Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 01:41:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231955 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nominacja bp. Zimowskiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Nominacja bp. Zimowskiego  (Przeczytany 12501 razy)
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2918

« Odpowiedz #45 dnia: Maja 15, 2009, 16:30:04 pm »

Cytuj
Może i tak jest, nie wiem. Ale po pierwsze : biskup - ordynariusz nie ma prawa NIE WIEDZIEĆ, co się w jego diecezji dzieje. Po to jest biskupem, żeby wiedzieć, interesować się i działać (jeśli nie ma czasu sam, bo jest np. duszpasterzem środowisk polonijnych, przedstawicielem Episkopatu d.s. środków masowego przekazu, itp. to DZIAŁAĆ przez wyznaczoną osobę i za to działanie PONOSIĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ / mieć świadomość ponoszenia odpowiedzialności). A po drugie ( a pewnie, że się mogę mylić, kto nie może !) : nie wierzę, że biskup Zimowski "o niczym nie wiedział". Takie tłumaczenia znane były już w historii. Zostawmy to. I jeszcze po trzecie : jak to "jakieś inne osoby są bardziej bardziej odpowiedzialne niż sam biskup" (za mszę ks.Kuli i ew. inne rzeczy). Biskup ma w diecezji władzę absolutną. Jeśli o tym nie wie, to nie powinien być biskupem.
Zgadzam się z Panem, dlatego myślę, że z punktu widzenia Diecezji Radomskiej to dobrze, że dostał taką funkcję jaką dostał. Teraz to może po świecie jeździć i się nie martwić. A w tych dociekaniach chciałem wytłumaczyć sprzeczność między otwieraniem Centrum Myśli Benedykta XVI a tolerowaniem rytu ks. Kuli. W żadnej innej diecezji chyba czegoś takiego Benedyktowi XVI nie sprezentowano, raczej słyszy się "Nasz Papież" itd. Jeszcze bp Dydycz zacytował Benedykta XVI we wstępie do "Dominus Est...". Cytatów chyba więcej było ale centrów myśli już nie...
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2918

« Odpowiedz #46 dnia: Lipca 13, 2016, 06:52:44 am »

Abp Zimowski zmarł wczoraj przed północą.

http://www.diecezja.radom.pl/ogolne-artykuly/4188-abpzz-odszedl
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nominacja bp. Zimowskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!