Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 03:31:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231947 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowości na blogu Krusejdera - http://przedsoborowy.blogspot.com
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: Nowości na blogu Krusejdera - http://przedsoborowy.blogspot.com  (Przeczytany 332067 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #570 dnia: Maja 31, 2012, 23:36:17 pm »

pełna zgoda
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #571 dnia: Maja 31, 2012, 23:43:03 pm »

To poprzednia wypowiedź Komisji  Ecclesia Dei  jest nieistotna (nieważna ) ?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #572 dnia: Maja 31, 2012, 23:43:14 pm »

Trochę lepiej. Odpowiedź dotyczy kapicy nie należącej do FSSPX i nie wymienianej na stronach FSSPX.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #573 dnia: Maja 31, 2012, 23:43:58 pm »

Trochę lepiej. Odpowiedź dotyczy kapicy nie należącej do FSSPX i nie wymienianej na stronach FSSPX.

Proszę doprecyzować .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #574 dnia: Maja 31, 2012, 23:45:31 pm »

Ale chodzi o sedewakantystów jak rozumiem?
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #575 dnia: Maja 31, 2012, 23:45:52 pm »

Trochę lepiej. Odpowiedź dotyczy kapicy nie należącej do FSSPX i nie wymienianej na stronach FSSPX.

Proszę doprecyzować .


Proszę  napisać jasno i otwarcie aby było wszystko jasne bo tu wszystko było takie zawoalowane. 
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #576 dnia: Maja 31, 2012, 23:48:50 pm »

Na rebelce już trusting napisała, a ja tu wkleję jeszcze wyjaśnienia z Rorate Caeli:
Clarification (2100 GMT): Following our request for a clarification, we have been informed by the US District of the Society of Saint Pius X (SSPX) that the chapel mentioned in the letter below is not a chapel of the Society and that, while its specific name was expressly mentioned by the sender in the deleted data, it is NOT included in the public list of chapels, including in those other chapels identified by the Society publicly as 'Friends of the Society of St. Pius X'. It is very possible that this information, easily researched online on the website of the U. S. District, might have led someone in the Commission to believe that this specific chapel, which is unlisted by them and not one of the "Friends of the Society of Saint Pius X" chapel, is a venue with no affiliation whatsoever to the SSPX and led to this different appraisal by the Commission.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #577 dnia: Maja 31, 2012, 23:51:31 pm »

Ale chodzi o sedewakantystów jak rozumiem?
Chyba nie - to raczej plenwakantyści (tak jak FSSPX) - kaplica należy do świeckich i zapraszają tam do odprawienia Mszy kapłanów FSSPX. Ale nie jest ona wymieniona na liście Mszy FSSPX na amerykańskiej stronie www PXów.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #578 dnia: Maja 31, 2012, 23:55:29 pm »

Co zmieniają te wyjaśnienia ?

Czy odprawia kapłan FSSPX czy inny, zawsze działa na zasadzie jurysdykcji zastępczej. Odmawiając mu jej powinno się wyjaśnić, czemu to się robi.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #579 dnia: Czerwca 01, 2012, 00:02:07 am »

W przypadku sedewakantystów sprawa jak dla mnie byłaby jasna (gdybym był urzędnikiem ED i moim szefem byłby papież - nie wnikam w teologiczne dysputy na temat koszerności sede).
Jeśli to jest zwykła kaplica przywiązanych do tradycji i uznających papieża Benedykta i zapraszają księdza FSSPX to jest tak, jak Pan napisał w swoim blogu.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #580 dnia: Czerwca 01, 2012, 08:38:55 am »

Tyle, że z punktu widzenia biurokraty ED nie powinno się dopuszczać chodzenia do kaplicy sedekatolickiej
;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #581 dnia: Czerwca 01, 2012, 09:29:09 am »

Za blogiem ks. Z :

Following our request for a clarification, we have been informed by the US District of the Society of Saint Pius X (SSPX) that the chapel mentioned in the letter below is not a chapel of the Society and that, while its specific name was expressly mentioned by the sender in the deleted data, it is NOT included in the public list of chapels, including those other chapels identified by the Society publicly as ‘Friends of the Society of St. Pius X’. It is very possible that this information, easily researched online on the website of the U. S. District, might have led someone in the Commission to believe that this specific chapel, which is not listed by them and not one of the “Friends of the Society of Saint Pius X” or “other traditional (non-SSPX) venues”, is a venue with no affiliation whatsoever with the SSPX and led to this different appraisal by the Commission.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #582 dnia: Czerwca 01, 2012, 11:54:42 am »

