Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:28:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: pozytywy
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] Drukuj
Autor Wątek: pozytywy  (Przeczytany 2539 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 03, 2010, 16:03:08 pm »

Fakt, może za wiele oczekiwałem.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 03, 2010, 21:07:19 pm »

owszem trochę żartuję ponieważ  mam ufność w drogę jaka obrał Benedykt XVI. Myślę  Motu Proprio wskazało kierunek i że z tego powodu NOM będzie sie zmieniał. Mam nadzieje że nie będzie to "małpowanie" TRIDENTY a godne sprawowanie osobnego rytu. jest jeszcze jeden punkt. W nadchodzącym (mocno w to wierzę) pojednaniu Prawosławia z KRK dojdzie jeszcze kilka rytów wschodnich które będą rowniez uprawnione. Dlatego ufam i wierzę że wszystko idzie w dobrym kierunku
Jest jeden ryt wschodni, a kilka obrządków, z tego co wiem, to raz. Dwa, jak Panu/Pani tęskno za wschodnią duchowością to informuję, że od 1596r. istnieje tzw Kościół grekokatolicki (tudzież unicki), który odprawia swoje nabożeństwa właśnie tak "po Wschodniemu". Trzy, też miałem zaufanie do obecnego Papieża, ale odkąd zmierza on do kompilacji obu rytów w jeden (tak zrozumiałem Jego wypowiedź o tym że Kościół na dłuższą metę musi mieć jeden ryt rzymski i staje się to faktycznie coraz bardziej realne), moja ufność zaczyna maleć, gdyż w czasach gdzie z Liturgią robi się co chce nie powinno się siać zamętu i niszczyć także KRR.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Strony: 1 [2] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: pozytywy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!