Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:20:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Lokal ''JP2'' w podziemiach bazyliki San Carlo al Corso
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Lokal ''JP2'' w podziemiach bazyliki San Carlo al Corso  (Przeczytany 2954 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« dnia: Grudnia 12, 2010, 13:51:20 pm »

"Piwo u Jana Pawła II" rusza już za 3 dni
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Piwo-u-Jana-Pawla-II-rusza-juz-za-3-dni,wid,12744814,wiadomosc.html

Otworzono chrześcijański pub na cześć Jana Pawła II
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Otworzono-chrzescijanski-pub-na-czesc-Jana-Pawla-II,wid,12721106,wiadomosc.html

Proszę sobie obejrzeć filmik z działalności już otwartego pubu. Informacja z 2010-11-24:

Mimo iż w Rzymie znajdują się setki kościołów, nie są one popularne wśród młodzieży. Księża z bazyliki San Carlo al Corso znaleźli coś, co przyciągnie młodzież do świątyni. Tym czymś jest alkohol. W krypcie bazyliki otworzono pub. Gospodarzem jest ksiądz, a lokal nazywa się "JP2".

Czy alkohol przyciągnie młodzież do kościoła? - film

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Czy-alkohol-przyciagnie-mlodziez-do-kosciola---film,wid,12881701,wiadomosc_video.html




Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 12, 2010, 16:25:27 pm »

Zawsze twierdziłem, że znacznie skuteczniejsza była by znana z kultów pogańskich prostytucja świątynna. Ciekawe, kiedy w Kościele ktoś na to wpadnie... :-/
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 12, 2010, 17:12:42 pm »

Tam im się w głowach na dobre poprzewracało i to jest za aprobatą biskupa.
Zapisane
DexterFK
uczestnik
***
Wiadomości: 212


« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 12, 2010, 17:16:05 pm »

Zawsze twierdziłem, że znacznie skuteczniejsza była by znana z kultów pogańskich prostytucja świątynna. Ciekawe, kiedy w Kościele ktoś na to wpadnie... :-/

Czarny humor, ale coś jest na rzeczy, czekać po takim zmiękczeniu jak przyjdzie mocniejszy "pomysł"
A do młodych trzeba czasu, cierpliwości, autentyczności (nie wygłupów) i trochę zacięcia.
Zapisane
Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!
Amicus
adept
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 20, 2010, 20:25:31 pm »

Czarny humor, ale coś jest na rzeczy, czekać po takim zmiękczeniu jak przyjdzie mocniejszy "pomysł"
Dokładnie... za każdym razem, kiedy czytam o takich i podobnych "świetnych pomysłach" zadaję sobie pytanie: Jaki będzie następny? Najgorsze, że po pewnym czasie można już z niemal 100% pewnością samemu sobie na to odpowiedzieć...
Swoją drogą, to się powinno też na KNO znaleźć.
Zapisane
"Naród mię żaden nie zbawił ni stworzył;
Wieczność pamiętam przed wiekiem;
Klucz Dawidowy usta mi otworzył,
Rzym nazwał człekiem."
- Cyprian Kamil Norwid
Nikolai
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 04, 2011, 12:51:14 pm »

Nie trzeba jechać do Włoch żeby napić się wódeczki w kosciele rzymkat. :) Wystarczy pojsc do restauracji w podziemiach kościoła św. Anny w Warszawie, czy do knajpy proboszcza w Tykocinie :) Na zdrowie! :)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 04, 2011, 14:25:30 pm »

 :) A ja przeczytałam tak, cytuję dosłowną wypowiedź:

"... ojcowie Benedyktyni z Tyńca na terenie swojego klasztoru otworzyli sklep - delikatesy i handel odbywa się także w niedziele. Byłem tam na 15 sierpnia i były duze kolejki po droga zywność typu kiełbasy , słodycze i alkohole. Cena wina zaczyna się w okolicy 50 zł."

No tutaj to jest na wynos  :)
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #7 dnia: Stycznia 04, 2011, 14:46:04 pm »

Wystarczy pojsc do restauracji w podziemiach kościoła św. Anny w Warszawie, czy do knajpy proboszcza w Tykocinie :)

tak jest od wiekow, np. jednym z glownych zrodel dochodu kosciola Bozego Ciala w Pregowie byla karczma parafialna :D
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #8 dnia: Stycznia 10, 2011, 09:48:59 am »

:) A ja przeczytałam tak, cytuję dosłowną wypowiedź:

"... ojcowie Benedyktyni z Tyńca na terenie swojego klasztoru otworzyli sklep - delikatesy i handel odbywa się także w niedziele. Byłem tam na 15 sierpnia i były duze kolejki po droga zywność typu kiełbasy , słodycze i alkohole. Cena wina zaczyna się w okolicy 50 zł."

No tutaj to jest na wynos  :)

Z czegoś trzeba żyć.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #9 dnia: Stycznia 10, 2011, 20:18:59 pm »

ale wyroby maja naprawde dobre :P
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
stary kontra
aktywista
*****
Wiadomości: 535

« Odpowiedz #10 dnia: Stycznia 10, 2011, 20:56:27 pm »

tak jest od wiekow, np. jednym z glownych zrodel dochodu kosciola Bozego Ciala w Pregowie byla karczma parafialna :D
A to ci dopiero! Zapraszamy do proboszczówki BAZYLIKI Bożgo Ciała w Krakowie. Tam też można se chlapnąć czegoś mocniejszego. Ciekawym, jak to się ma do ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi; ustawodawca chyba nie przewidział,że wyszynk można prowadzić na terenie...
 
"... ojcowie Benedyktyni z Tyńca na terenie swojego klasztoru otworzyli sklep - delikatesy i handel odbywa się także w niedziele.
Lubią handełes w niedzielę? No proszę, myślałem, że tylko medytacje zen.

Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Lokal ''JP2'' w podziemiach bazyliki San Carlo al Corso « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!