Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:11:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539419 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #15 dnia: Kwietnia 21, 2009, 17:48:44 pm »

Na pewno postęp ruchu tradycji katolickiej w Warszawie nastąpił, ale co na przykład ze mszą trydencką na Skaryszewskiej? Czy jeszcze kiedyś bedzię? Martwi mnie obojętność duchowieństwa Warszawy na sprawę mszy trydenckiej. Nie sądzę by wszyscy księża byli zastraszeni przez proboszczów i biskupów warszawskich. Myślę po prostu że novus ordo po prostu im pasuje, nie trzeba się wysilać. Przecież gdyby chcieli to mogliby odprawiać msze prywatne przy bocznych ołtarzach, których jeszcze trochę w kościołach Warszawy zostało. Może ktoś wie czy ksiądz Małkowski celebruje lub będzie celebrował gdzieś msze trydenckie? Odprawił jedną w Łomiankach.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #16 dnia: Kwietnia 21, 2009, 18:33:39 pm »

czy ksiądz Małkowski celebruje lub będzie celebrował gdzieś msze trydenckie? Odprawił jedną w Łomiankach.
Może następna u Benona? ???
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #17 dnia: Kwietnia 21, 2009, 18:58:13 pm »

a czy są szansze by jeszcze jakiś nowy ksiądz odprawił mszę u Benona? :)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 21, 2009, 19:11:20 pm »

a czy są szanse by jeszcze jakiś nowy ksiądz odprawił mszę u Benona? :)
A dla czego "jeszcze nowy', a był ktoś taki?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 21, 2009, 19:16:15 pm »

chodzi mi  czy jakiś nowy ksiądz z Warszawy i okolic przygowuje się do celebracji mszy trydenckiej?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 21, 2009, 19:37:03 pm »

chodzi mi  czy jakiś nowy ksiądz z Warszawy i okolic przygowuje się do celebracji mszy trydenckiej?

Pan tak z ni gruszki ni z pietruszki pyta na otwartym forum o sprawy, ktorych sie nie upublicznia dopoki nie doprowadzi sie danej inicjatywy do konca... Niech Pan pojdzie do o. Krzysztofa i popyta jesli jest Pan ciekawy.
Zapisane
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 21, 2009, 19:39:37 pm »

Ja jestem przekonany, że w obu seminariach warszawskich są alumni, którzy uczą się na własną rękę, ale nie wychylają się zbyt mocno, bo boją się ewentualnych nieprzyjemności i prób „nawracania” siłą na NOM. Słyszałem o jednym młodym księdzu, który ponoć nawet już się nauczył odprawiania, ale chce jeszcze dać sobie odrobinę czasu na lepsze poznanie teologii Mszy wg KRR zanim odprawi swoją „prymicję”. W seminarium praskim ma się też rozpocząć nieobowiązkowy fakultet o odprawianiu w KRR. Niestety prowadzący go jest znany ze swojej niechęci do czcigodnego rytu gregoriańskiego.
Zapisane
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2912

« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 21, 2009, 19:47:36 pm »

W seminarium archidiecezjalnym już jest od początku obecnego roku akademickiego nadobowiązkowy fakultet (dokładnie wykład monograficzny) prowadzony przez ks. prof. Miazka.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #23 dnia: Kwietnia 21, 2009, 20:25:32 pm »

Dobrze, że jakieś inicjatywy w seminariach warszawskich są. Wielka szkoda, że olbrzymia liczba duchowieństwa warszawskiego jest obojętna lub wroga Tradycji i NOM im odpowiada po prostu. Rozmawiałem ze znajomymi franciszkami konwektualnymi z Niepokalanowa. Jak spytałem kiedy będzie msza trydencka w Niepokalanowie lub na Zakroczymskiej w Warszawie padła krótka i smutna dla mnie opowiedż- NIGDY. Po prostu po co mają się wysilać. A i starsi wierni są obojętnii i NOM im wystarcza. Cała nadzieja w młodych seminarzystach z Warszawy, na starszych księży nie ma co za wiele liczyć
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #24 dnia: Kwietnia 22, 2009, 10:13:06 am »

W najbliższą niedzielę - 26 IV - Msza Święta w Zielonce o godzinie 15:30

ps. uprzejmie proszę o nieprowadzenie w tym wątku dyskusyj na inne, nawet najważniejsze tematy
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #25 dnia: Kwietnia 24, 2009, 11:15:54 am »

W najbliższą niedzielę - 26 IV - Msza Święta w Zielonce o godzinie 15:30

ps. uprzejmie proszę o nieprowadzenie w tym wątku dyskusyj na inne, nawet najważniejsze tematy

ostatnio Pan napisał, że Msza o 16.00 a była bodaj o 19.30. Dziękuję Panu za zaangażowanie i bardzo je cenię. Mam tylko małą prośbę o zgodność z rzeczywstością (bez żadnej złośliwości, to piszę) lub o dopiski w rodzajj "chyba", "może", "na 100%"... :)
Zapisane
marekkoc
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Kwietnia 24, 2009, 11:18:47 am »

W najbliższą niedzielę - 26 IV - Msza Święta w Zielonce o godzinie 15:30

ps. uprzejmie proszę o nieprowadzenie w tym wątku dyskusyj na inne, nawet najważniejsze tematy

ostatnio Pan napisał, że Msza o 16.00 a była bodaj o 19.30. Dziękuję Panu za zaangażowanie i bardzo je cenię. Mam tylko małą prośbę o zgodność z rzeczywstością (bez żadnej złośliwości, to piszę) lub o dopiski w rodzajj "chyba", "może", "na 100%"... :)
przepraszam jeśli to wygląda na jakieś zarzuty, bo wiem ile Pan zrobił dla mszy w Zielonce
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #27 dnia: Kwietnia 24, 2009, 11:33:01 am »

Jedynie przekazuję informacje od x. Tomasza. A czasem On sam ogłasza je tutaj i zmienia wcześniejsze plany. Nie ma lepszego sposobu niż spojrzenie w sobotę na Msza.net, by się upewnić.

:(

Offtopikowo: powinni Państwo pisać prośbę do Arcybiskupa o zatwierdzenie tej Mszy, bo inaczej do wakacji nic się nie ustali ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #28 dnia: Kwietnia 24, 2009, 12:49:30 pm »

Offtopikowo: powinni Państwo pisać prośbę do Arcybiskupa o zatwierdzenie tej Mszy, bo inaczej do wakacji nic się nie ustali ...

Odpowiedź (pytaniem) na bokotemat: w jakim sensie zatwierdzenie? O co konkretnie mielibyśmy prosić Arcybiskupa?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #29 dnia: Kwietnia 24, 2009, 13:04:32 pm »

x. Proboszcz zezwala na Msze prywatne x. Tomasza, ale jak widzimy niedogodnością jest ich różna godzina. W samej parafji nie ma póki co wystarczającej grupy wiernych zainteresowanych temi Mszami, natomiast sporo osob przyjezdza z Ząbek, z Kobyłki. Bywają i mieszkający blisko warszawiacy. Warto by osadzić tę Mszę w dekanacie czy powiecie z przyczyn najoczywistszych.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 [2] 3 4 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!