Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 00:25:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539570 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #225 dnia: Maja 14, 2010, 21:14:38 pm »

Spokojnie można w czasie liturgii bizantyjskiej przystępować do komunii na stojąca. To jest zgodne z rytem wschodnim. Podobnie w liturgii ormiańskiej. Nawet w liturgii bizantyjskiej większość osób stoi podczas przeistoczenia. I to też jest tam dopuszczalne. Klęczenia w cerkwiach jest w zasadzie mało. Głównie w Wielkim Poście w czasie tzw Liturgii Uprzednio Poświęconych Darów.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #226 dnia: Maja 14, 2010, 21:33:54 pm »

http://nowezycie.archidiecezja.wroc.pl/numery/122005/03.html
Może niech Pan sobie poczyta o grekokatolikach. I zapraszam Pana na Miodową do cerkwii grekokatolickiej. Msze są w niedzielę o 9 i 11, a w dni powszednie o 7 i 17.30
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #227 dnia: Maja 14, 2010, 22:28:41 pm »

Co znaczy w Boskiej Liturgii w Litanii Pokoju:
"O pokój na całym świecie, pomyślność dla Kościołów Bożych i zjednoczenie wszystkich, módlmy się do Pana." ?
Litania ta zapewne powstawała w czasiei gdy jako Koscioł rozumiano każde biskupstwo, vide początek Apokalipsy.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #228 dnia: Maja 15, 2010, 07:33:38 am »


Wiadomość z grekolandu :) :
Dnia 15.05.2010 (sobota) o godzinie 19.00 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli odbędzie się Pontyfikalna Liturgia św. Jana Chryzostoma pod przewodnictwem JE Włodzimierza, biskupa wrocławsko - gdańskiego.

I moje pytanie: ile będzie trwała tak średnio ta Liturgia?
Pewnie tyle co normalna uroczysta Msza cyzli jakies 1.5 h. Moz niech pan sprobuje namowic o. Blaze na tridentine....
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #229 dnia: Maja 16, 2010, 13:37:18 pm »

Ja sobie dziś praktycznie w kaplicy domowej u x.Blazy 90% Mszy klęczałem. Coś pięknego. Mimo iż były 2 osoby (brat zakonny i ja) to było to coś pięknego. Taki spokój, praktycznie 0 ludzi i ta Boska Liturgia. Nie ma co porównywać z NOMem, gdzie ludzie szepcą, rozglądają się i nie można się skupić. Mimo iż praktycznie w ogóle nic nie zrozumiałem to czułem się prawie jak na MT.

skąd ja to znam :) brakuje mi tych liturgii u o.Marka ale po powrocie do Polski mam nadzieje że załapie się na kilka przed przerwą wakacyjną.
Brat Adam pięknie śpiewa i mimo tego że jest pusto jest naprawdę świetnie. Ja nie klęczę na Boskiej liturgii jest zbyt dynamiczna.
Cytuj
Moz niech pan sprobuje namowic o. Blaze na tridentine....
z tego co wiem o.Marek kiedyś odprawi(a)ł tridentine :) Znając językowe predyspozycję czekałbym na tridentine w scs w wersji chorwackiej eh... byłoby to niesamowite tym bardziej że mszał jest w internecie

Co do ekumenizmu to dla mnie abp Jan Martyniak ma naprawdę "katolickie" kazania :)

Byłem na wielu "uniackich" liturgiach ale na Miodowej jest wyjątkowo, jeśli ktoś chce iść piewszy raz na Boską liturgię polecam iść właśnie do oo.Bazylianów.
Co do klęczenia to połowa na Miodowej klęczy tak jak na NOM czasem niektórzy klęczą także na Ewangelii.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #230 dnia: Maja 16, 2010, 17:20:38 pm »

Szanowny Panie DominoNR, nie mogłem być wczoraj w sanktuarium św. Andrzeja, więc homilii nie słuchałem. No coż ekumenizm na razie panuje w KK. Zresztą czego się Pan spowiedziewał  usłyszeć w kościele o. Jezuitów? Zresztą sam Watykan machnął ręką parę lat temu na problem unitów http://pl.wikipedia.org/wiki/Deklaracja_z_Balamand
Priorytem jest dialog z prawosławiem.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #231 dnia: Maja 16, 2010, 17:35:21 pm »

ja tam od polskich jezuitów, którzy pozbyli się z hukiem ojca Edwarda Wesołka niczego chwalebnego bym się nie spodziewał. A co do unitów, to po deklaracji z Balamand zostali pozostawieni sami sobie. Są bo są. Ale uniatyzm nie jest już w KK drogą powrotu schizmatyków. A dużo ludzi było wczoraj na liturgii? Proszę nam coś npisać o niej.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #232 dnia: Maja 16, 2010, 17:44:10 pm »

