Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 26, 2024, 01:52:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nominacja bp. Zimowskiego
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Nominacja bp. Zimowskiego  (Przeczytany 12505 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 18, 2009, 22:54:04 pm »

Cytuj
Cytuj
... W 2008 roku został odznaczony przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zaangażowanie na rzecz ratowania żydowskich zabytków cmentarnych ...
Śmiać się czy płakać?
O ile do doktoratu na ChAT można mieć zastrzeżenia to w ratowaniu zabytków trudno mi się dopatrzyć czegoś złego.

ależ skąd, bardzo to chwalebne. Ale przyznam, że nie takich zasług oczekiwałbym jako najważniejszego obszaru aktywności katolickiego biskupa ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:24:52 pm »

Czy pan PTRF jest może z Radomia?? :)  ale to tak na marginesie, ogólnie cieszę się że zmienili nam nareszcie biskupa, rozmawiałem dzisiaj z moim proboszczem i on sam nie ukrywał radości, że Zimowski został przenieiony, na tym stanowisku napewno lepiej sie spełni niż tu, gdzie przebywał rzadko i gdzie prawie wcale nie interesował sie swoją owczarnią , mam nadzieję, że Rzym wybierze lepiej przy doborze nowego biskupa.
Patrzac na poziom nominacji biskupich, nie bylbym taki pewien  ;D
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 18, 2009, 23:33:43 pm »

Czy nominacja ks. Gerharda Marii Wagnera na biskupa Diecezji Linz to była zła nominacja ? Chyba nie, podłe były reakcje na tą nominację.
Chyba, że ksiądz pauluss ma na myśli dwie poprzednie nominacje na ordynariuszy diecezji radomskiej (ś.p. biskup Chrapek i biskup Zimowski).
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 19, 2009, 00:35:21 am »

Czy nominacja ks. Gerharda Marii Wagnera na biskupa Diecezji Linz to była zła nominacja ? Chyba nie, podłe były reakcje na tą nominację.
Chyba, że ksiądz pauluss ma na myśli dwie poprzednie nominacje na ordynariuszy diecezji radomskiej (ś.p. biskup Chrapek i biskup Zimowski).
Moze nie bede dalej komentowal, bo jeszcze napisze zbyt duzo, a nie wypada ;).
Nie znam w ogole diecezji radomskiej, wiec sie nie wypowiadam. Podobnie do dnia dzisiejszego nie dowiedzialem sie, w czym tak dobry byl ks. Wagner, ze jego rezygnacja jest tak wielka strata.
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 19, 2009, 00:54:13 am »

Podobnie do dnia dzisiejszego nie dowiedzialem sie, w czym tak dobry byl ks. Wagner, ze jego rezygnacja jest tak wielka strata.

Już sam fakt, że jego nominacja wzbudziła wśród duchownych diecezji Linz furię (prawie taką, jakby ktoś z biskupów FSSPX ekskomunikę zdjął) znaczy, że odstawał tamtejszego od towarzystwa - a to już jest wielki plus.
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 19, 2009, 11:51:53 am »

Podobnie do dnia dzisiejszego nie dowiedzialem sie, w czym tak dobry byl ks. Wagner, ze jego rezygnacja jest tak wielka strata.
Już sam fakt, że jego nominacja wzbudziła wśród duchownych diecezji Linz furię (prawie taką, jakby ktoś z biskupów FSSPX ekskomunikę zdjął) znaczy, że odstawał tamtejszego od towarzystwa - a to już jest wielki plus.
No tak, nie da sie ukryc paniki czcigodnego duchowienstwa ;D.
Ale w czym byl tak dobry? Nie wiem a chcialbym sie dowiedziec.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 19, 2009, 11:54:34 am »


Ale w czym byl tak dobry? Nie wiem a chcialbym sie dowiedziec.

W tym byl dobry, ze byl czlowiekiem - symbolem. Symbolem walki z rozpustą liturgiczna, symbolem traktowania na serio doktryyny Kosciola. Byl on nosnikiem pewnej idei, idei zmian, idei nawrocenia tej chorej diecezji.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 19, 2009, 22:23:51 pm »

Taki skutek, że wróg Tradycji zostanie kardynałem. Genialne posunięcie papieża...
Czyżby metoda "kopa w górę" zawitała i do Kościoła ;)?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 19, 2009, 22:28:28 pm »

