Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 14:08:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia katowicka  |  Wątek: OPOLE
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20 Drukuj
Autor Wątek: OPOLE  (Przeczytany 78221 razy)
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #135 dnia: Czerwca 07, 2010, 21:29:42 pm »

http://www.tvp.pl/opole/religia/puls-kosciola/wideo/6-czerwca-2010-r/1889154
W powyzszym linku wywiad z Ks. Kazimierzem Dolą,w drugiej czesci poruszona jest kwestia opolskiej grupy i Mszy trydenckiej.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
erykofm
Gość
« Odpowiedz #136 dnia: Czerwca 14, 2010, 22:18:14 pm »

Wywiad z bp. Andrzejem, warto się  zapoznać .
http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1276517081&dzi=1104781054&idnumeru=1276080356
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #137 dnia: Czerwca 14, 2010, 22:36:23 pm »

Wywiad z bp. Andrzejem, warto się  zapoznać .
http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&art=1276517081&dzi=1104781054&idnumeru=1276080356

Ciekawe, dawno nie czytalem biskupa, ktory mialby jakas diagnoze i przynajmniej kawalek wizji.
Zapisane
Bartek Gajos
bywalec
**
Wiadomości: 98

Ipsa conteret!

« Odpowiedz #138 dnia: Czerwca 16, 2010, 04:23:31 am »

No tak, ale co z tego. Posoborowie w pełnym rozkwicie
Zapisane
erykofm
Gość
« Odpowiedz #139 dnia: Czerwca 16, 2010, 13:50:50 pm »

No tak, ale co z tego. Posoborowie w pełnym rozkwicie
Spotkałem się z opiniami kapłanów, że ta wypowiedz to konserwatyzm i "Trydent"  ;D
Pamiętajmy w której diecezji jesteśmy.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #140 dnia: Czerwca 16, 2010, 15:42:25 pm »

No tak, ale co z tego. Posoborowie w pełnym rozkwicie
Spotkałem się z opiniami kapłanów, że ta wypowiedz to konserwatyzm i "Trydent"  ;D
Pamiętajmy w której diecezji jesteśmy.
Tam sa wymieszane elemmnty posoborowia i ortodyksyjnego nauczania. Problem w tym, ze takie przeslanie nie ma marki. Dlatego nikt nie zapamieta tego przeslania. TRYDENT / Msza trydencka / tradycjonalizm to pewna marka. Dlatego te idee latwo sie rozchodza. Idee tego biskupa to mieszanka NO NAME. Dlatego sie nie sprzedadza. DN to marka zlepka idei posoborowych. To konkretna marka/produkt dlatego sie sprzedaje.

BTW.
Brawaryzm - to juz jest marka :)
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #141 dnia: Czerwca 21, 2010, 19:28:05 pm »

22.06.2010r. (wtorek) o godz. 17.00
Przy ołtarzu Św. Franciszka zostanie odprawiona Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego.
Mszę Św. będzie celebrował ks. Ryszard Kościelny.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #142 dnia: Lipca 08, 2010, 12:17:25 pm »

Studio ABM (firma ktora mialem na slubie,Ci od kamer) umiescili na swojej stronie filmik,teledysk z mojego slubu :) zapraszam do zobaczenia malego skrotu:)
http://www.abm.opole.pl/produkcje-slubne.html
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2010, 12:45:30 pm wysłana przez kurak » Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #143 dnia: Lipca 15, 2010, 10:53:16 am »

Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego, która odbędzie się w X Niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego (1 sierpnia) o godzinie 12.00
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
erykofm
Gość
« Odpowiedz #144 dnia: Lipca 16, 2010, 19:40:17 pm »

Ostatnimi czasy pojawiło się trochę pytań, co do mojej osoby. Zauważam pewne zaniepokojenie. Pragnę wyjaśnić, że brak zaangażowania w KRR, wynika z braku takiej możliwości. Codziennie odprawiam dwie, a nawet trzy Msze Św, na polecenie przełożonego. Dodatkowo dowiaduje się o moich zajęciach na kolejny dzień, wieczorem o godz. 20.00.
W tych warunkach nie mogę się zobowiązać do odprawienia Mszy Gregoriańskiej. Jest ona ciągle traktowana w klasztorze jako moje dziwactwo. Nie mogę liczyć na pomoc domowników w przygotowaniu Mszy innemu kapłanowi. Gdybym otrzymał polecenie wyjazdu na parafię, postawiłbym siebie w bardzo niezręcznej sytuacji. Z przykrością muszę to przyznać, istnieje realne zagrożenie niczym nieuzasadnionej złośliwości. Mam nadzieje, że wszystko się uspokoi po wakacjach. Dodam, że nadmierna liczba odprawianych Mszy wynika z zastępowania kapłanów podczas ich nieobecności.
Proszę o wyrozumiałość i modlitwę w tej intencji.
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2010, 19:45:36 pm wysłana przez erykofm » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #145 dnia: Lipca 16, 2010, 19:45:35 pm »

+
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #146 dnia: Lipca 21, 2010, 15:09:12 pm »

+
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
radek buczyński
Gość
« Odpowiedz #147 dnia: Lipca 22, 2010, 21:26:01 pm »

http://www.modnyslub.opole.pl/pobieranie.php
mozna tu pobrac najnowszy numer  :)
Z racji,ze to magazyn typowo nastawiony na sluby,zastrzeglem pare rzeczy i wywiad nie jest zly,malutka reklama dla KRR ;D

I co też tam Pan naopowiadał:

Cytuj
Stara Msza ukształtowała przez ponad 400 lat rzesze świętych jak i zwykłych ludzi, wychowywała, dawała natchnienie mistrzom muzyki i architektury. Ukształtowała naszą zachodnią kulturę i cywilizację, to nasze korzenie. Usuwając ją na bok podcinamy nasze pochodzenie i rezygnujemy z wielkiego skarbu. Dlatego też wraz z żoną staramy się ukazywać zarazem innym jak wyglądała liturgia Kościoła Katolickiego jeszcze parę dziesięcioleci wstecz.”

