Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:43:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Co powiedziała "Matka Boska" w Medjugorie?
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: Co powiedziała "Matka Boska" w Medjugorie?  (Przeczytany 16769 razy)
Nullatenus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 63

« dnia: Września 14, 2010, 12:53:49 pm »

Co powiedziała "Matka Boska" w Medjugorie?

Witam, wszystko to co pisze na tym forum w tej kwestii już wiem, ale dalej nie wiem:
1) co takiego powiedziała "Matka Boska" w Medjugorie?
2) W ogóle skąd wiadomo że to nie była Matka Boska?
3) Czy i dlaczego sprawy te są utajnione?

Pytam się o to ponieważ uczciwie przyznam, że to nie jest żadna prowokacja, ale po prostu nie wiem tego. Bedę wdzięczny za odpowiedź. Bóg zapłać.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1 dnia: Września 14, 2010, 13:02:34 pm »

ad1: Mówiła wiele rzeczy. I wiele z tych rzeczy było niezgodnych z nauką i Tradycją Kościoła.
ad2: Nikt nie powiedział, że to była Matka Boża , a niektóre rzeczy przemawiają za tym, że to tylko "podróbka", np. brak stóp,
ad3: nic nie jest utajniane jeśli chodzi o te "objawienia"
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Nullatenus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #2 dnia: Września 14, 2010, 13:26:52 pm »


ad1: Mówiła wiele rzeczy. I wiele z tych rzeczy było niezgodnych z nauką i Tradycją Kościoła.

Stąd moje pytanie: co takiego powiedziała "Matka Boska" w Medjugorie?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3 dnia: Września 14, 2010, 13:36:59 pm »

Musi sobie Pan poszukać w necie. Gógiel wszystko znajdzie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4 dnia: Września 14, 2010, 17:49:23 pm »


ad1: Mówiła wiele rzeczy. I wiele z tych rzeczy było niezgodnych z nauką i Tradycją Kościoła.

Stąd moje pytanie: co takiego powiedziała "Matka Boska" w Medjugorie?

Np. w artykule  Marii K.Kominek Ops "Fenomen Medjugorie" m.in. są takie sprawy wyszczególnione:

W orędziu z 1 października 1981 r. czytamy m.in.: "Wszystkie religie są równe i można osiągnąć zbawienie w każdej religii. To ludzie stworzyli podziały religijne, gdy Bóg panuje nad nimi wszystkimi. Należy szanować wyznanie każdego i respektować jego sumienie. Duch Boży działa we wszystkich wspólnotach, nawet jeśli nie wszędzie z taką samą mocą" Wydawałoby się, że ten cytat nie wymaga komentarza - jednak jakoś umyka uwagi rzeszy zwolenników Medjugoria. Jednak biskupi dobrze znają naukę Kościoła i dogmat: chrzest konieczny jest do zbawienia, by ograniczyć się tylko do tego. I nic więc dziwnego, że nie dają zgody na Medjugorie.

W dniu 24 lipca 1982 r. Gospa mówi: "po śmierci ciało wzięte z ziemi ulega rozkładowi i nigdy nie odżyje. Człowiek otrzymuje ciało przemienione". Jest to bardzo podchwytliwe - doświadczenie ludzkie świadczy o rozkładzie ciała po śmierci, kościół mówi o przemianie ciała. Niby wszystko w porządku. Niestety nie - całkiem nie jest w porządku, bo jest to zaprzeczenie wiary w zmartwychwstanie ciał. Kościół niezmiennie naucza, że właśnie to ciało - oddane teraz ziemi - zmartwychwstanie. Przekaz Gospy przypomina teorię ciał astralnych, głoszonej prze spitritualistów.

Inna niezgodność z nauką Kościoła: 22 sierpnia 1981 r. Gospa mówi: "Jezus był prześladowany za swą wiarę" - jest to jawne zaprzeczenie ofiary zbawczej Chrystusa i sugeruje, że Chrystus był zwykłą ofiarą prześladowań religijnych. Przykładów można mnożyć.

Zacytujmy jeszcze zdarzenie z 24 czerwca 1986 r. W tym dniu zjawa przekazała każdemu z obecnych w Medjugorie "specjalne błogosławieństwo". Każdy pielgrzym może go udzielać innym, a ci następnym itd. "Błogosławieństwo" to polega na nakładaniu rąk na głowę lub nakreśleniu krzyżyka na czole z wypowiedzeniem formuły (jedynie w myślach): "Przekazuję tobie specjalne błogosławieństwo Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie, a ty przekaż je innym. Otrzymujesz w tym momencie łaskę macierzyńską Maryi, siłę nawrócenia, uzdrowienia wewnętrznego i fizycznego. Od dziś żyj głównym przesłaniem i orędziami".

