Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 21:19:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: pozytywy
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: pozytywy  (Przeczytany 2556 razy)
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« dnia: Grudnia 02, 2010, 12:51:47 pm »

Znalazłem coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=RMcItzJ-Cxk&feature=related
Novus Ordo celebrowany godnie i pobożnie.Aż nie mogłem uwierzyć. Jednak jak się chce to można. Proszę zwrócić uwagę na klęczącego przez cały Kanon ministranta.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 21:40:11 pm wysłana przez bruno1960 » Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Grudnia 02, 2010, 13:00:21 pm »

Oczywiście, że można, ale jak Pan słusznie zauważył - trzeba chcieć. I tu jest problem. Ja wiem, że NOM może być odprawiany pobożnie itd itp. tylko jak widzę Novusa ad orientem, po łacinie, ksiądz ubrany "tradycyjnie" to się zastanawiam czemu NOM, a nie KRR. Nie chcę, aby ta wypowiedź została odebrana jako narzekanie. Jest to po prostu przemyślenie. Cieszę, że są takie miejsca.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #2 dnia: Grudnia 02, 2010, 13:55:28 pm »

Napewno pobożnie można odprawić, ale w NOM nie chodzi tylko o godność i pobożność.

http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1647.0.html
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3 dnia: Grudnia 03, 2010, 11:51:03 am »

. tylko jak widzę Novusa ad orientem, po łacinie, ksiądz ubrany "tradycyjnie" to się zastanawiam czemu NOM, a nie KRR. Nie chcę, aby ta wypowiedź została odebrana jako narzekanie. Jest to po prostu przemyślenie. Cieszę, że są takie miejsca.

Mam podobne odczucia do panskich. Ale różnice są nie w estetyce tzn nie tylko w estetyce. NOM przez 40l lat nie wypracował własnej więc może powrócić do estetyki Tridentiny?
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #4 dnia: Grudnia 03, 2010, 13:16:27 pm »

 ;D jak to żadnej?  ;D a "nowa estetyka" neonowa?  ;D
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #5 dnia: Grudnia 03, 2010, 13:46:35 pm »

Oczywiście, zapomniałem o neonach. Pan żartuje, a problem jest powazny. Dotyczy on w zasadzie przyszłosci Kościoła. Liturgia jest to centrum zycia religijnego Koscioła
i od kierunków jej przemian zalezy przyszłosć

http://www.youtube.com/watch?v=nGR8RffrpAE&feature=related

Na filmie pokazane sa dwie drogi i jest on w pewnym sensie odpowiedzią na rozterki p.Fidelisa.
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #6 dnia: Grudnia 03, 2010, 13:56:00 pm »

owszem trochę żartuję ponieważ  mam ufność w drogę jaka obrał Benedykt XVI. Myślę  Motu Proprio wskazało kierunek i że z tego powodu NOM będzie sie zmieniał. Mam nadzieje że nie będzie to "małpowanie" TRIDENTY a godne sprawowanie osobnego rytu. jest jeszcze jeden punkt. W nadchodzącym (mocno w to wierzę) pojednaniu Prawosławia z KRK dojdzie jeszcze kilka rytów wschodnich które będą rowniez uprawnione. Dlatego ufam i wierzę że wszystko idzie w dobrym kierunku
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #7 dnia: Grudnia 03, 2010, 14:26:58 pm »

owszem trochę żartuję ponieważ  mam ufność w drogę jaka obrał Benedykt XVI. Myślę  Motu Proprio wskazało kierunek i że z tego powodu NOM będzie sie zmieniał. Mam nadzieje że nie będzie to "małpowanie" TRIDENTY a godne sprawowanie osobnego rytu. jest jeszcze jeden punkt. W nadchodzącym (mocno w to wierzę) pojednaniu Prawosławia z KRK dojdzie jeszcze kilka rytów wschodnich które będą rowniez uprawnione. Dlatego ufam i wierzę że wszystko idzie w dobrym kierunku

