Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 23:24:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ciężki kark żałosnej królowej
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj
Autor Wątek: Ciężki kark żałosnej królowej  (Przeczytany 17917 razy)
marcin
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 10, 2010, 13:33:00 pm »

 ??? bardziej od tego zdjęcia gorszą nie niektóre komentarze.
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 10, 2010, 13:33:28 pm »

Tak trochę na marginesie: czy to babsko jest tak wysokie, czy może ta proporcja na zdjęciu wynika z jakiegoś specyficznego jej ustawienia względem papieża (np. papież stoi trochę niżej)?

A może Jego Świątobliwość klęczy przed Jej Królewską Mością.  :-\
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 10, 2010, 15:16:45 pm »

MASAKRA!
Benedykt XVI ..... ??? że jak ??? że co ???? WTF?
To nie fotomontaż?

Cytuj
...niemniej papiez ma ciekawy wyraz twarzy przy udzielaniu Komunii...
Jaki ma mieć wyraz twarzy, kiedy będąc głową Kościoła Katolickiego profanuje (wydawało mi się, że JŚw. tak odbiera "komunię" na rękę,chyba się pomyliłem - nie pierwszy raz zresztą...) hostię?!
Czy to się nigdy nie skończy, ciągłe zawody, kiedy juz masz troszkę nadziei ciach "szmatą w pysk"  :(

A ta Pani podająca się za Królową Hiszpanii powinna dostać pod ołtarzem "kopa w dupę" i nic po za tym.

Meliski na uspokojenie proponuję.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 10, 2010, 15:18:54 pm »

nie wiem, moze nie mam racji, ale benedykt mogl po prostu nie udzielic jej komunii w takim przypadku. moze bylaby afera? i co z tego? tak pokazal, ze jest nikim, ze jego przekonania sa niesluszne.
smutne to, smutne...
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 10, 2010, 15:23:05 pm »

Królowa przeszła na katolicyzm z prawosławia w 1962 r., więc może jeszcze nie zdążyła polubić papieża :-)

Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 10, 2010, 15:36:02 pm »

Ona jest taka wysoka?   ???
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #21 dnia: Listopada 10, 2010, 16:53:16 pm »

Ona jest taka wysoka?   ???
Krolowa z krolem stali na lekkim podwyzszeniu (bodajze byl to jeden stopien), wiec jak papiez szedl od oltarza sila rzeczy byl nizej niz oni.
Nie sadze natomiast, ze papiez uwaza Komunie sw. "na reke" za profanacje. Po prostu uwaza, ze lepszym sposobem jest przyjmowanie Komunii sw. na kleczaco i do ust i chce pokazac swa postawa, ze jest to LEPSZY sposob a nie JEDYNY WLASCIWY.
Zapisane
yukoma
uczestnik
***
Wiadomości: 187


Święty Pawle Chung, męczenniku módl się za nami!

« Odpowiedz #22 dnia: Listopada 10, 2010, 19:04:52 pm »

Oglądając to zdjęcie znów poczułam się jak pies-przybłęda nie wiedzący za kim iść ...
Przepraszam za szczerość
Zapisane
Przez posłuszeństwo ku apostazji - w Kościele posoborowym ta rzeczywistość stawała się moim udziałem :-(

Msza Święta Wszechczasów i Jej bogactwo to największe Odkrycie mojego życia
Tadeusz
uczestnik
***
Wiadomości: 212

« Odpowiedz #23 dnia: Listopada 10, 2010, 22:04:20 pm »

??? bardziej od tego zdjęcia gorszą nie niektóre komentarze.

które komentarze?
Zapisane
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #24 dnia: Listopada 10, 2010, 22:41:42 pm »

Oglądając to zdjęcie znów poczułam się jak pies-przybłęda nie wiedzący za kim iść ...
Przepraszam za szczerość
No bez przesady - trzeba isc za tym, co pokazuje swoim przykladem papiez. Trudno, zeby robil afere z powodu krolowej na oczach milionow telewidzow - on tez wie, co w konkretnej nadzwyczajnej sytuacji bedzie dobre - i zdecydowal, jak zdecydowal. A jego zasady pozostaja takie same.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #25 dnia: Listopada 10, 2010, 22:49:31 pm »

swoim przykładem pokazuje, że są równi i równiejsi. równiejsi zaś biorą do ręki. przyjemnie jest byc równiejszym od innych, nieprawdaż ? ? ?

ja się nie chcę kłócic, ale przypomniał mi się werset chyba z dziejów -  "Bóg nie ma względu na osoby"
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2010, 22:53:06 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #26 dnia: Listopada 10, 2010, 23:38:35 pm »

Trudno, zeby robil afere z powodu krolowej na oczach milionow telewidzow - on tez wie, co w konkretnej nadzwyczajnej sytuacji bedzie dobre - (...)

A czy Ksiądz nadal "nie robi afery", kiedy ktoś z parafian zażyczy sobie "do łapki" ? Napisałem "nadal", bo pamiętam Księdza wypowiedzi n.t. takiego sposobu udzielania Komunii św. z począkowego okresu pobytu Księdza na forum.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #27 dnia: Listopada 10, 2010, 23:52:57 pm »

A czy Ksiądz nadal "nie robi afery", kiedy ktoś z parafian zażyczy sobie "do łapki" ? Napisałem "nadal", bo pamiętam Księdza wypowiedzi n.t. takiego sposobu udzielania Komunii św. z począkowego okresu pobytu Księdza na forum.
Oczywiscie, ze nie robie afery, jesli ktos chce przyjac "na reke" (a w mojej aktualnej parafii sa trzy takie osoby, ktore regularnie przystepuja do Komunii sw), poniewaz:
1. jest to forma zatwierdzona przez Kosciol (choc subiektywnie sie mi sie nie musi podobac)
2. jestem wikarym, wiec nie bede sie rzadzil w parafii, bo znajac jej specyfike i swoje w niej miejsce wiem, co dam rade zrobic a co nie (gdybym byl proboszczem, pewnie zwrocilbym uwage na pewne rzeczy, ale i tak bym nie mogl tego zakazac, bo nie moge zrobic czegos, czego nie czyni Kosciol albo zakazac czegos, na co Kosciol zezwala - moge ewentualnie pokazac wlasnym przykladem).
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #28 dnia: Listopada 10, 2010, 23:59:04 pm »

@ ks. pauluss

A ja byłem świadkiem, kiedy wikary "zrobił aferę". Tuż przy mnie jakiś facet chciał koniecznie dostac "do łapki". Wikary (to była parafia należąca do zakonu) spojrzał na typa takim wzrokiem, jakby chciał go zabić. Zrobił się czerwony na twarzy, a oczy prawie wyszły mu z orbit. Facet natychmiast uklęknął i przyjął Komunię św. jak należy.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Iustitia
adept
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #29 dnia: Listopada 11, 2010, 00:31:04 am »

 Jeśli kapłan zdaje sobie sprawę ze szkody duchowej dla wiernego, jak i profanacji Ciała Chrystusowego, to od razu powinien skarcić (pouczyć) wiernego, dając NS tylko do ust i na klęcząco. Skoro sami wierni potrafią wymusić na księdzu udzielenie komunii na klęcząco i do ust, to i ksiądz może działać podobnie w drugą stronę. Przykład podany powyżej pokazuje, że można i nie należy bać się proboszcza:)! Pod prąd, a nie z prądem!!!
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ciężki kark żałosnej królowej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!