Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 01:33:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ciężki kark żałosnej królowej
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] Drukuj
Autor Wątek: Ciężki kark żałosnej królowej  (Przeczytany 17919 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #105 dnia: Listopada 20, 2010, 17:01:10 pm »

Cytuj
...grupa profesjonalnych muzyków przy współpracy Kiko nagrała płytę...
Mam takie pytanie (nie jestem absolutnie ekspertem ale jeśli się pomylę to z pewnością mnie Pan poprawi  ;D ).
Więc, obrazy w "miejscach spotkań" są projektu (czy tam nawet autorstwa) Kiko, szaty to samo, naczynie używane w czasie tych "spotkań" zaprojektował Kiko, projekty wnętrz "miejsc spotkań" zatwierdza (czy wcześniej ustalił reguły ich tworzenia) Kiko, .... a teraz Pan nam mówi, że muzykę też macie stworzoną "przy współpracy" - a jakże - Kiko.
No i pytanie. Pan mówi poważnie o tej pogardzie do Pana PTRF?
Przecież (nawet po 10 latach) musi Pan przyznać, że nie trzeba nikomu wymyślać żartów na ten temat, jak w PRLu w Polsce kabareciarze się nie silili, tak w tej kwestii nie trzeba się silić, fakty są wystarczająco zabawne.
I nie ma tu krztyny pogardy!

Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #106 dnia: Listopada 20, 2010, 17:07:44 pm »

trzeba koniecznie dodać "ikonopis Kiko"... ;)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #107 dnia: Listopada 20, 2010, 17:11:39 pm »

Kiko jest autorem muzyki tych pieśni więc współpraca jak najbardziej wskazana. Co do innych to nie słyszałem aby poza ikonami projektował wszystko i wszystko zatwierdzał. Pewne symbole są obecne ale czerpane są z bogactwa Kościoła. po za tym są inne grupy artystów z Drogi którzy projektują i malują - nie wszystko robi Kiko.

Cytuj
No i pytanie. Pan mówi poważnie o tej pogardzie do Pana PTRF?

Nie mówiłem o pogardzie do Pana PTRF tylko o pogardzie z jaka Pan PTRF wyraża sie o Kiko, Carmen, o. Mario. Stwierdzenie Pana PTRF o:
Cytuj
... To takie "towarzycho" zramolałych, zużytych  hippisów ... Żałosne. Latka lecą, samooceny żadnej, "zawsze młodzi" - typowa cecha lewactwa. Szkoda, że sobie czapy - bejsbolówy nie założyła, a Kiko np. portki typu "przemoczony pampers do kolan". Może wtedy jeszcze "łatwiej by do młodzieży dotarli".
nie traktuję kategorii żartu.
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #108 dnia: Listopada 20, 2010, 22:55:01 pm »


Cytuj
.. To takie "towarzycho" zramolałych, zużytych  hippisów ...
Cytuj
nie traktuję kategorii żartu.
Pan wybaczy, ale naprawdę tak wyglądają (głównie Pani od adidasa)!
Można to potraktować i ocenić na trzy sposoby:
1. Brak tu szacunku do osoby JŚw. lub wręcz publicznie i ostentacyjne okazywanej pogardy(!)
2. Jest to zachowanie zramolałych hippisów,...
3. Jest to zachowanie cwaniaków, w ramach własnego PRu, wyrachowane i perfidne, obliczone na konkretne efekty.

Z trojga złego, chyba powinien Pan być zadowolony, że kolega PTRF uwierzył jednak w wersję drugą?!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #109 dnia: Listopada 21, 2010, 00:50:40 am »

Ja bym do tej listy możliwych tłumaczeń podanej przez Pana Gnome dodał jeszcze czwartą możliwość:
pani od Adidasa ma tak daleko posuniętą sklerozę, że po prostu nie zauważyła z kim się ma spotkać, albo na jakie pośmiewisko się wystawia swoim strojem.
Zapisane
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #110 dnia: Listopada 21, 2010, 10:09:40 am »

http://radiocristiandad.wordpress.com/2010/11/09/lo-que-benedicto-xvi-permite-no-hagas-lo-que-digo/

Niezła bezczelność. Naprawdę byłby świetny moment pedagogiczny gdyby Ojciec Święty jej odmówił. Szkoda, że został zmarnowany.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 [8] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Ciężki kark żałosnej królowej « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!