Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:43:59 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Zbiorowe opętanie demoniczne w szkole. 17 ofiar aktywności diabła
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj
Autor Wątek: Zbiorowe opętanie demoniczne w szkole. 17 ofiar aktywności diabła  (Przeczytany 15882 razy)
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 18, 2010, 00:34:19 am »

Droga Pani Mądralo!
Nie śmiem wdawać się w dyskusję, proszę tylko  mojego ulubionego moderatora nazywać właściwie a nie jakimiś głupimi przezwiskami.
Dziękuję  :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 00:43:52 am wysłana przez yukoma » Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 18, 2010, 00:49:42 am »

Czy "tradsi" wierzą w szatana i to, że może się objawiać na różne sposoby, a nie wierzą, że to samo może robić Bóg, albo Jezus?
Tradsi znają i wierzą w ograniczoną ilość darów Ducha św. W dokładnie siedem.


 ilość darów jest nieograniczona. 7 jest głównych,ale one mają odmiany. Czy wiara dla was polega na wyklepaniu wiedzy? Umiecie coś od siebie powiedzieć? Jakaś refleksja? Od czasów googli wiedza staniała, zdrożało jej rozumienie.

5. Dar wiedzy (umiejętności)

Jest on poznawaniem prawdy o Bogu i budowaniem wiedzy o sobie, ludziach i świecie na tej właśnie prawdzie. Tak o tym darze mawiał święty Proboszcz z Ars: „chrześcijanin natchniony przez Ducha Świętego potrafi rozróżniać. Oko świata nie widzi dalej niż życie, tak jak i moje oko nie widzi dalej niż do tego muru, gdy drzwi kościoła są zamknięte; lecz oko chrześcijanina widzi aż po głębię wieczności”. A święta Teresa z Lisieux: „Wiedza Miłości, och tak! (...) Tylko takiej wiedzy pragnę!”


« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 02:02:38 am wysłana przez circ » Zapisane
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 18, 2010, 01:58:04 am »

Droga Pani Mądralo!
Nie śmiem wdawać się w dyskusję, proszę tylko  mojego ulubionego moderatora nazywać właściwie a nie jakimiś głupimi przezwiskami.
Dziękuję  :)

A może Pan zapytać koleżki szkieletora, czemu rozdaje czarne świece, jako anatemy? Bawi się w Kościół?
Czy Panu Jezusowi się to podoba? I skąd tradsi wiedzą, co się Bogu podoba, skoro uważają, że Bóg milczy, kiedy pytamy?
Zaczynam podejrzewać, że tradsi nie podobają się Panu Bogu, skoro On się do nich nie odzywa.
 Jak rozpoznajecie, co jest dobre co złe w waszym postępowaniu, skoro nie prowadzą Was wskazówki?
Mnie się wydaje ostrożnie, że może czekać Was piekło.

„Bez Ducha Świętego Bóg jest daleki, Chrystus jest przeszłością, Ewangelia martwą literą, Kościół tylko organizacją, władza panowaniem, posłannictwo propagandą, kult przywoływaniem wspomnień, a postępowanie po chrześcijańsku moralnością niewolników”.-metropolita Ignatios
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 02:02:55 am wysłana przez circ » Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 18, 2010, 02:17:40 am »

A tak pytając na serio: o co Pani chodzi?
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 18, 2010, 02:22:07 am »

Mogłabym o to samo spytać Pana i resztę.

Ale odpowiem, bo jestem uprzejma.. Ewangelizuję.
Chodzi mi o Prawdę.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 18, 2010, 07:57:01 am »

Mam rozumieć, że katolikom na to forum wzbrania się wstępu?
Nie. Jedynie jawnym heretykom.

Ciekawi mnie też, jak Tradycjonaliści zamierzają ewangelizować pogan. Przez szybę?
A czym jest Pani "ewangelizowanie" tutaj jak nie "ewangewlizowaniem przez szybę"? Zakładam, ze zna pani kazdego z tutejszych forumowiczów w prawdziwym życiu i wie o nich wszystko - stąd jest Pani uprawniona do tak daleko idących wniosków. Jeśłi tak - to rzeczywiście imie Pani - legion...

