Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:17:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539631 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #180 dnia: Marca 31, 2010, 16:26:02 pm »

Zapraszamy na Ciemne Jutrznie do Kościoła Wszystkich Świętych (dolny) przez przez wszystkie dni Triduum o godz. 7 rano.
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #181 dnia: Kwietnia 03, 2010, 16:44:21 pm »

.
Zapisane
Domino
uczestnik
***
Wiadomości: 232


Kto chce szuka sposobu, kto nie chce szuka powodu.

« Odpowiedz #182 dnia: Kwietnia 03, 2010, 17:01:30 pm »

Dlaczego będąc kolejny raz u św.Benona Msza Święta zaczyna się 20 minut później? Wydaje się, że to mało, ale to na prawdę dużo. 20 minut tak jak wczoraj można było poświęcić na adorację, a tu trzeba w roztargnieniu wychodzić z kościoła. Już tak jest kolejny raz. Nie mam zamiaru na nikogo pod tym względem zwalać winy.

Ano właśnie kolego 'Domino No Rats'. - a potem po nocy ląduje się w domu i rano o żadnej jutrzni to mowy nie ma, ledwo człowiek łazi.

Zapisane
Delikatna materia wymaga delikatnego podejścia.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #183 dnia: Kwietnia 03, 2010, 18:12:54 pm »

O.Krzysztof i tak ma kondycję. Celebrować obrzędy najpierw nomowskie o potem w KRR. Tyle godzin. Swoją drogą nawet sporo osób było wczoraj u Benona na nomowskich obchodach Wielkiego Piątku. Ciekawe dlaczego nie chcą uczestniczyć w KRR? Ciekawie też wygląda sprawa, gdy w jednym kościele celebruje się dwie formy rytu rzymskiego. Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie jest przenoszony z Grobu(po obchodach NOM) znowu do Ciemnicy, by po celebracji KRR znowu trafić do Grobu. Tak było wczoraj.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #184 dnia: Kwietnia 03, 2010, 23:50:17 pm »

tak a propos ... czy ktoś z Państwa ogarnął symbolike grobu Pańskiego w św. Benonie ?????????
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #185 dnia: Kwietnia 04, 2010, 00:49:32 am »


Obfitych łask i błogosławieństwa od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju i nadziei Świąt Wielkiej Nocy z radosnym Alleluja
życzy stały bywalec w kościele  św. Benona


Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
kamilek
Gość
« Odpowiedz #186 dnia: Kwietnia 04, 2010, 14:55:30 pm »

.
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #187 dnia: Kwietnia 04, 2010, 15:26:44 pm »

nie ma Confitebor przed Komunią św.,

Bo „Confitebor tibi in cithara Deus, Deus meus…” jest podczas modlitwy u stopni ołtarza :D
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #188 dnia: Kwietnia 04, 2010, 17:11:10 pm »

Wszystko ok. Ale nie przesadzajmy z tym podziałem:baby-chłopy czy chusty. Ja cieszę się że w Kaliszu na razie mogę uczestniczyć tylko raz w miesiącu i na takie głupoty nie zwracam uwagi.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #189 dnia: Kwietnia 04, 2010, 17:31:11 pm »

widzę, że nasz młody Kolega zachorował na mantylkizm http://fronda.pl/krusejder/blog/bdt_1_mantylkizm
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #190 dnia: Kwietnia 04, 2010, 17:59:49 pm »

Proszę Pana, ale to nie są głupoty, tylko zasady. Od tego później będzie się rodzić Komunia św. na stojąco na MT(jak w czasie konsekracji nowego seminarium FSSP), tak jak się urodziła na NOMie. Od takich drobnostek się zaczyna.
Św. Paweł: "A każda niewiasta modląca się z odkrytą głową hańbi głowę swoją" (1 Kor 11,5)
Św. Linus, papież, następca po św. Piotrze na mocy tego rozkazu św. Pawła rozporządził, że kobiety w kościele mają mieć głowy nakryte.
Św. Karol Boromeusz kazał wzbronić kobietom przystępu do kościoła, jeżeli głów nie mają nakrytych.
Św. Klemens Aleksandryjski powiada tym: "Niewiastom tak nakazano, ponieważ nie godzi się, żeby piękności ich ciała łowiła w kościele serca mężczyzn".
Polecam także tekst z marcowego Zawsze Wierni x.Edwarda Wesołka "Byle serce było czyste..."

Zasady to zasady.Albo przyjmujemy całą naukę KK albo ją odrzucamy - są dwie drogi. To jest tradycjonalizm katolicki właśnie.

Pozdrawiam

Nie, to nie jest tradycjonalizm katolicki, to są pańskie o nim wyobrażenia. broń Boże, żeby ktoś pomyślał, że o to tradycjonalistom chodzi.
A confiteor przed komunią został zniesiony przez Jana  XXIII, więc nie ma najmniejszego powodu, zeby był.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #191 dnia: Kwietnia 04, 2010, 18:37:50 pm »

Ja akurat jestem za III Confiteor. Natomiast wiem że jest zniesiony ale miło mi jest jak jest odmawiany.
Mam nadzieję że ludzie nie postrzegają tradycjonalistów jako zwolenników podziałów baby chłopy i chusty. Jeśli taki zwyczaj został gdzieś zachowany to ok. Jeśli nie to po co sztucznie to robić. Ma rację Pan Barcikowski że to nie jest tradycjonalizm.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #192 dnia: Kwietnia 04, 2010, 18:50:36 pm »

Ja przed Komunią w Kaliszu odmawiam III Confiteor prywatnie.
Ale w ubiegłym roku w Poznaniu na Placu Bernardyńskim zawsze był.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #193 dnia: Kwietnia 04, 2010, 19:50:17 pm »

Wcale tak nie jest. Do przeoru FSSPX w Warszawie ludzie, którzy przyszli jako nowi lub z św.Benona w większości już nie odchodzą i łatwo się klimatyzują. Nie przeszkadza im podział ani chusty.

Pół św. Benona w swoim czasie jeździło na Garncarską ...

Nie mówię, że tu czy tam jest źle lub dobrze, tylko, że nie jest rolą świeckich, by edukowali innych świeckich. To jest zadanie kapłanów, z którego zostaną rozliczeni. Jeśli obecni wierni uczęszczający do Przeoratu są w pełni zadowoleni z "obsługi duszpasterskiej", to chwała Bogu. Jestem zresztą przekonany, że w całej Polsce ciężko o piękniejsze obrzędy Triduum od tych, które są w Radości.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
musk
adept
*
Wiadomości: 15

« Odpowiedz #194 dnia: Kwietnia 04, 2010, 20:09:32 pm »

Cytat: major
Ja akurat jestem za [...]

Cytat: -DominoNR-
Wydawało mi się, [...] nie widzę nic dobrego [...], tak więc wydaje mi się [...]

To w końcu Panom chodzi o Tradycję i nauczanie Kościoła, czy o prywatne wydajemisizmy i moimzdanizmy?
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!