Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:44:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede...
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 52 Drukuj
Autor Wątek: w temacie sede...  (Przeczytany 172474 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #705 dnia: Marca 10, 2021, 09:52:18 am »

Taki z niego ksiądz jak z niejakiego Szymona Niemca

No, najprawdopodobniej Niemiec ma ważny episkopat.

nie sądzę
http://przedsoborowy.blogspot.com/2013/02/o-waznosci-swiecen-pastora-szymona.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #706 dnia: Marca 11, 2021, 12:55:19 pm »

@Krusejder
Powoływanie się na usposobienie kandydata do święceń to jest ślepa uliczka. Nie jest ważne usposobienie przyjmującego święcenia, ale szafarza. Tak samo konsekruje kapłan niewierzący jak i głęboko wierzący, o ile czyni to, co chce czynić Kościół.
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #707 dnia: Marca 11, 2021, 18:32:46 pm »

https://onepeterfive.com/rome-is-without-a-pope/
Zdrowa dawka tradsowskiej "hermeneutyki podejrzliwości". Polecam do przeczytania.  ;)
Zapisane
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #708 dnia: Marca 11, 2021, 18:53:14 pm »

.

Tak jakby nic wartościowego później nie napisano.
A napisano coś wartościowego? Serio pytam.
Taka Prymasowska Seria Biblijna to prace ze wszech miar godne polecenia. Tak samo jak inne publikacje wydawnictwa Vocatio. Albo prace z dogmatyki fundamentalnej w duchu tomizmu autorstwa dominikanów. Albo filozofia naturalna też w tym duchu. Albo teologia Ratzingera...

@Rysio
Czy ja wiem? Christianitas aprobuje, czy wręcz propaguje BXVI, więc siłą rzeczy aprobuje "hermeneutykę ciągłości" w tej formie albo innej... W sumie Gherardiego znam tylko przez BXVI i hasła "przywrócenia właściwej rangi nauczaniu SV2" nie wydają się być bardzo kontrowersyjne. Ale może to wpływ czasu, 10-15 lat temu brzmiały one prawdziwe rewolucyjnie i wtedy mogły wywoływać one emocje.
Co do ducha soboru - pełna zgoda.
Zapisane
Filip S
aktywista
*****
Wiadomości: 965


« Odpowiedz #709 dnia: Marca 11, 2021, 19:22:33 pm »

Taka Prymasowska Seria Biblijna to prace ze wszech miar godne polecenia.
To cuś jest dobre dla studentów bądź doktorantów teologii, biblistyki, religioznawstwa a nie zwykłych, szarych ludzi jak ja.


teologia Ratzingera...
To żeś Pan dowalił z grubej rury. ::) Wielki teolog kard. Ratzinger niech w końcu przestanie paradować w białej sutannie i tytułować się "papieżem emerytem" tudzież Benedyktem XVI bo tylko sieje zamęt w głowach wielu wiernych odnośnie tego kto jest aktualnie prawdziwym papieżem. Jego próby pożenienia kontrowersyjnych dokumentów Soboru Watykańskiego II z katolicką ortodoksją również trzeba zaliczyć do kategorii szkodliwego mącenia.
« Ostatnia zmiana: Marca 11, 2021, 19:58:41 pm wysłana przez Filip S » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #710 dnia: Marca 11, 2021, 20:33:11 pm »

Cytuj
@Rysio
Czy ja wiem? Christianitas aprobuje, czy wręcz propaguje BXVI, więc siłą rzeczy aprobuje "hermeneutykę ciągłości" w tej formie albo innej... W sumie Gherardiego znam tylko przez BXVI i hasła "przywrócenia właściwej rangi nauczaniu SV2" nie wydają się być bardzo kontrowersyjne. Ale może to wpływ czasu, 10-15 lat temu brzmiały one prawdziwe rewolucyjnie i wtedy mogły wywoływać one emocje.
Co do ducha soboru - pełna zgoda.

Hermeneutyka hermeneutyką ale Gherardini dał odpowiedź na pytanie jaka jest wartość magisterialna Soboru. No i okazało się, że wartość jest "cienka" jak bibułka. Tymczasem na tym cienkim lodzie zbudowano całe posoborowie. Stąd agresywne "Gherardinizm nie przejdzie!"

Gherardinizm podważał nie tylko wartość supersoboru ale i jego aktualność - w tym kluczowych dokumentów.
Nie ma polskiego przekładu pracy Gherardiniego.
Gherardini został bardzo ostro zaatakowany przez prasę głównego nurtu we Włoszech. Grzebano w jego życiorysie, wyciągnięto, że w młodości miał ciągotki modernistyczne itp. 
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
cogito
bywalec
**
Wiadomości: 94

« Odpowiedz #711 dnia: Marca 12, 2021, 00:40:18 am »

Albo teologia Ratzingera...
Pan żartuje?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #712 dnia: Marca 12, 2021, 07:33:18 am »

@Krusejder
Powoływanie się na usposobienie kandydata do święceń to jest ślepa uliczka. Nie jest ważne usposobienie przyjmującego święcenia, ale szafarza. Tak samo konsekruje kapłan niewierzący jak i głęboko wierzący, o ile czyni to, co chce czynić Kościół.