Sprawa się wyjaśniła. Ta kaplica nie należy do bractwa. Nie ma tej też na stronie sspx, z której dane pewnie czerpał ks. Pozzo, a kto tam odprawia Msze, to tego wiedzieć nie musiał. W USA istnieje wiele takich kaplic, w których raz odprawia Msze ksiądz diecezjalny, raz fsspx, a jak się właścicielowi kaplicy Papież nie spodoba, to sedecy. Księża zapraszani nie wiadomo skąd i jacy, może i niektórzy z wątpliwymi święceniami. Ciekawie tłumaczy to NewCatholic na rorate: David and Father: there are many problems with such "independent chapels", but one of the main ones is what "Someone" indicated above - it may be hard for the PCED to officially opine on an independent chapel that may have become a Sedevacantist venue (for example) by the time the letter arrives.

FATHER, I AM USING THIS AS AN EXAMPLE, NOT IMPLYING THAT YOU EVER WERE OR MIGHT EVER BECOME ONE - but it is easy to see that dealing with a corporate organized entity (irrespective of what is or is not its position in canon law) is quite different from dealing with the seemingly infinite number of independent priests and chapels in America, chapels that may change according to the whim of one man. David, if you can't see the difference, I'm sorry, but it is clear to me. Father, once again, no insult intended.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #583 dnia: Czerwca 01, 2012, 12:15:29 pm »

> Sprawa się wyjaśniła
Tylko trochę

> Ta kaplica nie należy do bractwa.
Czy wiesz co to znaczy "należy do Bractwa" ? Przecież Bractwo opiera się na fundacjach duchownych, w których nierzadko są też osoby świeckie. A czy kaplica np. w Tuchowie należy do Bractwa ?

> Nie ma tej też na stronie sspx, z której dane pewnie czerpał ks. Pozzo, a kto tam odprawia Msze, to tego wiedzieć nie musiał.
Skoro jej nie ma, to jak ją znalazł ??

> it may be hard for the PCED to officially opine on an independent chapel that may have become a Sedevacantist venue

Nie wiem, czy za "venue" ktoś nie powinien dostać w zęby, ale to już detal: na jakiej podstawie komisja nieuprawniona do nakładania kar kanonicznych uzurpuje sobie do wskazywania, kto działa na zasadzie jurysdykcji nadzwyczajnej a kto nie działa ?

W dodatku, jak widzimy, bez elementarnego zbadania sprawy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #584 dnia: Czerwca 01, 2012, 15:07:06 pm »

Krusejder, wydaje mi się, że czasem ja przesadzam w swojej obronie i emocjonalnym nastawieniu do fsspx, ale niejednokrotnie Ty również po prostu za wszelką cenę chcesz bronić sedeków. Dla mnie to, że są oni w stanie schizmy nie podlega dyskusji( nie oceniam tu sumienia poszczególnych sedewakantystów, ale konsekwencje jakie wynikają z ich postawy). Ty masz inne zdanie. Ale musisz przyjąć, że podzielam pogląd wielu innych ludzi i że dla mnie kwestia tego, czy Msza u ks. Trytka wypełnia czy nie wypełnia obowiązek niedzielny, jest jasna.

Skoro jej nie ma na tej liście, to normalny wniosek z tego jest taki, że nie jest to kaplica Bractwa, tzw. taka, w której odprawiają regularnie i oficjalnie Mszę księża Bractwa.

Tak, wiem, że Bractwo jako takie nie ma osobowości prawnej. Ale równocześnie na swoich stronach podaje, jakie kaplice obsługuje. Na stronie amerykańskiej podaje też jakie kaplice obsługują księża, którzy choć nie są oficjalnie w Bractwie, to są z nim zaprzyjaźnieni, tj. podzielają poglądy itp. Wzmiankowanej kaplicy wśród takich NIE ma i dystrykt Bractwa się od niej odcina. To chyba jest jasne?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2012, 15:11:17 pm wysłana przez cabbage » Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 ... 37 38 [39] 40 41 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowości na blogu Krusejdera - http://przedsoborowy.blogspot.com « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!