Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:48:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowości na blogu Krusejdera - http://przedsoborowy.blogspot.com
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: Nowości na blogu Krusejdera - http://przedsoborowy.blogspot.com  (Przeczytany 329479 razy)
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3922


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #720 dnia: Października 24, 2013, 23:32:38 pm »

Czy Kościół ma pewnego Papieża?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #721 dnia: Października 25, 2013, 16:09:49 pm »

Cytuj
W Konstytucji Apostolicae Sedis papieża Piusa IX (1) Zaprzeczanie posłuszeństwa Papieżowi winno być w myśl kanonu uporczywe (pertinaciter), tj. z świado­mością i dobrowolnie dokonane; dlatego ekskomuniki nie ściąga na siebie ten, co temu odmawia posłuszeństwa, któ­rego dla wątpliwej elekcji nieprawidłowym Papieżem być mieni, ani ten, co z dwóch lub trzech wybranych Papieży, żadnego za głowę Kościoła nie uznaje; w takim razie nie wolno nawet ani do tego ani do owego przechylać się stronni­ctwa dopóty, dopóki Kościół pewnego Papieża nie otrzyma.

Całość tu:

http://www.ultramontes.pl/ekskomunika_na_schizmatykow.htm
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #722 dnia: Października 25, 2013, 20:11:20 pm »

Z lektury tego typu pism wynika, iż większe jest niebezpieczeństwo w popieraniu linji piusowców (FSSPX) niż sedekatolików. Ale to tylko dywagacje i nie sądzę, by mogło decydować o zbawieniu, czy się tego lub owego posoborowego papieża uznaje, czy nie uznaje. No chyba, iż z tego faktu czyni się najważniejszy fundament wiary katolickiej. Przed tym błędem przestrzegam.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #723 dnia: Października 27, 2013, 11:36:35 am »

Awantura o "Egzorcystę"

Nie jest to pismo w 100 % bezpieczne dla przygodnego odbiorcy, ale jeśli odbiera choć część czytelników "Wróżce" itp. periodykom, to powinniśmy się cieszyć. Jego sukces zaś świadczy o istnieniu od lat niszy, której oficjalna prasa katolicka, posiadająca imprimatur, zagospodarować nie potrafiła.

Pytanie graniczne i retoryczne: czy polscy posoborowi biskupi są w stanie rzetelnie i rozsądnie określić wytyczne dla mianowanych przez siebie egzorcystów (i wskazywać do tej posługi odpowiednich kandydatów) ?

http://przedsoborowy.blogspot.com/2013/10/awantura-o-egzorcyste.html
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Robert
aktywista
*****
Wiadomości: 576

« Odpowiedz #724 dnia: Października 27, 2013, 20:53:44 pm »

Np w sanktuarium w Licheniu posługuje  bardzo pobożny  zasłużony egzorcysta / naprawdę taki jest / o Edmund Szaniawski który -kilka lat temu słyszałem osobiście jak w Licheniu  podczas kazania czytał ostatnie przesłania Gospy z Medjugorje.Gdzieś w  necie na pewno jest jego wywiad w którym mówi o Garabandal ze jest sprawa otwartą. Natomiast w diecezji krakowskiej jest mianowanym egzorcystą ks Kolarski /także super kapłan/ chyba największy zwolennik w Polsce Medjugoria - w zasadzie powinien mieć stały meldunek w Medjigorju. kiedyś chyba na FK był post  aby zgłaszać tematy do czasopisma Egzorcysta. napisałem wiec ,ze wielce interesujące byłoby omówienie  sprawy rozeznania duchowego egzorcystów w kontekście  domniemanych objawień w Medjug. Niestety chyba nic nie napisali o tem.Jedni egzorcyści są za a inni przeciw. Zapewne temat w sam raz dla Krusejdera.
W "Egzorcyście" pojawiaiają się także artykuły promujące Medjug.
« Ostatnia zmiana: Października 27, 2013, 20:57:33 pm wysłana przez Robert » Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #725 dnia: Października 27, 2013, 21:43:47 pm »

10/10
Z zaznaczeniem iż ogół egzorcystów, w tym ci najbardziej znani i medialni egzorcyści szerzą publiczny kult Gospy. Dla mnie to fenomen.
Zapisane
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #726 dnia: Października 28, 2013, 12:40:07 pm »

(...)
W "Egzorcyście" pojawiaiają się także artykuły promujące Medjug.
Nie tylko w "Egzorcyście" ale i w Radiu Maryja często posłuchać można o Medjugorie. Rozumiem, że w audycji , w której przyjmowane są telefony od słuchaczy, zdarzy się fanatyczna wielbicielka Medjugoria, ale prowadzący ten program redemptoryści nie są czujni i pozwalają takiej reklamie Medjugorie zaistnieć.
A ja chętnie usłyszałabym ich prośbę, by nie reklamować niesprawdzonych objawień oraz podanie trochę rzeczowego komentarza, zgodnego ze stanem dokumentów watykańskich.
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #727 dnia: Października 28, 2013, 18:45:41 pm »

Z zaznaczeniem iż ogół egzorcystów, w tym ci najbardziej znani i medialni egzorcyści szerzą publiczny kult Gospy. Dla mnie to fenomen.

