Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:05:03 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539548 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #90 dnia: Lipca 15, 2009, 22:13:55 pm »

Nie wiem, czy obecnie jeszcze jest proboszczem parafii Zbawiciela ksiądz prałat Piasecki, kapelan Prymasa Wysłzyńskiego. Tak prawdę mówiąc to nie jestem przekonany czy Prymas Wyszyński, gdyby żył obecnie to by pozwalał na KRR w kościołach. To prawda że wprowadzał NOM stopniowo, ale zrobono to tak że NOM zakorzenił się bardzo mocno w Polsce i wątpie że można to zmienić szybko. Przeczytałem niedawno książkę o Prymasie. Wynika z niej że żadnego oporu wsród księży nie tolerował w żadnych sprawach. I tak myślę że kaplica Bractwa w Radości by za jego rządów nie stała. Tak mi o się wydaje, może się mylę. A wracając do parafii Zbawiciela i innych to myśle po prostu że księżom i wiernym NOM pasuje i taka jest niestety prawda. Rozmawiałem z księdzem ze swojej parafii na Muranowie i z zakonnikami w Niepokalanowie. Grzecznie odmówili. Bo po co? NOM wegług nich pasuje wszystkim
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #91 dnia: Lipca 16, 2009, 17:11:30 pm »

kapelan Prymasa Wysłzyńskiego.
Nie znam takiego prymasa.

NOM wegług nich pasuje wszystkim
A mi nie pasuje, więc nie jestem wszyscy.

Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #92 dnia: Lipca 16, 2009, 21:41:53 pm »

kapelan Prymasa Wysłzyńskiego.
Nie znam takiego prymasa.


kto jak kto, ale Pan, którego najmocniejszą stroną nie była niegdyś ortografja, nie powinien pozwalać sobie na takie uwagi
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #93 dnia: Lipca 16, 2009, 22:01:49 pm »

przepraszam za pomyłkę. Oczywiście chodzi o Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Mnie też NOM nie pasuje, ale jakoś nie widać szturmu wiernych na KRR w kościolach oraz kaplicach Bractwa na terenie Polski. Smuci mnie to, ale takie są fakty. Mamy w Warszawie w starych kościołach dużo bocznych ołtarzy. i co z tego. Czy ktoś  widział po SP księży celebrujących przy nich KRR. Po prostu księża nie chcą KRR. niestety
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #94 dnia: Lipca 17, 2009, 00:36:08 am »

Ma Pan rację, niestety. "Przyzwyczaiłem się i polubiłem nową mszę " - powiedział mi jakiś czas temu mój znajomy ksiądz pytany, czy nie zechciałby odprawić w KRR. "Chyba mnie pan do tego nie namówi" - dodał.
« Ostatnia zmiana: Lipca 17, 2009, 00:38:46 am wysłana przez PTRF » Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
pascendi
uczestnik
***
Wiadomości: 103


Miserere mei Deus

« Odpowiedz #95 dnia: Lipca 17, 2009, 11:20:20 am »

Nie wiem, czy obecnie jeszcze jest proboszczem parafii Zbawiciela ksiądz prałat Piasecki, kapelan Prymasa
Proboszczem jest wciąż prałat Pasecki.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #96 dnia: Sierpnia 04, 2009, 11:46:35 am »

http://www.sanctus.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=1271&kategoria=2
z Polski

Warszawa: dziś Msza święta w kościele pw. św. Anny o godz. 17:15
 

2009-08-04

Dziś o godz. 17:15 w kościele akademickim pw. św. Anny w Warszawie ks. Grzegorz Śniadoch IBP odprawi Mszę świętą w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. W kalendarzu liturgicznym dla nadzwyczajnej formy 4 sierpnia obchodzone jest święto św. Dominika. 
Zapisane
bohator
uczestnik
***
Wiadomości: 238

« Odpowiedz #97 dnia: Sierpnia 04, 2009, 11:48:12 am »

A jutro wiadomo o której będzie Msza? Przyjeżdżając na pielgrzymkę może bym się załapał.
Zapisane
"Ujednolicenie dogmatów, złagodzenie nauki moralnej, uproszczenie rytuału nie przyciąga niewierzących, lecz zbliża do nich" - N. G. Davila.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #98 dnia: Sierpnia 04, 2009, 12:49:38 pm »

Umieszczam dla informacji:
http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=3302
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
wiridiana
aktywista
*****
Wiadomości: 1255


gg 5253636

Ad altare Dei
« Odpowiedz #99 dnia: Sierpnia 04, 2009, 20:55:45 pm »

Będzie jutro Msza?
Zapisane
http://wiridiana.blogspot.com/
W wodospadach Twych kędziorów będę nurzać dłonie,
Szept namiętny zaplatając w pasma wokół skroni. Zacałuję blaski oczu zanim znów dzień wstanie.
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #100 dnia: Sierpnia 04, 2009, 23:18:17 pm »

+
5 sierpnia (Matki Boskiej Śnieżnej)
Msza św. przed wyjściem w kaplicy Res Sacra Miser
godz. 18:30
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #101 dnia: Sierpnia 23, 2009, 20:28:40 pm »

Od 6 września na Garncarskiej są dwie Msze św. w niedziele:

8.30 Msza św. cicha lub recytowana

9.30 Godzinki

10.00 Msza św. śpiewana
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #102 dnia: Sierpnia 23, 2009, 21:08:52 pm »

bardzo dobra wiadomość !!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Joanna Pięcek
adept
*
Wiadomości: 45


Pingwin
« Odpowiedz #103 dnia: Września 12, 2009, 20:37:11 pm »

Witam,
z góry przepraszam za trywialność mojego pytania.
Czy Msza KRR w Józefowie (o 15:00) jest śpiewana? Czy jest na niej tłoczno (porównywalnie ze św. Benonem)?
Bywam rzadko na Mszy Trydenckiej więc nie mam rozeznania, a chciałabym się jutro wybrać z kimś, kogo zamierzam zachęcić, a przynajmniej nie chciałabym zrazić (nie będę miała drugiej szansy) do KRR - zależy mi na śpiewie gregoriańskim. Czy ktoś z Państwa mógłby mi doradzić gdzie się udać? Biorę pod uwagę głównie św. Benona oraz Józefów...
Będę wdzięczna za odpowiedź.
Zapisane
Thomas
Gość
« Odpowiedz #104 dnia: Września 12, 2009, 21:26:08 pm »

W Józefowie byłem w sierpniu - wakacje- było niewielu ludzi. Śpiewu gregoriańskiego nie słyszałem. Sam kościół, wnętrze i otoczenie b. ładne.
Benon - polecam na 1-szy raz. Proszę przyjść 25 min. przed mszą i zająć "dobre" miejsce ;). Śpiew pierwsza klasa!

Osobiście (jako stary wyjadacz ;)) wolałbym "luźniejszy" Józefów.

Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!