Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:09:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowości na blogu Krusejdera - http://przedsoborowy.blogspot.com
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 83 Drukuj
Autor Wątek: Nowości na blogu Krusejdera - http://przedsoborowy.blogspot.com  (Przeczytany 329535 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #540 dnia: Maja 14, 2012, 13:00:48 pm »

Cytuj
Jestem nieco zdziwiony, że ten tekst (całość, a nie poszczególne zdania) można odczytać jako zachętę do zawarcia porozumienia.
Nikt nie twierdzi, ze Pan twierdzi.
Zacytowane zdanie nijak się ma do rzeczywistości. Jak będziemy żyć w iluzji, to niedługo (a moze tak już jest?) bedziemy mieli:
Kościół posoborowy(Europa zach.)
Kościół tradycyjny (Europa zach.)
i Kościół polski (nasza piaskownica)

Przypomina mi to  ;D Niedzielę Palmową no i W.Piątek.

Jeszcze niedawno:

Ah! Ah! Tradi-Panienki płakały, piszczały, tradi-Benoniacy (rycerze) dumne marsowe miny stroili - Oto Nasi: Ks. Grzegorz!!! Nasz! Nasz!, Oto kroczy ks. Sergiusz pa-bam! Nasz!! Nasz!!  ;D Ciasta, torty z pianą!
Ojciec Krzysztof na prymicjach pod niebiosa wznosił modły: NASZ!!! UKOCHANY!!! tyle lat wyczekiwany przez nasze, kochani, środowisko, kochani. Ta-dam!!! ;D

Teraz gdy Instytut jest de facto krzyżowany, spuszczają tradsy głowy - nie, lepiej, udają, ze nic się nie dzieje i podają gwoździe kurialnym cynglom.(no...posłuszeństwo obowiązuje)
Oczywiście alibi stale to samo - wiecie, rozumiecie, kochani, cicho, bo przeszkodzimy, kochani, powolutku... ;D

PS
Zapewne takich samych argumentów używał pewien arcybiskup poznański, gdy dobierał się do ...owieczek swoich. Właściwie Ci którzy teraz milczą powinni czuć się tak samo .... ten tego... jak ci klerycy z Poznania. Tylko "partnerów" mają innych. Niektórzy to lubią. De gustibus....
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2012, 13:14:42 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #541 dnia: Maja 14, 2012, 19:38:06 pm »

Zapewne takich samych argumentów używał pewien arcybiskup poznański, gdy dobierał się do ...owieczek swoich. Właściwie Ci którzy teraz milczą powinni czuć się tak samo .... ten tego... jak ci klerycy z Poznania. Tylko "partnerów" mają innych. Niektórzy to lubią. De gustibus....
Z tego co wiem, to nie udowodniono, że ten abp robił to, o co się go posądza... Więc tak do końca nie wiadomo, jak było (a przecież w naszej kulturze obowiązuje domniemanie niewinności). Ale to tylko tak na marginesie...
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #542 dnia: Maja 14, 2012, 20:28:46 pm »

Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tym "krzyżowaniem IBP" w Polsce, głoszonym przez pana rysia?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #543 dnia: Maja 14, 2012, 20:38:44 pm »

no właśnie, kto z bojowników Indultu odpowie na postawione pytanie ?
Do tablicy wywołuję... np. p. Jaroda?
Ale innych na ochotnika tez wysłuchamy...
-
-
-

ide zjeść kolację ;)

jak obrońcy posoborowej, Duszpasterskiej cnoty nie znajdą się, to posilony parówką napiszę za czas jakiś.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #544 dnia: Maja 14, 2012, 20:42:27 pm »

Zdrowiej byłoby nie jeść parówek, są robione z tego samego, co oświadczenia KEPu

;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #545 dnia: Maja 14, 2012, 20:44:47 pm »

Zdrowiej byłoby nie jeść parówek, są robione z tego samego, co oświadczenia KEPu
amen,a men, amen ;d
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #546 dnia: Maja 14, 2012, 22:55:00 pm »

Cytuj
Zdrowiej byłoby nie jeść parówek, są robione z tego samego, co oświadczenia KEPu
Parówki są robione jak sama nazwa wskazuje z papieru toaletowego i miesa nutrii pozostałego po zdjęciu futerka.
Aby zabić smak parówki należy ja polac tzw. keczupem.

Dostałem kilka inf. na priv , które udowodniły mi, ze mało wiem.
Zatem powiem krótko. Biskupi polscy nie sa sympatykami IBP. To wiemy. Ale, że Duszpasterstwa, i ich kierownictwo złośliwie wyraża się o braciach w kapłaństwie to skandal. Chyba nawet większy niż to, ze nie chcą im pomóc. Przy milczącej postawie wiernych tradycji, biskupi i duszpasterze tradycji wytną IBP z Polski.

Odmawia się nam/zamyka przyrzeczonej Mszy w Piasecznie (spodziewaliśmy się tego). Pretekstem jest m.inn. nadmiar pracy. Wiedzieliśmy w lutym, że bedzie Duszpasterstwo szukało takiej wymówki, wiec przedstawiliśmy pragnacego pomóc odprawiać Mszę kapłana. Ale wtedy Duszpasterstwo zarzekało sie, że "damy rade" i pomoc odrzuciło (kapłan dostał szlaban na Piaseczno). Teraz pierwsza reakcja na nasza prosbe o przydzielenie jakiegokolwiek kapłana IBP do Piaseczna była szokujaca i pozbawiła nas złudzeń. Mają złą wolę i nie potrafią nawet tego jako tako maskować.