Te ponad 400 lat to tak ok. 1600 lat wg źródeł pisanych.

Radek Buczyński
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #148 dnia: Lipca 22, 2010, 22:20:29 pm »

Mowilem o tej formie w ktorej jest odprawiana aktualnie po Trydencie a nie jak sie ksztaltowala do jego czasu.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
erykofm
Gość
« Odpowiedz #149 dnia: Lipca 30, 2010, 11:49:51 am »

Sprawa dotyczy prośby do wiernych (podczas ogłoszeń duszpasterskich) o właściwy ubiór w kościele. Po czym zgłosił się do mnie reporter GW. Prosząc o komentarz, którego udzieliłem.
A oto treść naszej pogawędki, po mojej prośbie o autoryzację.

XXXXXXXXXXXXXX

Witam, zgodnie z prawem prasowym przesyłam ojcu wypowiedzi, które wykorzystam w tekście:

„W naszej kulturze kościoły są miejscami sakralnymi, oddanymi Bogu. Kościół to sakrum, to dom Boży. Idac do kościoła idziemy na spotkanie z kimś kogo szanujemy i komu oddajemy czesć, dlatego nasz strój powinien odzwierciedlać naszą postawę wiary.”

„Kościół jest miejscem modlitwy a nie walki z własną cielesnością, cielesnośc sama w sobie nie jest zła, ale brak opanowania tej cielesności jest poważną wadą”

„Świetenym rozwiązaniem tej kłopotliwej sytuacji są chusty, lub apażki okrywające szyje i ramiona. Takie okrycia są praktykowane w ciepłych krajach (Hispania, Włochy)”.

„Wielokrotnie jako kapłan obserwuje zakłopotanie ludzi wchodzących do kościoła, nagle zdających sobie sprawe, że ich strój nieodpowiada powadze miejsca i chwili.”

„Skromnośc jest ozdobą kobiety wierzącej. Ta skromność chroni samą kobietę przed zbyt natarczywymi spojrzeniami męzczyzn. Jak i zabezpiecza wierzących przed rozproszeniami na modlitwie.”

„Stajemy przed obliczem Boga i powinniśmy się w odpowiedni sposób zaprezentować. Kiedyś ludzie buty pastowali przed wyjściem do Koscioła, wyciągali garnitur z szafy”

pozdrawiam

Piotr Zapotoczny
redakcja opolska "Gazety Wyborczej"
tel. 507 094 876


XXXXXXXXXXXXXX


Laudetur Jezus Chrystus.

Proszę o zmianę ostatniego cytatu z: „Stajemy przed obliczem Boga i powinniśmy
się w odpowiedni sposób zaprezentować. Kiedyś ludzie buty pastowali przed
wyjściem do Koscioła, wyciągali garnitur z szafy”

na:

„Stajemy przed obliczem Boga i powinniśmy się w odpowiedni sposób zaprezentować. Kiedyś w sobotę buty pastowano, przygotowując się do Mszy
Świętej w niedziele, wyciągano garnitury z szaf”

Trzeba również poprawić literówki w cytatach, np "Świetenym" rozwiązaniem tej
kłopotliwej...

Proszę też o przesłanie całego tekstu przed publikacja, do autoryzacji.


XXXXXXXXXX


Witam, naturalnie naniosę sugerowane zmiany i poprawię literówki. Przepraszam, ale nie prześlę ojcu całego tekstu, bo autoryzacja obejmuje jedynie wykorzystane w publikacji wypowiedzi.

pozdrawiam serdecznie

Piotr Zapotoczny
redakcja opolska "Gazety Wyborczej"


XXXXXXXXXXXXX


Witam.
 W związku z odmową przekazania mi całości materiału do wglądu, w celu oceny
kontekstu w jakim będą wykorzystane moje słowa. Proszę o nieużywanie mojego imienia i nazwiska, oraz niecytowanie moich słów w publikacji.
Jednoznacznie i usilnie proszę o niepowoływanie się na moja osobę, oraz nie cytowanie moich wypowiedzi w przygotowywanym materiale. Prośbę należy rozumieć w znaczeniu regulacji Prawa Prasowego o autoryzacji.
Pozdrawiam
o. Eryk OFM

Witam,
w takim razie wykorzystam publiczne wypowiedzi ojca z niedzielnej mszy św i napisze, że odmówił ojciec komentarza.

pozdrawiam

Piotr Zapotoczny
redakcja opolska "Gazety Wyborczej"

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

O to efekty braku mojej autoryzacji :p
http://wyborcza.pl/1,75478,8194041,O__Eryk__Zaslaniajcie_dekolty.html
http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,8193973,Apel_do_parafianek__zaslaniajcie_dekolty.html
Generalnie jedyne co mi przeszkadza, to moje imię w GW.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 20 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia katowicka  |  Wątek: OPOLE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!