Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:55:43 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Co powiedziała "Matka Boska" w Medjugorie?
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 Drukuj
Autor Wątek: Co powiedziała "Matka Boska" w Medjugorie?  (Przeczytany 16765 razy)
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #15 dnia: Listopada 15, 2010, 13:49:17 pm »

Benedykt jeszcze jako kardynał nie był zwolennikiem Medjugorie podobnie jak biskupi miejsca.
O tak tak :) Jak po mojej wizycie tam czytałem, że bp Ratko jest negatywnie nastawiony, to byłem oburzony ;D
JPII nigdy też nie był w Medjugorie, mimo bardzo dużej ilości podróży po świecie, do końca nie wiem więc czy był ,,fanem" tych ,,objawień"
Pewnie tu chodzi o jego wypowiedź, że gdyby nie był papieżem, to by pojechał tam spowiadać ludzi.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #16 dnia: Listopada 15, 2010, 14:27:29 pm »

co do Fatimy i Lourdes to prawda, ale czy trzeba wierzyć np. w objawienia w Licheniu, czy objawienia św. Faustyny Kowalskiej na przykład?
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #17 dnia: Listopada 15, 2010, 16:01:57 pm »

co do Fatimy i Lourdes to prawda, ale czy trzeba wierzyć np. w objawienia w Licheniu, czy objawienia św. Faustyny Kowalskiej na przykład?
Przecież dostał Pan odpowiedź- nie trzeba wierzyć w żadne objawienia prywatne. Po prostu niewierzenie w niektóre powoduje pewne komplikacje o których pisał pan Fons Blaudi. 
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #18 dnia: Listopada 15, 2010, 16:31:27 pm »

Fons Blaudi napisał:
> Ja znam francuskich tradycjonalistow, ktorzy nie wierza w sw. Joanne d'Arc,, wiec...

Argumentują to czymś?
Zapisane
Matthaeus
rezydent
****
Wiadomości: 289


Św. Stanisławie módl się za nami!

« Odpowiedz #19 dnia: Listopada 16, 2010, 21:31:26 pm »

Np. tym, ze wlascwie trudno sobie odpowiedziec na pytanie czemu Bog interweniowal w konflikcie anglo-francuskim po jednej ze stron, ktora nie byla ani lespza ani bardziej katolicka niz druga. Argument, ze "bez sw. Joanny d'Arc kikkaset lat pozniej bylibysmy anglikanami" jest jakos tak naciagany.

Może dlatego, jak chcą legitymiści, żeby we Francji znów zapanował prawowity władca? :P
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #20 dnia: Listopada 16, 2010, 23:41:52 pm »

co do Fatimy i Lourdes to prawda, ale czy trzeba wierzyć np. w objawienia w Licheniu, czy objawienia św. Faustyny Kowalskiej na przykład?

św. Faustyna Kowalska znajduje się na "Index Librorum Prohbitorum" ...zdaje się ze także z 1948 roku...oczywiście bez przedrostka "ś.w."...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Nullatenus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 08, 2010, 11:59:59 am »

Tu nasuwa się pytanie. Czy katolik musi wierzyć w objawienia maryjne nawet te uznane np. Lourdes, La Salet, Fatima czy Gietrzwałt u nas?

Nie musi.


Jaką mają panowie alternatywną teorię na wyjaśnienie tego co miało miejsce w Fatimie?
Zapisane
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 08, 2010, 12:44:03 pm »

św. Faustyna Kowalska znajduje się na "Index Librorum Prohbitorum" ...zdaje się ze także z 1948 roku...oczywiście bez przedrostka "ś.w."...

przytoczone powyżej cytaty z "objawień" Medjugorie są jasne i właściwie one same udowadniają fałszywość tych "objawień".
a co zarzuca się Faustynie. czy jej kanonizacja to pomyłka? to chyba nie pozostaje nic innego jak zostać sedekiem...
Zapisane
Nullatenus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 08, 2010, 13:02:43 pm »

Po pierwsze z tego co wiem to pan Tato kłamie pisząc że Faustyna Kowalska znajduje się na "Index Librorum Prohibitorum".

Po drugie co prawda był dekret św. Oficjum, że jej objawienia nie były nadprzyrodzone, więc pośrednio jako takie byłyby więc zabronione do publikacji.

Po trzecie koronka do miłosierdzia bożego pojawia się już w modlitewnikach wydanych w Wilnie w XIX w.