Tylko, ze głos z Watykanu słabo słychać w parafiach. Pamiętam jak wyglądłała  Msza św30, lat temu a jak wygląda dzisiaj. Próbowałem rozmawiać z księżmi, żeby było godniej, żeby kanon, pożyczyłem im płytę z chorałem gregorańskim. Bez rezultatu. Zadnych zmian. Przepraszam jest zmiana. Na wieczornej Mszy w niedzielę księdzu przygrywa zespół mlodzieżowy.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #8 dnia: Grudnia 03, 2010, 14:42:30 pm »

owszem trochę żartuję ponieważ  mam ufność w drogę jaka obrał Benedykt XVI. Myślę  Motu Proprio wskazało kierunek i że z tego powodu NOM będzie sie zmieniał. Mam nadzieje że nie będzie to "małpowanie" TRIDENTY a godne sprawowanie osobnego rytu. jest jeszcze jeden punkt. W nadchodzącym (mocno w to wierzę) pojednaniu Prawosławia z KRK dojdzie jeszcze kilka rytów wschodnich które będą rowniez uprawnione. Dlatego ufam i wierzę że wszystko idzie w dobrym kierunku

Tylko, ze głos z Watykanu słabo słychać w parafiach. Pamiętam jak wyglądłała  Msza św30, lat temu a jak wygląda dzisiaj. Próbowałem rozmawiać z księżmi, żeby było godniej, żeby kanon, pożyczyłem im płytę z chorałem gregorańskim. Bez rezultatu. Zadnych zmian. Przepraszam jest zmiana. Na wieczornej Mszy w niedzielę księdzu przygrywa zespół mlodzieżowy.

I to jest to! Obecnego głosu z Watykanu nie słyszą, ale i poprzedniego nie słyszeli w innych sprawach. A zmiany są takie jak pan pisze, ale u mnie to głównie dla dzieci i młodzieży. Roraty są o 16:00 i przypomniało mi się jak to kilka lat wstecz byłam i obok mnie siedział jakiś pan i zaczęły się roraty, światło było zgaszone, a pan się przychyla do mnie i pyta; "nie wie pani? co to awaria elektryczności?" - proszę nie wziąć tego za kawał bo naprawdę tak było. Ale ... było nie było ja mam troszkę tradycji tak jak w OD, NOM po łacinie, ksiądz w ornacie skrzypcowym, a to że i świeccy szafarze się wtedy kręcą, to znów, cóż to takiego?  :) ksiądz mówi że oni też się uświęcają przez swoja posługę. I jak księdzu nie wierzyć?  ;) 
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #9 dnia: Grudnia 03, 2010, 14:47:58 pm »

Jak mówi Kohelet "... jest czas na ..." spokojne pouczanie jak i walniecie w posoborowy stół ( ups niechcący mi się żart ułożył).  :D
Ja mam taką teorie spiskową. Trzeba powoli przygotować  odpowiednich biskupów - nowych szanujących Tradycję i dobrze rozumiejących zamysły soborowe. Takich Biskupów ustanowi się w diecezji. Potem taki biskup mianuje "swoich" proboszczów w kilku parafiach i wtedy nagle okaże się jak wierni z radością uczestniczą we Mszy Świętej bez tańców hulanek i swawoli. A jak nie zrozumieją inni tej pracy u podstaw to przyjdzie czas na walnięcie pięścią w stół.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #10 dnia: Grudnia 03, 2010, 14:55:04 pm »

Trzeba powoli przygotować  odpowiednich biskupów - nowych szanujących Tradycję i dobrze rozumiejących zamysły soborowe. Takich Biskupów ustanowi się w diecezji.
jak drogi Kolego, jak ? ? ? :D

tradycjonaliści wszech stron - łączcie się ! ! !
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #11 dnia: Grudnia 03, 2010, 15:10:13 pm »

Trzeba powoli przygotować  odpowiednich biskupów - nowych szanujących Tradycję i dobrze rozumiejących zamysły soborowe. Takich Biskupów ustanowi się w diecezji.

Proponuję zacząć od Siedlec
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #12 dnia: Grudnia 03, 2010, 15:17:56 pm »

Myślę  że bp.  Kiernikowski nie  stanowi w tej sytuacji największego zagrożenia.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #13 dnia: Grudnia 03, 2010, 15:21:56 pm »

Pamiętam jak wyglądłała  Msza św30, lat temu a jak wygląda dzisiaj. Próbowałem rozmawiać z księżmi, żeby było godniej, żeby kanon, pożyczyłem im płytę z chorałem gregorańskim.

Oj, oj... Nie wymagajmy cudów. Najpierw poszanowanie dla pieśni nabożnych. Chorał jako ekskluzywna opcja. Polak-katolik za łaciną nigdy specjalnie nie przepadał.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #14 dnia: Grudnia 03, 2010, 15:56:32 pm »

Najpierw poszanowanie dla pieśni nabożnych. Chorał jako ekskluzywna opcja. Polak-katolik za łaciną nigdy specjalnie nie przepadał.
Święte słowa!!!
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: pozytywy « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!