Straszny ekumenista ten biskup wczoraj na Boskiej Liturgii. Czy mi się wydaje, ale u grekokatolików więcej ekumeniaków niż u rzymian? Negował podstawowe zasady wiary katolickiej. Mówił, np. że poświęcenie św. Andrzeja Boboli to inne czasy, dziś byśmy to inaczej zrobili(jednocześnie go chwalił), kiedyś Kościół uznawał "Extra Ecclesiam Nulla Salus" - dziś nie, że każdy może się zbawić (no niby dodał, że katolicy mają łatwiejszą drogę, ale będą więcej rozliczani, a heretycy mniej). Jeszcze coś tam było - aż mnie głowa bolała od tego. Całe kazanie o ekumenizmie. Jawne herezje. Ja już nie mam żadnych wątpliwości: ekskomuniki NIE BYŁO! Istniał poważny, powszechny stan konieczności ze względu na publiczne rozprzestrzenienie się herezji. Chwała śp abp Lefebvre.
NIe jest latwo w obecnych czasach chwalic swietego, ktory ewangelizowal prawoslawnych aby przechodzili na katolicyzm :) To byl biskup wroclawsko-gdanski, abp Martyniak podobno z checia kontynuowalby dzielo swietego Andrzeja Boboli :)
Zapisane
marcin
Gość
« Odpowiedz #233 dnia: Maja 16, 2010, 17:57:42 pm »

NIe jest latwo w obecnych czasach chwalic swietego, ktory ewangelizowal prawoslawnych aby przechodzili na katolicyzm :) To byl biskup wroclawsko-gdanski, abp Martyniak podobno z checia kontynuowalby dzielo swietego Andrzeja Boboli :)
hehe dokładnie, dwa razy słychałem kazania abp Martyniaka i zawsze się prawosławnym dostało i historię unickiej rusi zaczynał od ... chrztu Włodzimierza ;)
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #234 dnia: Maja 16, 2010, 18:15:09 pm »

Co rzecze ciocia Wiki:

Działalność Andrzeja Boboli jest odbierana bardzo negatywnie przez Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny, dla którego jest on symbolem prześladowań i represji wobec tych wyznawców prawosławia, którzy po wprowadzaniu w życie postanowień unii brzeskiej odmawiali przejścia na katolicyzm. Według określenia teologa prawosławnego Michała Klingera, "jego praca apostolska miała znamiona prozelityzmu i sprowadzała się do przeciągania prawosławnych na katolicyzm"[1]. Z tego względu środowiska związane z PAKP ze zdumieniem odniosły się do decyzji polskiego Kościoła katolickiego, uznającego Andrzeja Bobolę patronem Polski, twierdząc że próby skatolicyzowania prawosławnej ludności Rzeczypospolitej, które podejmował usilnie Andrzej Bobola, zrodziły tendencje odśrodkowe w postaci m.in. powstań kozackich, przyczyniając się w rezultacie do upadku państwa[1].

FSSPX powinno tam (do Jezuitow) organizowac  pielgrzymki w intencji nawrocenia Rosji :)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #235 dnia: Maja 20, 2010, 17:53:42 pm »

My tu gadu gadu, a fala powodziowa zbliża się do Warszawy.
Całe szczęście dzięki topografii Warszawy woda nie zagrozi kościołowi św. Benona.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #236 dnia: Maja 20, 2010, 21:05:47 pm »

Do przeoratu od Wisły spory kawałek. Spokojnie
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #237 dnia: Maja 20, 2010, 21:40:16 pm »

Do przeoratu od Wisły spory kawałek. Spokojnie
Za to od kurii Warszawsko-Praskiej "rzut beretem".
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #238 dnia: Maja 20, 2010, 21:47:29 pm »

Prawda, niedaleko :)
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #239 dnia: Maja 21, 2010, 22:23:34 pm »

Nigdzie jutro w Warszawie i okolicach nie ma KRR w Wigilię Zesłania Ducha Świętego? W Radości jest na pewno, ale może gdzie indziej też?
Zapisane
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!