Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 08:59:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539641 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #120 dnia: Października 22, 2009, 20:39:32 pm »

co się dzieje obecnie z czcigodnym x.Stanisławem Małkowskim? Może gdzieś celebruje KRR?

Niedawno wypowiadał się w TVP INFO w związku z rocznicą męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #121 dnia: Listopada 25, 2009, 20:45:08 pm »

Przeglądałem teraz wykaz celebracji KRR u św. Benona w grudniu. I jestem rozczarowany. W ubiegłym roku celebracje były przez całą oktawę Bożego Narodzenia. Teraz tyko w dniu 31 grudnia. Kiedyś były i roraty. Teraz już nie ma. Z niepokojem zauważam, ze ostatnio jest coraz mniej celebracji KRR w dni powszednie. Nie wiem czym to jest spowodowane.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #122 dnia: Listopada 25, 2009, 21:09:48 pm »

Przeglądałem teraz wykaz celebracji KRR u św. Benona w grudniu. I jestem rozczarowany. W ubiegłym roku celebracje były przez całą oktawę Bożego Narodzenia. Teraz tyko w dniu 31 grudnia. Kiedyś były i roraty. Teraz już nie ma. Z niepokojem zauważam, ze ostatnio jest coraz mniej celebracji KRR w dni powszednie. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Moze o. Krzysztof ma dosc tradsów-marudów, ktorzy narzekaja tak jak Pan i nie chce mu sie juz im duszpasterzować.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #123 dnia: Listopada 25, 2009, 21:21:37 pm »

No coż jeśli uważa Pan, że jeśli uważa Pan, ze wszystko jest w porządku z coraz mniejszą ilością celebracji KRR to OK. Ja mam inne zdanie. Nawet za x. Szymborskiego było nieraz więcej. Dobrze, że zawsze można jechać do Bractwa. I całe szczęście.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #124 dnia: Listopada 25, 2009, 21:44:10 pm »

Przeglądałem teraz wykaz celebracji KRR u św. Benona w grudniu. I jestem rozczarowany. W ubiegłym roku celebracje były przez całą oktawę Bożego Narodzenia. Teraz tyko w dniu 31 grudnia. Kiedyś były i roraty. Teraz już nie ma. Z niepokojem zauważam, ze ostatnio jest coraz mniej celebracji KRR w dni powszednie. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Moze o. Krzysztof ma dosc tradsów-marudów, ktorzy narzekaja tak jak Pan i nie chce mu sie juz im duszpasterzować.

odnoszę wrażenie, że przy całem swojem zaangażowaniu przez te lata, o. Krzysztof nigdy ani nie starał się polubić ani zrozumieć tradycjonalizm i tradycjonalistów

:(
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #125 dnia: Listopada 25, 2009, 21:59:40 pm »

Zgadam się z Panem Krusejderem. Bo czy naprawdę wielkim wysiłkiem byłoby zorganizowanie celebracji KRR w czasie całej oktawy Bożego Narodzenia u św. Benona? Albo rorat? Rekolekcji adwentowych też nie będzie. A Bractwo jakoś może zorganizować w Warszawie i 2 celebracje KRR w każdą niedzielę i i 2 celebracje w dni powszednie. I rekolekcje. Krytykowaliśmy x. Szymborskiego za pewne sprawy, ale wydaje mi się że robił więcej. Przynajmniej starał się
Zapisane
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #126 dnia: Listopada 27, 2009, 13:50:23 pm »

Zrobi, będzie mało ludzi. Będą narzekać że mało ludzi. Będzie mało ludzi będzie zimno, będą narzekać że zimno. A tu kazanie będzie złe, a to że nie ma, a tu bo śpiewają, a tu bo nie śpiewają. A tu bo ornat zły.

Mnie też by się nie chciało. Ale szkoda że nie ma. Kapłani powinni mieć jakąś nadzwyczajną siłę działania pomimo... Ale nie każdy ją ma.
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #127 dnia: Listopada 28, 2009, 08:04:28 am »

Mimo wszystko w Warszawie są celebracje. Zawsze jest Radość.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #128 dnia: Listopada 28, 2009, 23:48:15 pm »

Zrobi, będzie mało ludzi. Będą narzekać że mało ludzi. Będzie mało ludzi będzie zimno, będą narzekać że zimno. A tu kazanie będzie złe, a to że nie ma, a tu bo śpiewają, a tu bo nie śpiewają. A tu bo ornat zły.

Mnie też by się nie chciało. Ale szkoda że nie ma. Kapłani powinni mieć jakąś nadzwyczajną siłę działania pomimo... Ale nie każdy ją ma.

Nie mówię o frustratach. Ale zasadniczo kapłan powinien chcieć celebrować Mszę trydencką z uwagi na Pana Boga

16 Mszy u św. Benona w grudniu to mało i dużo. Dziękujmy za to co jest, ale wskazujmy, że wskazane byłoby min. 31. Pamiętam też lata, gdy w adwencie były w niedziele 2 Msze, z 2gą o 18 tej ...
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2009, 23:50:57 pm wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #129 dnia: Listopada 29, 2009, 16:36:17 pm »

Dlaczego dziś o. Krzystof w czasie mszy nie miał na sobie fioletowego ornatu?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #130 dnia: Listopada 29, 2009, 17:00:44 pm »

Dlaczego dziś o. Krzystof w czasie mszy nie miał na sobie fioletowego ornatu?
To byl fioletowy gesto pkryty zlotym.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #131 dnia: Listopada 29, 2009, 17:22:26 pm »

Dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #132 dnia: Listopada 29, 2009, 19:54:13 pm »

Dlaczego dziś o. Krzystof w czasie mszy nie miał na sobie fioletowego ornatu?
O właśnie za takie opinie czasami nie ma co się dziwić o. Krzysztofowi.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #133 dnia: Listopada 29, 2009, 20:04:01 pm »

Dlaczego dziś o. Krzystof w czasie mszy nie miał na sobie fioletowego ornatu?
O właśnie za takie opinie czasami nie ma co się dziwić o. Krzysztofowi.

wszyscy Pana lubimy i szanujemy, ale pamiętamy też, jakiego typu pytania zadawał Pan na forach jeszcze dwa lata temu ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
kamilek
Gość
« Odpowiedz #134 dnia: Listopada 29, 2009, 20:05:32 pm »

.
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!