Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 18:48:25 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Biografia Arcybiskupa po polsku czyli "Marcel Lefebvre. Życie"
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj
Autor Wątek: Biografia Arcybiskupa po polsku czyli "Marcel Lefebvre. Życie"  (Przeczytany 37936 razy)
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #150 dnia: Listopada 09, 2010, 16:21:35 pm »

@Cabbage
A dostała Pani mejlem potwierdzenie nadania?

Na stronie księgarni jest podany tylko mejl i formularz kontaktowy w innym miejscu.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #151 dnia: Listopada 09, 2010, 19:24:18 pm »

Tak, dostałam... jak się okazuje poczta chyba zawaliła i muszą 2 raz wysyłać tą przesyłkę...

Czy oni to nadają poleconym? Wiedzą coś o tym Państwo?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #152 dnia: Listopada 09, 2010, 19:28:57 pm »

byliby durniami wysyłając zwykłym. Więc zapewne były przejściowe trudności.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
TKN
aktywista
*****
Wiadomości: 515


« Odpowiedz #153 dnia: Listopada 09, 2010, 20:25:25 pm »


Czy oni to nadają poleconym? Wiedzą coś o tym Państwo?

Ja dostałem poleconym priorytetem.
Zapisane
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #154 dnia: Marca 10, 2011, 10:32:36 am »

Proszę zauważyć, jaki odzew na frondzie dał artykuł Terlikowskiego :o Zgraja ignorantów i matołów jeździ po Tradycji i po śp. Abpie Lefebvre jak po burej s... Szok.

A sam tekst Pana T. jest przejawem manipulatorskich tendencji całego środowiska postindultowego, które głosi pewną tezę, natomiast rzeczywistość codziennie dostarcza nowych dowodów, które jej przeczą! A fragment: "I tu nie można się z nim zgodzić. To nie Sobór zapoczątkował bowiem kryzys w Kościele. Nie dokumenty soborowe doprowadziły do upadku. Przyczyny były inne, i w znacznej mierze pozostające poza Kościołem. Tylko swoisty zbieg okoliczności sprawił, że tuż po zakończeniu Soboru rozpoczęła się gigantyczna rewolucja seksualna, która zmiotła stare społeczeństwa. I wiele wskazuje na to, że gdyby Kościół nie przygotował się na taką rewolucję (może nieświadomie), to kryzys byłby podobny, tyle że nie mielibyśmy broni, by na niego odpowiedzieć. Nie byłoby zatem dzisiejszego odradzania wiary wśród młodzieży, nie byłoby ogromnego ruchu ewangelizacyjnego. A puste seminaria i odchodzący księża, a także cicha schizma w dziedzinie ludzkiej seksualności i tak dopadłyby Kościół."

To prawdziwy cymesik! Pytanie: jak Kościół (w domyśle duchowieństwo, co nie jest równoznaczne) przygotował się na rewolucję seksualna?

Pytanie kieruję do kolegów Pana Terlikowskiego.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2011, 12:27:42 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #155 dnia: Marca 10, 2011, 14:42:56 pm »

A sam tekst Pana T. jest przejawem manipulatorskich tendencji całego środowiska postindultowego,
Panie JR, Terlikowski tradsem nie jest ani nigdy nim nie był, więc w żaden sposób "postindultowców" (cokolwiek by to znaczyło) nie reprezentuje. Poza tym - przypisywanie jego sposobu myślenia całemu środowisku to spore nadużycie bardzo krzywdzące dla wielu osób.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #156 dnia: Marca 10, 2011, 18:36:08 pm »

P. red. Terlikowski jest inteligentnym "katolikiem posoborowym", jeśli jest "postindultowcem" to tylko "in spe".
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #157 dnia: Marca 10, 2011, 18:46:29 pm »

P. red. Terlikowski jest inteligentnym "katolikiem posoborowym", jeśli jest "postindultowcem" to tylko "in spe".

Oczywiście mógłbym się zgodzić, tylko nie jestem pewien czy można użyć w stosunku do p. red. Terlikowskiego typowego sforumułowania "katolik posoborowy". Owszem nie zgadzamy się z tym panem we wszystkim, ale to chyba nie powód żeby zrównywać go z drugim, przez siebie nazwanym, "katolikiem posoborowym" - Jego Wysokością Bronisławem I Komorowskim Wspaniałym. Chyba tu i ówdzie się ze sobą bardzo nie zgadzają, a nie są to sprawy błahe. Podkreślam, że wyraziłem tylko moją opinię.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #158 dnia: Marca 10, 2011, 21:25:55 pm »

Jego Miłomściwość Bronisław Komorowski - jedynie mówi o sobie, iż jest katolikiem. W istocie nim nie jest.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #159 dnia: Marca 10, 2011, 21:41:19 pm »

Proszę zauważyć, jaki odzew na frondzie dał artykuł Terlikowskiego :o Zgraja ignorantów i matołów jeździ po Tradycji i po śp. Abpie Lefebvre jak po burej s... Szok.

A sam tekst Pana T. jest przejawem manipulatorskich tendencji całego środowiska postindultowego, które głosi pewną tezę, natomiast rzeczywistość codziennie dostarcza nowych dowodów, które jej przeczą! A fragment: "I tu nie można się z nim zgodzić. To nie Sobór zapoczątkował bowiem kryzys w Kościele. Nie dokumenty soborowe doprowadziły do upadku. Przyczyny były inne, i w znacznej mierze pozostające poza Kościołem. Tylko swoisty zbieg okoliczności sprawił, że tuż po zakończeniu Soboru rozpoczęła się gigantyczna rewolucja seksualna, która zmiotła stare społeczeństwa. I wiele wskazuje na to, że gdyby Kościół nie przygotował się na taką rewolucję (może nieświadomie), to kryzys byłby podobny, tyle że nie mielibyśmy broni, by na niego odpowiedzieć. Nie byłoby zatem dzisiejszego odradzania wiary wśród młodzieży, nie byłoby ogromnego ruchu ewangelizacyjnego. A puste seminaria i odchodzący księża, a także cicha schizma w dziedzinie ludzkiej seksualności i tak dopadłyby Kościół."

To prawdziwy cymesik! Pytanie: jak Kościół (w domyśle duchowieństwo, co nie jest równoznaczne) przygotował się na rewolucję seksualna?

Pytanie kieruję do kolegów Pana Terlikowskiego.

Zmanipulowałem, miałem raczej na myśli jednego człowieka, którego poglądy są zbieżne z tezami p. Terlikowskiego. Wszystkich, którzy się poczuli urażeni, przepraszam! Z całego serca. Nie przemyślałem i chlapnąłem... :-[
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #160 dnia: Marca 10, 2011, 22:10:04 pm »

Jego Miłomściwość Bronisław Komorowski - jedynie mówi o sobie, iż jest katolikiem. W istocie nim nie jest.

A to przepraszam  :-[ , gdzieś wyczytałem, że Jego Mość powiedział o sobie "katolik posoborowy"  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #161 dnia: Marca 11, 2011, 00:14:57 am »

Ano - dokładnie tak powiedział. Tyle, ze jego podejście do nauczania Kościoła i do "ustawiania" Kościoła - raczej z Kościoła go wyklucza...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 9 10 [11] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Biografia Arcybiskupa po polsku czyli "Marcel Lefebvre. Życie" « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!