Po czwarte Jeżeli to nie były objawienia nadprzyrodzone to co to było? To jest moje pytanie odnośnie Fatimy.które zadałem tym, którzy twierdzą że nie nalezy koniecznie ich przyjmować.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2010, 13:04:45 pm wysłana przez Nullatenus » Zapisane
TAISUM
uczestnik
***
Wiadomości: 221


TAISUMU SAN

portal o kawie jeszcze w budowie
« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 08, 2010, 13:22:43 pm »

Po pierwsze z tego co wiem to pan Tato kłamie pisząc że Faustyna Kowalska znajduje się na "Index Librorum Prohibitorum".

Nie ma niej ani tu

http://www.aloha.net/~mikesch/ILP-1559.htm#K

ani tu

http://www.cvm.qc.ca/gconti/905/BABEL/Index%20Librorum%20Prohibitorum-1948.htm
Zapisane
Jestem NEON, LASANDRYSTA i nie rozumiem DUCHA SOBORU
Pedro Veron
rezydent
****
Wiadomości: 417


« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 08, 2010, 13:23:06 pm »

To, że Faustyna znajduje się na indexie słyszałem też od innych, nie tylko od Pana "Taty". Ale za co to nie wiem i proszę o odpowiedź (z zastrzeżeniem, że jeśli ktoś ma zamiar odpowiedzieć, że już kiedyś była o tym mowa w jednym z 2500 wątków to proszę chociaż podać w którym).

co do "nienadprzyrodzoności" objawień to być może mają tak mówiący na myśli ich fałszywość.
I pochodzenie od np złego ducha nazywają nie nadprzyrodzonym.
Zapisane
Iustitia
adept
*
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 08, 2010, 13:39:51 pm »

A propos Gospy. Proponuję przeczytać analizę tego zjawiska w książce ks. Wójtowicza pt. Problem Medjugorie. Doskonale ukazuje fałszywość objawień, które do dziś nie ustały. Widzący stają się idolami pielgrzymów, którzy prą na spotkania z nimi jak szaleni. Prawdopodobnie na chomikuj.pl można pobrać plik z książką. Jak bardzo Faustyna musiała cierpieć, ile upokorzeń, gdy w końcu uznano jej objawienia. Ja również słyszałam, że swego czasu na indeksie widniał Dzienniczek.
Zapisane
Nullatenus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 08, 2010, 14:39:35 pm »

 :o=Pedro Veron link=topic=5024.msg111717#msg111717 date=1291810986]
To, że Faustyna znajduje się na indexie słyszałem też od innych, nie tylko od Pana "Taty". Ale za co to nie wiem i proszę o odpowiedź [/quote]

Był tylko dekret że jej objawienia nie miały charakteru nadprzyrodzonego.
Z tego co wiem to dla pana JP7 taki dekret św. Oficjum jest uważany za nauczanie nieomylne.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 08, 2010, 17:21:00 pm »

Był tylko dekret że jej objawienia nie miały charakteru nadprzyrodzonego.
Z tego co wiem to dla pana JP7 taki dekret św. Oficjum jest uważany za nauczanie nieomylne.
No to zacytujmy św. Oficjum:
Cytuj
NOTIFICAZIONE
Si rende noto che la Suprema Sacra Congregazione dei Sant'Offizio,
prese in esame le asserite visioni e rivelazioni di Suor Faustina Kowalska,
dell'Istituto di Nostra Signora della Misericordia, defunta nel 1938
presso Cracovia, ha stabilito quanto segue :
1. doversi proibire la diffusione delle immagini e degli scritti che
presentano la devozione della Divina Misericordia nelle forme proposte
dalla medesima Suor Faustina;
2. essere demandato alla prudenza dei Vescovi il compito di rimuovere
le predette immagini, che eventualmente fossero già esposte al
culto.
Dal Palazzo del S. Offizio, 6 marzo 1959.
Ugo O'Flaherty, Notare
http://www.vatican.va/archive/aas/documents/AAS%2051%20%5B1959%5D%20-%20ocr.pdf str 271
Święte Oficjum wypowiada się o powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się kultu, obrazu Miłosierdzia Bożego, oraz pism z nim pism. Zatem - pism nie potępia. Ergo - nie ma tam nic nieomylnego, jest stwierdzenie dyscyplinarne.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Nullatenus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 08, 2010, 17:59:30 pm »

Ja wyczytałem że: "zakazuje się rozpowszechniania obrazu i pism" nic tam nie ma "o powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się kultu".
Ponadto nie interesuje mnie ten temat, niech pan sobie szuka to pan znajdzie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 08, 2010, 18:08:42 pm wysłana przez Nullatenus » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Co powiedziała "Matka Boska" w Medjugorie? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!