Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:55:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Bp. Williamson konsekruje w Czwartek co najmniej 1-ego biskupa.
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] Drukuj
Autor Wątek: Bp. Williamson konsekruje w Czwartek co najmniej 1-ego biskupa.  (Przeczytany 20694 razy)
fsa
uczestnik
***
Wiadomości: 247

« Odpowiedz #135 dnia: Lipca 19, 2023, 10:23:42 am »

Info chyba z 2018 r. Może coś się zmieniło.
Szanowny Panie! Wystarczy kilka kliknięć i może Pan sprawdzić, a nie powtarzać baśnie.
Zapisane
fsa
uczestnik
***
Wiadomości: 247

« Odpowiedz #136 dnia: Lipca 19, 2023, 13:04:42 pm »

Panie Majorze
Duchowni łacińscy przez ponad tysiąclecie byli głównie prawnikami.
I owszem było to tak mocne doświadczenie że odcisnęło trwałe piętno na to jak duchowni łacińscy samych siebie postrzegają i jak postrzegają rzeczywistość.
Charyzmatem patriarchatu na dobre i na złe jest prawniczość.
Ksiądz prawnik to sama Tradycja.
Z pana wykształceniem zakładam że pan wie, że główne obowiązki biskupa to sadzenie. W końcu episkopos to nadzorca. A kuria to sąd.

Widzi pan że zaczął złośliwie a sam doprowadził do wykazania że to największy tradycjonalizm.
Kanon 139 Kodeksu Prawa Kanonicznego z 1917 roku wymienia zajęcia, które duchowni mogą wykonywać bądź to za zgodą Stolicy Apostolskiej bądź przełożonego. W paragrafie 3 jest wymieniony m.in. bycie adwokatem. Jak widać dla Kościoła to nie była żadna sensacja.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #137 dnia: Lipca 19, 2023, 14:09:08 pm »

Też właśnie kliknąłem i wyskoczył adres kancelarii a info o nie wykonywaniu zawodu jest z 20184.
Zapisane
fsa
uczestnik
***
Wiadomości: 247

« Odpowiedz #138 dnia: Lipca 19, 2023, 14:28:01 pm »


Nie wiem jak Pan klika. Czarno na białym stoi, że nie wykonuje zawodu
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #139 dnia: Lipca 19, 2023, 14:29:43 pm »

Pan nie rozumie.

Wpis na listę adwokatów jest z 2018 roku.

Stan obecny jest że nie wykonuje zawodu.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #140 dnia: Lipca 19, 2023, 16:02:10 pm »

X Woźnicki nie ma i nie będzie miał nic wspólnego z Ruchem Oporu. Z kolei x Bałemba ma tyle wspólnego, że podobnie jak 5 innych kapłanów w Polsce przyjął święcenia sub conditione.
A kim jest tych pozostałych 5 kapłanów?  Ktoś ma jakis pomysł? Odprawiają tylko Tridentinę, czy też NOM? Funkcjonują w "podpolu", czy oficjalnie przedstawiają sie jako kapłani. Są suspendowani, czy ich przełożeni nic o tym nie wiedzą? Funkcjonują w normalnych parafiach / duszpasterstwach? Ktoś coś wie?
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #141 dnia: Lipca 19, 2023, 16:19:21 pm »

To jest takie podziemie że poza niedawno ujawnionym ks.bp. Stobnickim nikt nic nie wie. Nieznani księża i nieznane miejsca celebracji.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #142 dnia: Lipca 19, 2023, 17:45:56 pm »


Dziwi mnie, że pan Krusejder "nie ma z tym żadnego problemu", bo Resistance robi sobie za przeproszeniem "jaja" z dyscypliny Kościoła i prawa kanonicznego, a owocem tego są sekty, takie jak skupione wokół pogubionych salezjanów: Bałemby i Woźnickiego.

Nie wiem niczego o bpie Stobnickim, przez co uważałbym, że nie mógłbym skorzystać z jego posługi duszpasterskiej. Podobnie jak z ks. Trytkiem.
Nie wrzucajmy do tego worka Woźnickiego czy ks. Bałemby, bo pierwszy jest warjatem a drugi przynajmniej prowokatorem.