Nie wydaje się wam, że wasze działanie nie ma niczego wspolnego z miłością, która jest najważniejszym przykazaniem? a w związku z tym i z Prawdą i z Bogiem.
Nie wydaje się nam.

Biblię też poprawimy, bo nie mówi Pan Jezus?
Nie. My jesteśmy bardziej konsekwentni niż Biblia - skoro w bibli ZAWSZE do Chrsytusa zwracano się "Panie" "Nauczycielu", to tym bardziej należało by tak mówić o Nim - nie sądzi Pani?

Purytanizm – ruch religijno-społeczny w XVI i XVII-wiecznej Anglii, mający na celu "oczyszczenie" Kościoła anglikańskiego z pozostałości po katolicyzmie w liturgii i teologii.
Najważniejszym założeniem purytanizmu była teza o absolutnym zwierzchnictwie Boga nad sprawami ludzkimi, zwłaszcza związanymi z kościołem, w sposób w jaki zostało to wyrażone w Biblii. To wiodło purytan (zarówno indywidualnie jak i w ramach wspólnot kościelnych) do starań o maksymalne podporządkowanie się zapisom Pisma Świętego. Taka postawa prowadziła do starań o czystość moralną w każdej dziedzinie życia, a także do prób utworzenia organizacji kościelnych odpowiadających nauczaniu Biblii w stopniu najwyższym z możliwych.
Na poziomie wspólnot kościelnych, purytanie wierzyli że c. Purytanie potępiali jako bałwochwalstwo wiele z praktykowanych aspektów nabożeństw bez względu na ich starożytne pochodzenie lub rozpowszechnienie wśród chrześcijan, których to ich oponenci bronili tradycją. Tak jak w niektórych z kościołów reformowanych kontynentalnej Europy, reformy purytańskie były nastawione na minimum rytuałów i dekoracji w kościele, a zamiast tego kładły nacisk przede wszystkim na kazania. Tak jak wcześni Ojcowie Kościoła, purytanie wyeliminowali użytkowanie instrumentów muzycznych w nabożeństwach, z różnych teologicznych i praktycznych powodów.

Zatem uważa Pani iż:
1) Istnieje jakiś "Kościół anglikański"?
2) Tradsi chcą "oczyścić" Kościół Katolicki z pozostałości po Katolicyzmie w liturgii i teologii?
3) Teza o "absolutnym zwierzchnictwie Boga nad sprawami ludzkimi, zwłaszcza związanymi z kościołem" jest nieprawdziwa?
4) Tradsi chcą "utworzenia organizacji kościelnych odpowiadających nauczaniu Biblii w stopniu najwyższym z możliwych"?
5) Tradsi uważają iż "utworzenia organizacji kościelnych odpowiadających nauczaniu Biblii w stopniu najwyższym z możliwych"?
6) Tradsi uważaję za "bałwochwalstwo wiele z praktykowanych aspektów nabożeństw bez względu na ich starożytne pochodzenie lub rozpowszechnienie wśród chrześcijan, których to ich oponenci bronili tradycją."?
7) Tradsi dążą do "minimum rytuałów i dekoracji w kościele, a zamiast tego kładły nacisk przede wszystkim na kazania. "?
8) Tradsi "wyeliminowali użytkowanie instrumentów muzycznych w nabożeństwach, z różnych
teologicznych i praktycznych powodów."?

Bo jełśi nie - to nie widzę najmniejszej analogii...