Cytuj
Cytuj
... W 2008 roku został odznaczony przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zaangażowanie na rzecz ratowania żydowskich zabytków cmentarnych ...
Śmiać się czy płakać?
O ile do doktoratu na ChAT można mieć zastrzeżenia to w ratowaniu zabytków trudno mi się dopatrzyć czegoś złego.

ależ skąd, bardzo to chwalebne. Ale przyznam, że nie takich zasług oczekiwałbym jako najważniejszego obszaru aktywności katolickiego biskupa ...
... i nie takich odznaczeń za taaakie zasługi ... Znaj proporcją Mocium Panie!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 19, 2009, 22:33:31 pm »

Symbolem walki z rozpustą liturgiczna ... 
Tak mi się to skojarzyło z Mszą odprawioną przez Biskupa Chrapka (także z Radomia) na trasie Warszawskiej Pielgrzymki ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 20, 2009, 23:37:19 pm »

Nominacje biskupów Chrapka i Zimowskiego do diecezji radomskiej to kwestia poprzedniego pontyfikatu... ;)

Taki skutek, że wróg Tradycji zostanie kardynałem. Genialne posunięcie papieża...
Czyżby metoda "kopa w górę" zawitała i do Kościoła ;)?

Zostanie czy nie, ze swojego stanowiska dużo szkodzić już chyba nie będzie...
Tak sobie jednak myślę, że jego nominacja raczej nie ma nic wspólnego z listami słanymi do komisji ED o jego stosunku do Summorum Pontificum. Wydaje mi się, że prawda jest troszkę bardziej smutniejsza. Jestem prawie pewien, że Ojciec Święty pojęcia nie ma o "KULAwych" Mszach w Radomiu. Chodzi raczej o to, że Papież ma zaufanie do abpa Zimowskiego z racji długoletniej współpracy w KNW. I w obecnych trudnych dla niego czasach sprowadza do Watykanu osoby o którychsądzi, że może im ufać. Oby się nie zawiódł...
Zapisane
Alagor
aktywista
*****
Wiadomości: 928


« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 21, 2009, 00:23:28 am »

Zostanie czy nie, ze swojego stanowiska dużo szkodzić już chyba nie będzie...

Zostanie kardynałem i przez jakieś 20 lat będzie mógł szkodzić swoim głosem na konklawe. 15 lat pewnie na tym stanowisku nie będzie, a głupio kardynała do jakiegoś Radomia przenosić, tylko coś ważniejszego dać będzie trzeba.
Problem to wielki nie jest, kiedy tapczan jest pełen karaluchów nikt nie zwraca uwagi na to, czy przybyło o jednego więcej.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 21, 2009, 00:34:12 am »

Zostanie kardynałem i przez jakieś 20 lat będzie mógł szkodzić swoim głosem na konklawe. 15 lat pewnie na tym stanowisku nie będzie, a głupio kardynała do jakiegoś Radomia przenosić, tylko coś ważniejszego dać będzie trzeba.

Co do tego pierwszego, to zgoda. Dlatego mam nadzieję, że kardynałem jednak nie zostanie. A co do nowego stanowiska w przyszłości, to spokojna glowa. Znalazło się dla abpa Bugniniego, znalazło się dla abpa Mariniego, to i dla abpa Zimowskiego cos odpowiedniego się znajdzie... ;)
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2919

« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 21, 2009, 15:08:19 pm »

Proszę się jeszcze aż tak nie martwić, nie wiadomo czy kardynałem zostanie. Napisałem tylko, że dwóch poprzedników było. Zresztą nawet jakby co nie wiadomo czy jego głos by szkodził.

A co do bpa Chrapka: można coś więcej? Bo właściwie niewiele wiem poza tym, że był michalitą, zginął w wypadku.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #29 dnia: Kwietnia 21, 2009, 17:00:35 pm »

Zostanie kardynałem i przez jakieś 20 lat będzie mógł szkodzić swoim głosem na konklawe. 15 lat pewnie na tym stanowisku nie będzie, a głupio kardynała do jakiegoś Radomia przenosić, tylko coś ważniejszego dać będzie trzeba.

Co do tego pierwszego, to zgoda. Dlatego mam nadzieję, że kardynałem jednak nie zostanie. A co do nowego stanowiska w przyszłości, to spokojna glowa. Znalazło się dla abpa Bugniniego, znalazło się dla abpa Mariniego, to i dla abpa Zimowskiego cos odpowiedniego się znajdzie... ;)

Tak, tylko zanim sie znalazlo, zdazyli juz napsuc.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nominacja bp. Zimowskiego « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!