A więc żyj przesłaniem i orędziami (chodzi o orędzia z Medjugoria). Nie ewangelią, nie nauką Kościoła a przesłaniem o niepewnej wartości. Czy Matka Boża mogłaby tak powiedzieć? I jeszcze jedno - czy ci, którzy byli obecni wtedy i którzy z zapałem później przekazywali to "błogosławieństwo" nie mieli wystarczającej wiedzy katechizmowej, by zauważyć, że "coś tu nie gra"? Myślę, że mieli. Tylko następuje jakby pewne zaćmienie rozumowania i ludzie są przekonani, że do nich właśnie należy przekazywanie "błogosławieństwa". No cóż - w świecie jest już wystarczająco dużo osób, które otrzymało lub i przekazało dalej to "błogosławieństwo". Niedługo księża i biskupi nie będą potrzebni i zamiast przed księdzem, uklękniemy przed powracającym z Medjugoria, by prosić o błogosławieństwo. Czy nie widać złych zamiarów? Czy potrzeba więcej przykładów?

http://forums.v3v.org/viewtopic.php?p=164&sid=77232f78ba4f975ea7b4754b05ab6a61
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #5 dnia: Września 14, 2010, 18:53:52 pm »

Ten artykuł: "Medjugorie"
http://www.antyk.org.pl/wiara/miediugorje/miediugorje.htm#_ftnref10

jest dobry, jest tam rozdział; "Nauczania „Gospy” a doktryna Kościoła Katolickiego" - zbieżne z tym co porusza pani Kominek.
Zapisane
Nullatenus
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 63

« Odpowiedz #6 dnia: Września 15, 2010, 09:41:35 am »

Przeczytałem niektóre wypowiedzi istoty duchowej z Medjugorie.
Z pewnoscią treści te nie mieszczą się w obrebie nauki katolickiej, no może bardziej w duchu TAIZE. Albo w ogole jest to zupełny bełkot religijny, pozbawiony znaczenia i zjawisko w swoim charakterze podobne do seansu spirytystycznego, gdzie nic nie jest wiadomo. Być może też jest to pierwotne zjawisko religijne niechrześcijańskie jak kult Wicca czy Druidyzm, sabat czarownic itp. (szczególnie pasuje z tym przenoszeniem w przestrzeni).
Albo z drugiej strony, wypowiedzi istoty duchowej przekazane przez widzących nie zostały po prostu zmanipulowane i ocenzurowane, a wystarczyło je nieco zniekształcić, zmanipulować a dzieciom zabronić się o tym wypowiadać, jak to było z La Salette. Najwidoczniej nie dało się ubezwłasnowolnić widzących.
Określenie że "objawienia w Medjugorie nie miały charakteru nadprzyrodzonego" to również zdanie pozbawione znaczenia, czyli bełkot. Czy to znaczy że były to zjawiska naturalne, które są przedmiotem poznania nauk przyrodniczych?   
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #7 dnia: Września 15, 2010, 15:20:51 pm »

Wystarczy przyjżeć się "zwykłym" "orędziom". Czasem są to takie pierdółki  (często powtórzenia, lepszego słowa nie znalazłem), że najnudniejszy list KEPu przy nich to zapiera dech w piersiach". Czy naprawdę ktoś wierz, że Matka Boga ukazywała by się bez powodu?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
circ
*NOWICJUSZ*
bywalec
**
Wiadomości: 84


« Odpowiedz #8 dnia: Listopada 15, 2010, 01:59:14 am »

Benedykt powołał komisję, to wyjaśni.
JPII wierzył w Medjugorie.

[Filozofów się nazlatywało]
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #9 dnia: Listopada 15, 2010, 07:08:31 am »

Benedykt jeszcze jako kardynał nie był zwolennikiem Medjugorie podobnie jak biskupi miejsca.
Jan Paweł robił wiele rzeczy a to nie znaczy że we wszystkimi trzeba się zgadzać i nie każde jego słowo i czyn to dogmat Wiary.
O co chodzi z tymi filozofami?
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #10 dnia: Listopada 15, 2010, 08:29:09 am »

Skoro papież Jan Paweł II "wierzył w Međugorje" to dlaczego go nie "zalegalizował"?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #11 dnia: Listopada 15, 2010, 08:35:03 am »

JPII nigdy też nie był w Medjugorie, mimo bardzo dużej ilości podróży po świecie, do końca nie wiem więc czy był ,,fanem" tych ,,objawień"
Zapisane
Musashi
adept
*
Wiadomości: 49

Christus Rex !!!

« Odpowiedz #12 dnia: Listopada 15, 2010, 08:43:56 am »


JPII wierzył w Medjugorie.


A ja gópi myślałem że JPII wierzył w Boga w Trójcy Świętej Jedynego a tu Pani circ twierdzi że w Medjugorie. No ładne kwiatki :o  Ciekawe bo wczoraj odmawiałem Credo ale nic tam o Medjugorie nie było. :P
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #13 dnia: Listopada 15, 2010, 11:13:37 am »

Tu nasuwa się pytanie. Czy katolik musi wierzyć w objawienia maryjne nawet te uznane np. Lourdes, La Salet, Fatima czy Gietrzwałt u nas?
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #14 dnia: Listopada 15, 2010, 11:31:52 am »

Nie musi.
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Co powiedziała "Matka Boska" w Medjugorie? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!