Czasy są takie, że każdy z nas musi świadomie wybierać sobie duszpasterzy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #143 dnia: Lipca 20, 2023, 10:59:54 am »

Biskupi sedeprywacjonistyczni, tj. z linii biskupa Guerarda des Lauriers.

Dziękuję za odpowiedź.

Czy bp Stobnicki wymienia Franciszka w Kanonie? (Słyszałem, że nie).
Zapisane
Mazarin
uczestnik
***
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #144 dnia: Lipca 20, 2023, 12:03:39 pm »

Biskupi sedeprywacjonistyczni, tj. z linii biskupa Guerarda des Lauriers.

Dziękuję za odpowiedź.

Czy bp Stobnicki wymienia Franciszka w Kanonie? (Słyszałem, że nie).

A czy człowiek, który otwarcie zaprzecza Bóstwu Chrystusa i czci paciamamę jeszcze jest papiezem? Chyba w świetle bulli Pawła IV już dawno nie… chyba, żeby przyjąć ją za omylną i uznawać, że papież to papież a jak błądzi to się mamy go nie słuchać i tyle. Tak chyba byłoby najlepiej, żeby nie komplikować sytuacji, bo ja nie wiem jak sedewakantyści chcą wybrać nowego papę uważając, że nie ma żadnych prawdziwych kardynałów (z drugiej strony chyba w takiej sytuacji biskupi powinni zrobić między sobą konklawe, ale z jakiegoś powodu tego nie robią…).  Choć niektórzy uważają, że z Nieba zejdą apostołowie Piotr i Paweł i będą nauczać i wtedy wyznaczą nowego papieża (co jednak zdaje się być rozwiązaniem przekraczającym jakiekolwiek logiczne myślenie, chociaż kto wie?)
W ogóle jak sedecy mówią kanon? Proszą o wybór nowego papieża tak jak w okresie sede vacante?
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #145 dnia: Lipca 20, 2023, 12:06:40 pm »

Przez tysiąc lat nie było problemu z wyborem papieża rzymskiego a nie znano wówczas kardynałów. Spokojna wasza niech będzie głowa, poradzą sobie.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Mazarin
uczestnik
***
Wiadomości: 149


« Odpowiedz #146 dnia: Lipca 20, 2023, 14:26:30 pm »

Przez tysiąc lat nie było problemu z wyborem papieża rzymskiego a nie znano wówczas kardynałów. Spokojna wasza niech będzie głowa, poradzą sobie.

Tyle to wiem, że urząd kardynała ustanowiono po to, żeby arystokracja rzymska (będąca rzekomo całym „ludem rzymskim”) nie powoływała papieża i bogate rody nie handlowały sobie tym urzędem. X. Hesse tłumaczył kiedyś nawet, że papież mógłby dać prawo wyboru następcy nawet każdemu biskupowi i nadal byłby to ważny wybór. Swoją drogą, wśród sedeków najwięcej sensu zdawałaby się mieć postawa konklawistów, bo niby po co czekać, chociaż z drugiej strony… nie wiem. Ja osobiście uznaję papieża za papieża i KK za KK nieważne co zrobią. Oczywiście nie zgadzając się tym samym na jawne odstępstwa od wiary.
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #147 dnia: Lipca 20, 2023, 17:27:41 pm »

Urząd kardynała wprowadzono by oddzielić kler (Jasnych) od Ludu Bożego.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #148 dnia: Lipca 21, 2023, 19:24:56 pm »

@Pius XII:

Konklawe mające wyłonić następcę Michała I, który uważał się za następcę Piusa XII, a zmarł niecały rok temu, jest zaplanowane na 25 lipca br. Szczegóły tutaj: https://www.vaticaninexile.com/july_2023_olive_tree.php
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #149 dnia: Lipca 21, 2023, 20:16:29 pm »

Ale to nie do tego wątku, jak już to do tego: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,5495.0.html
Ewentualnie, z pewnym sarkazmem możemy do utworzonego kilka dni temu wątku o wyborach 2023: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,10637.0.html
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 ... 8 9 [10] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Bp. Williamson konsekruje w Czwartek co najmniej 1-ego biskupa. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!