Ale odpowiem, bo jestem uprzejma.. Ewangelizuję.
" Jeśli ktoś przychodzi do was
    i tej nauki nie przynosi,
    nie przyjmujcie go do domu
    i nie pozdrawiajcie go,
11 albowiem kto go pozdrawia,
    staje się współuczestnikiem jego złych czynów. "
"Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, ... którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! ...
Żeby ewangelizować, trzeba być samemu zewangelizowanym, Pani nie jest.Pani jest "sprotestantyzowana"
Chodzi mi o Prawdę.
Dobre chociaż to...
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 08:05:47 am wysłana przez szkielet » Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #21 dnia: Listopada 18, 2010, 08:43:44 am »

Pani Circ, chciałabym bardzo podziękować Pani za wpisy ponieważ po raz kolejny uświadomiły mi boleśnie i dogłębnie czego należy bezwzględnie unikać, przed czym chronić bliskich i przyjaciół  i co obchodzić szerokim kołem w naszym Kościele.
Przyznam, ze skuteczna ta nowa ewangelizacja.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2010, 08:51:21 am wysłana przez yukoma » Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 18, 2010, 09:08:30 am »

Pani Circ, skoro tamto źródło pani nie odpowiada, prosze sobie poczytać to:
http://www.apologetyka.katolik.pl/dyskusje-z-chrzescijanskimi-pogladami/problemy-charyzmatyczne/181/1266-zwiedzenie-z-toronto
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 18, 2010, 09:38:52 am »

Co ciekawe, "tradsami" są przede wszystkim polityczni liberałowie, ideologia wywodząca się z herezji Lutra i protestantyzmu.
Ależ ten diabeł miesza.

Co??? Czy Pani rozumie słowo liberalizm? Proszę Sobie przeczytać http://piusx.org.pl/kryzys/oni-Jego-zdetronizowali/2 , a dopiero później nazywać innych liberałami.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #24 dnia: Listopada 18, 2010, 09:41:52 am »

Pani Circ żyje w świecie własnych urojeń
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #25 dnia: Listopada 18, 2010, 09:44:58 am »

@circ

Pani twierdzi że ewangelizuje. Ja jednak po Pani postach stwierdzam że sieje pani kąkol. Po za tym avatar "legion" pomimo jakiegoś pseudoorzełka kojarzy mi się z jednym który się tak nazwał. śmierdzi siarką w pani wypowiedziach - Pani circ.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #26 dnia: Listopada 18, 2010, 13:34:13 pm »

@circ
Od momentu Pani "przedstawienia się" wyglądało na to, że jest tu Pani po to żeby prowokować.
Szkoda, bo powinna Pani być tu w innych celach.
Cytuj
Jest Pan wyrażnie złośliwy, a taka postawa nie przystoi chyba chrześcijaninowi,
Te ckliwe bajeczki wymieniane przez modernistów przy każdej okazji i w każdym kontekście zdążyły się już chyba większości obrzydnąć.
Mężczyźni uciekają od tej modernistycznej nowomowy bo jest ona dla większości z nich nie do zniesienia!

Proszę też nie wyjeżdżać z "poprawianiem biblii" i innymi "prawdziwie chrześcijańskimi (zaczerpniętymi od pierwszych chrześcijan) twierdzeniami". Śmierdzi to kikonową sektą na kilometr.
 
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #27 dnia: Listopada 18, 2010, 13:39:54 pm »

Śmierdzi to kikonową sektą na kilometr.

Gorzej. Przecież nawet p. TAISUM stwierdził :

(...) śmierdzi siarką w pani wypowiedziach - Pani circ.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #28 dnia: Listopada 18, 2010, 14:25:58 pm »


"Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, ... którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! ...
Żeby ewangelizować, trzeba być samemu zewangelizowanym, Pani nie jest.Pani jest "sprotestantyzowana"


I to jest to! co powiększoną czcionką. Strzał w 10! panie jp7.
Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 18, 2010, 15:12:06 pm »

@circ
Proszę też nie wyjeżdżać z "poprawianiem biblii" i innymi "prawdziwie chrześcijańskimi (zaczerpniętymi od pierwszych chrześcijan) twierdzeniami". Śmierdzi to kikonową sektą na kilometr.

Panie gnome

ciut uczciwości, tej pani jest równie daleko do Drogi jak i Tradycji. Ja tam Pisma nie poprawiam
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Strony: 1 [2] 3 4 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Zbiorowe opętanie demoniczne w szkole. 17 ofiar aktywności diabła « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!