Potwierdzam wszystkie negatywne wypowiedzi o Duszpasterstwie Diecezjalnym jakie na tym forum wypisywałem od lat, czasami pisząc "na czuja". Teraz nasza delegacja tego doświadczyła zmysłowo, "namacalnie".

Do jednej z forowiczek k. która zebrała ponad 50 podpisów pod listem do bp-a dotarli piusowcy i przekonali ja by nie wysyłała listu (sic!) Argumentowali, że to strata czasu (strata dla rodziny i pracy zawodowej) bo adresaci takich listów to wilki w owczej skórze. Po przeszło 2 latach mogę przyznac , że piusowcy maja rację.

Mentalność bolszewicka, pragnąca wszystko kontrolować - nawet spotkania prywatne grup wiernych, "rozmowa i dialog z laikatem" tylko przez mikrofon "w jedną stronę" podczas ogłoszeń Mszalnych. Dialog z bliźnimi - w stylu kapral z "kotem".
Panicznie, boja sie niezależnej od duszpasterza inicjatywy wiernych, niekontrolowanej przez duszpasterza. Sen z powiek im spędza świadomość, że wierni mogą spotykać się "gdzieś" i omawiać problemy. To jest PRL - reaktywacja. Z otwartością soborową nie ma to nic wspólnego. Mówia o sobie w 3 osobie jak Wałęsa i sa zmanierowani.  ks. Karol - ten "przebrzydły wsteczniak" - jest bezpośredni i prosty, jest "Soborowy".

Jezeli ktoś powie Państwu, ze należy zachować w tej sprawie ciszę bo... popsuje się szanse na ... itp, to oznacza, ze albo jest głupi albo jest wytrawnym łgarzem.
Rzecz jasna, ci pierwsi maja liczebną przewagę.
« Ostatnia zmiana: Maja 14, 2012, 22:57:38 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #547 dnia: Maja 14, 2012, 23:00:08 pm »

nie skomentuję Panskiej wypowiedzi, niech to zrobi ktoś bardziej wymowny odemnie

np. p. Jakób Hetfield http://www.youtube.com/watch?v=b44iFfDccXo
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2012, 10:54:30 am wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #548 dnia: Maja 15, 2012, 10:53:40 am »

Cytuj
Zdrowiej byłoby nie jeść parówek, są robione z tego samego, co oświadczenia KEPu
Przy milczącej postawie wiernych tradycji, biskupi i duszpasterze tradycji wytną IBP z Polski.
 Teraz pierwsza reakcja na nasza prosbe o przydzielenie jakiegokolwiek kapłana IBP do Piaseczna była szokujaca i pozbawiła nas złudzeń. Mają złą wolę i nie potrafią nawet tego jako tako maskować.


Czyli niezgoda na instalację IBP w Piasecznie oznacza próbe wyrzucenia Instytutu z Polski? Chyba Pan troche przesadził. Obawiałem sie, ze ma Pan jakieś informacje o zakusach na osrodek wrocławski. Na szczęście Pan tylko jak zwykle bije piane i mąci. Gdyby tak stawiać sprawę, to w Polsce krzyżuje się praktycznie wszystkie zakony męskię. Bo praktycznei każdemu z nich zdarzyło sie, że jakis biskup odmówił im zgody na instalacje w swojej diecezji.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #549 dnia: Maja 15, 2012, 10:57:26 am »

@ Artur Rumpel
A co, jeśli Pańskie przypuszczenia odnośnie wrocławskiego ośrodka są słuszne??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #550 dnia: Maja 15, 2012, 11:01:46 am »

Testem dla IDP w Polsce będzie gdzie będzie posługiwał x.Sergiusz. Bo przecież nie będzie ciągle odprawiał mszy prymicyjnych po miastach
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #551 dnia: Maja 15, 2012, 11:05:10 am »

@ Artur Rumpel
A co, jeśli Pańskie przypuszczenia odnośnie wrocławskiego ośrodka są słuszne??
Jeśli faktycznie takie zakusy są, to niech ktoś to nagłośni, a ja sam sie też przyłączę do robienia dymu. Ale skoro na prośbę o podanie przykładu podaje się sprawę bez znaczenia, to chyba znaczy, że poważniejszych aktualnie nie ma?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #552 dnia: Maja 15, 2012, 11:07:55 am »

A co, jeśli jest już za późno??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #553 dnia: Maja 15, 2012, 11:14:13 am »

A co, jeśli jest już za późno??
Jeżeli jest za późno, to czemu wcześniej nie nagłośnił tego ktoś, kto wiedział coś pewnego?
Jeśli faktycznie osrodek wrocławski by opadł, to trzeba będzie zorganizować nowy, ale jeden, a nie piętnaście i na pewno nie w Piasecznie, czy innym małym miasteczku, ale w co najmniej półmilionowym mieście, na tej samej zasadzie jak tamten, czyli pod pretekstem studiów. To dobra droga. FSSP w Krakowie tez tak zaczynało, a teraz ma już oficjalny dom
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #554 dnia: Maja 15, 2012, 11:17:33 am »

A o to musi Pan pytać tych co wiedzieli wcześniej.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 83 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Katolicki punkt widzenia  |  Wątek: Nowości na blogu Krusejdera - http://przedsoborowy.blogspot.com « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!