Właśnie dlatego napisałem ten tekst i właśnie dlatego odniosłem się do deklarowanej teologii owej sekty LPG. A o Szymonie i jego poglądach nic tam nie ma.

Wątpię, czy znaleźlibyśmy choć jedną sektę odrzucającą 5 sakramentów Kościoła, która ma ważne kapłaństwo.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2021, 08:38:46 am wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Licht
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #713 dnia: Marca 14, 2021, 23:23:49 pm »

Zastanawiałem się chwilkę przed wpisaniem tego Ratzingera i chyba słusznie wymieniłem go ostatecznie z niejaką premedytacją. Myślałem że rozmawiamy na tym poziomie zahaczającym o kwestie biblijno-teologiczne, inaczej doktrynalne (czy siekiera przyłożona do biblistyki nie jest siekierą przyłożoną do korzenia Kościoła...,? Albo serio traktujemy ostrzeżenia Piusa IX, albo nie). Inaczej jesteśmy jak Kordian w szklanej kuli - nowsza teologia jest zła więc nie ma sensu jej czytać, ergo nie znamy jej bo na pewno jest zla. Jeżeli jednak pozostajemy na poziomie modlitewników, to szczerze polecam Te Deum Laudamus, niejako klasyk używany także przez środowisko indultowe. Rozważania pt "czy oni rzeczywiście są biskupami" zostawiam mądrzejszym od siebie członkom ruchu oporu. W Wielkim Poście mogę polecić "Jezusa z Nazaretu - od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania" - świetna książka łącząca refleksje lingwistyczną, archeologiczno-historyczną z teologia i co najważniejsze, z duchowością. O ile (stosunkowo) łatwo znaleźć expertow z różnych dziedzin, to brakuje refleksji, która spajalaby to w całość. I zapewniam że biała sutanna BXVI to nasz najmniejszy problem obecnie...

@Rysio
Moim zdaniem - jak najdalej od tego soboru. To nie są lata '90 gdzie kazania można było równie dobrze podpierać się Ewangelią jak i solennym "Sobór Watykański Drugi potwierdził i na nowo ustanowił...". Jego orzeczenia nie mają większej wartości nawet dla takiej reformy liturgicznej, która chyba najmocniej odczuła jego skutki. Taki F1 porusza się raczej w ramach Ducha Soboru niż jego orzeczen. Co mnie niepokoi, to np. taki papabile kard. Tagle który nadal uważa, że orzeczenia nie doczekały się realizacji, wiec Kościół potrzebuje nowego przyspieszenia. Ale z kolei to i tak lepsze niż kolejny Sobór mogący przerodzić się w nowy synod o rodzinie. Być może obecny stan chaosu nie jest optymalny, ale nie jest też najgorszy dla środowiska tradycjonalistycznego.
Zapisane
Albertus
rezydent
****
Wiadomości: 326

« Odpowiedz #714 dnia: Maja 04, 2022, 02:43:29 am »

26 kwietnia 2022 zmarł bp. Daniel Dolan, jeden z założycieli sedewakantystycznego Bractwa Św. Piusa V (które później opuścił), od dawna posługujący przy kościele św. Gertrudy Wielkiej w West Chester, Ohio, USA.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #715 dnia: Maja 05, 2022, 13:53:31 pm »

+++
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #716 dnia: Maja 05, 2022, 13:55:49 pm »

+++
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Arizona
uczestnik
***
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #717 dnia: Sierpnia 03, 2022, 23:19:10 pm »

Kolejna klepsydra. Wczoraj zmarł David Bawden, znany jako „Papież Michał”, dość kolorowy konklawista i sedewakantystyczny biskup. Podobno (informacje niepotwierdzone) zmarł pojednany z Kościołem.

Requiescat in pace.

https://usdaynews.com/celebrities/celebrity-death/pope-michael-passed-away/
Zapisane
"Speramus meliora - resurget cineribus" (motto miasta Detroit).
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #718 dnia: Sierpnia 03, 2022, 23:25:42 pm »

+RIP+
Czyli szykuje się nowe konklawe telefoniczne?
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
_Michał_
rezydent
****
Wiadomości: 366

« Odpowiedz #719 dnia: Sierpnia 06, 2022, 14:21:08 pm »

Podobno (informacje niepotwierdzone) zmarł pojednany z Kościołem.

Ktoś dopytał i wychodzi na to, że spowiedzi i ostatniego namaszczenia u księdza diecezjalnego nie było: https://twitter.com/BackwardsFeet/status/1555000994806865920
Zapisane
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 52 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: w temacie sede... « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!