Proszę mi powiedzieć - jakim sposobem egzorcysta może skutecznie walczyć z szatanem, modląc się przy tym o wstawiennictwo Matki Bożej z Medjugorie (dosłownie tak ją nazywając)?
Zapisane
tytanik404
aktywista
*****
Wiadomości: 604


« Odpowiedz #728 dnia: Października 28, 2013, 19:10:36 pm »

Nie mam pojęcia jak wygląda rytuał egzorcyzmu, ale wątpię, żeby znajdowało się w nim bezpośrednie wezwanie o pomoc do Matki Bożej, a już na pewno brak jest modlitw do zjawy z bośniackiej wioski.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #729 dnia: Października 28, 2013, 21:36:19 pm »

Z zaznaczeniem iż ogół egzorcystów, w tym ci najbardziej znani i medialni egzorcyści szerzą publiczny kult Gospy. Dla mnie to fenomen.

Proszę mi powiedzieć - jakim sposobem egzorcysta może skutecznie walczyć z szatanem, modląc się przy tym o wstawiennictwo Matki Bożej z Medjugorie (dosłownie tak ją nazywając)?

Jest tu na forum fragment z wypowiedzi ks. egzorcysty jak może walczyć:

"(...) Jako wyraźne oznaki opętania Prawo Kościelne wymienia: znajomość języków obcych, znajomość rzeczy, których nikt nie zna, nadprzyrodzona siła fizyczna, awersja wobec wszystkiego co święte. I właśnie w związku z tą awersją wobec wszystkiego co święte, chciałbym Wam opowiedzieć coś, co jest związane z Medziugorjem. Jeden mój przyjaciel przywiózł mi z Medziugorja kamień, kawałek skały ze Wzgórza Objawień. Owinąłem go w kawałek papieru, tak że nikt nie mógł zobaczyć co jest w środku. I w czasie jednego egzorcyzmu, ten kawałek kamienia położyłem na piersi osoby poddawanej egzorcyzmowi. Chora osoba zareagowała bardzo gwałtownie i zaczęła krzyczeć: „Zabierz to ode mnie!” Powiedziałem jej: „Nie zabiorę, ponieważ jestem pewien, że nie wyrządzi ci to krzywdy.” Zły duch, który był w tej osobie krzyczał: „Zabierz to ode mnie, ten kamień piecze mnie, kłuje, parzy i uciska!” Powiedziałem: Nie zabiorę go, bo nie może on ani kłuć, ani uciskać, bo nie jest ciężki. Zgodzę się jednak, aby go zabrać jeśli mi powiesz co jest w środku.” Kobieta, w coraz bardziej gwałtowny sposób mówiła: „Zabierz to, zabierz to!” Powiedziałem: „Zabiorę to od razu, tylko mi powiedz co to jest.” I mówiłem dalej: „Jesteś inteligentnym duchem i tylko powiedz mi jednym zdaniem, jednym słowem co jest w tym zawiniątku.” Po dość długiej rozmowie, kobieta zdecydowała się powiedzieć. Z wielkim zdenerwowaniem, z jej ust padło wyzwalające słowo: „Gospa”. I wtedy powiedziałem: „Teraz zabiorę to zawiniątko, ponieważ jednym słowem powiedziałaś mi co jest w środku."

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,503.msg116057.html#msg116057
« Ostatnia zmiana: Października 28, 2013, 21:37:50 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #730 dnia: Października 28, 2013, 21:57:13 pm »

Jest tu na forum fragment z wypowiedzi ks. egzorcysty jak może walczyć: ...

Czytałem to jakiś czas temu. I czy tego wynika, że w Medjugorie rzeczywiście objawia się Matka Boża?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #731 dnia: Października 29, 2013, 07:31:46 am »

Z tego wynika, że niektórym tak się wydaje
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #732 dnia: Października 29, 2013, 12:07:57 pm »

Jest tu na forum fragment z wypowiedzi ks. egzorcysty jak może walczyć: ...

Czytałem to jakiś czas temu. I czy tego wynika, że w Medjugorie rzeczywiście objawia się Matka Boża?

A nie wynika? Jest Wzgórze Objawień, jest kamień z tego Wzgórza, który to ks. egzorcysta przykłada do piersi kobiety - nie krzyż, ale ten kamień - jest Gospa i ten ks. jak najbardziej w to wierzy.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #733 dnia: Października 29, 2013, 12:17:27 pm »

A nie wynika? Jest Wzgórze Objawień, jest kamień z tego Wzgórza, który to ks. egzorcysta przykłada do piersi kobiety - nie krzyż, ale ten kamień - jest Gospa i ten ks. jak najbardziej w to wierzy.
Jakby diabeł chciał żeby egzorcysta który wierzy w że pokrowiec od brewiarza jest święty - reagował by tak samo przy jego dotyku...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #734 dnia: Października 29, 2013, 12:49:29 pm »

10/10
Z zaznaczeniem iż ogół egzorcystów, w tym ci najbardziej znani i medialni egzorcyści szerzą publiczny kult Gospy. Dla mnie to fenomen.
Klaryska - charyzmatyczka Briege McKenna "wyprorokowała" wydarzenia w Medjugorie, a że jak wcześniej mówiliśmy wśród egzorcystów jest wielu "charyzmatyków", no to nie powinno to dziwić.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowości na blogu Krusejdera - http://przedsoborowy.blogspot.com « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!