zapomniałem, że jest coś takiego jak spisy treści, które można porównać i nie trzeba kartkować mszału  ::)
Dostęp do mszału serafickiego będę miał czasowo ograniczony. Myślę, że porównanie spisów treści rozwiąże mój problem.
Zapisane
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #314 dnia: Października 02, 2010, 21:51:21 pm »

Jeśli mogę coś zasugerować: proszę nie porównywać spisów treści, a raczej brać jak leci wszystkie formularze własne zakonu, obu świąt św. Franciszka nie wyłączając. Można je łatwo odróżnić od pozostałych - jeżeli nie w spisie, to w kalendarzu i w tytułach formularzy na pewno - po skrócie "O.N." (Ordinis Nostri), względnie "I. Ord.", "II. Ord." i "III. Ord."
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Strony: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 48 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Kącik poszukiwaczy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!