Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:04:40 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Misje
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Misje  (Przeczytany 1680 razy)
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« dnia: Września 21, 2010, 22:58:01 pm »

   Obecnie na religia.tv leci Rozmównica i poruszany jest temat misji (szczególnie świeckich). Wydaje mi się, że pomoc tamtejszej ludności staje się głównym celem misji, a zapomina się o najważniejszym, czyli NAWRACANIU.

   Ojciec prowadzący powiedział na antenie takie oto słowa: "Kiedyś Kościół tylko szerzył Ewangelię, teraz to nie wystarcza, trzeba czynić uczynki miłosierne". No i oczywiście trudno się nie zgodzić, bo domy, szkoły, ulice także są potrzebne, ale czy to się nie robi cel sam w sobie. Zapomina się o daniu pełni środków zbawczych dla tamtych ludzi, a cóż może być ważniejszego od zbawienia. Czerwony Krzyż także pomaga biednym krajom, a Kościół Katolicki nie powinien chyba zapominać o słowach Jezusa: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię".

P.S. Przed chwilą na antenie odczytano mojego e-maila, którego wysłałem. Oto jego treść:
"Zastanawiam się czy nie zamieniamy celów misyjnych (nawracania) na pomaganie ludziom.
Wydaje mi się, że za często mówimy o budowaniu domów, mostów itp., a za mało o nawracaniu.
Gubimy powoli sens misji i zamieniamy ją na pomoc charytatywną. Oczywiście i  to jest ważne, ale to samo robi Czerwony Krzyż, a misje katolickie powinny polegać przede wszystkim na nawracaniu. Czy św. Piotr budował domy, czy św. Paweł pomagał napotkanej ludności? Z pewnością, ale na celu miał po pierwsze nawrócenie innych"

Ojciec Wiesław Dawidowski odpowiedział mniej więcej tak: "Widzę, że jest to przysłowiowe wsadzanie kija w mrowisko, słowa krytykujące dzisiejsze misje, ale zauważmy że trudno jest głosić Ewangelię, jeśli brakuje ludziom chleba".
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1 dnia: Września 21, 2010, 23:00:21 pm »

Oczywiście takie jest tylko moje spostrzeżenie i cytując klasyka  :) powiem: "Jeśli się pomylę, poprawcie mnie".  :D
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2 dnia: Września 21, 2010, 23:01:23 pm »

Cytuj
"Widzę, że jest to przysłowiowe wsadzanie kija w mrowisko, słowa krytykujące dzisiejsze misje, ale zauważmy że trudno jest głosić Ewangelię, jeśli brakuje ludziom chleba".
Teologia wyzwolenia???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #3 dnia: Września 21, 2010, 23:12:03 pm »

Śmierdzi nią na kilometr. ::)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #4 dnia: Września 21, 2010, 23:13:14 pm »

Cytuj
"Widzę, że jest to przysłowiowe wsadzanie kija w mrowisko, słowa krytykujące dzisiejsze misje, ale zauważmy że trudno jest głosić Ewangelię, jeśli brakuje ludziom chleba".
Teologia wyzwolenia???

Nie no, raczej chodziło o to, aby dać też jeść, dach nad głową, a Ewangelia w swoim czasie. No i tu się pojawia moja wątpliwość, czy ten czas nie jest za długi.  ???
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #5 dnia: Września 21, 2010, 23:17:01 pm »

Bez Wiary dach nad głowa i jedzenie to jeno ziemskie potrzeby...
Szkoda, ze xięża jak ten cytowany martwią sie tylko o rzeczy doczesne...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #6 dnia: Września 22, 2010, 08:44:26 am »

   Ojciec prowadzący powiedział na antenie takie oto słowa: "Kiedyś Kościół tylko szerzył Ewangelię, teraz to nie wystarcza, trzeba czynić uczynki miłosierne". 
  Ojciec, nie ojciec ale zełgał jak [...]. Dziejów Apostolskich [...] nie zna? A w jakim celu ustanowiono diakonów?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #7 dnia: Września 23, 2010, 21:23:47 pm »

Kiedyś śłuchłemudycjiprowadzonej przez o.Dawidowskiego. Zadzwonil muzułmanin, sympatyk chrześcijaństwa. Wypowiedź mądrai szczera. Prowadzący odpowiedzial tak mdlo, ze az nieprzyjemnie. Okragłe zdania. Ani razu nie padly z jego ust slowa;Jezus, Bóg,Kościół. Sens taki, aby muzułmanin trwał w powołaniu
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Misje « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!