Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 22:46:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539555 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1185 dnia: Czerwca 18, 2012, 08:54:14 am »

W Radości można spotkać dużo ,,benonowców". Po prostu pasują im ranne godziny celebracji KRR w niedziele i święta.

Zabrakło jednego: szkoda, że idą na gotowe zamiast organizować nowe ośrodki.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1186 dnia: Czerwca 18, 2012, 09:14:00 am »

może i tak, ale czy inicjatywa nie powinna też być po stronie duchownych bardzo licznych w metropolii warszawskiej? Co przeszkadza np. by w Bazylice św. Krzyża któryś z księży misjonarzy zaczął z własnej potrzeby serca celebrować KRR przy którymś z bocznych ołtarzy? Czy wszyscy tak są zastraszeni? Czy ktoś widział po SP z 2007 jakiegoś księdza w Warszawie celebrującego KRR w kościołach warszawskich czy podwarszawskich tak normalnie z potrzeby serca przy bocznym ołtarzu?
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1187 dnia: Czerwca 18, 2012, 09:54:17 am »

W Radości można spotkać dużo ,,benonowców". Po prostu pasują im ranne godziny celebracji KRR w niedziele i święta.

Zabrakło jednego: szkoda, że idą na gotowe zamiast organizować nowe ośrodki.

Michale może tak inicjatywa poranna Msza Trydencka w Warszawie. Ja się czuje źle w Radości, ( chociaż wiem, że spełniam obowiązek niedzielny). Spotkałem x. Konstantynem, ale nie za bardzo chciał, że mną rozmawiać. Powiedział, że leci do konfesjonału a ja mu na to, że spowiedź jest nieważna chyba, że,, na Kamczatce’’( jurysdykcja nadzwyczajna). To się obraził na mnie i uciekł. Bo zrobił głupstwo dekując  się w Radości. Bo ja na prawdę chciałem korzystać z jego posługi jako  spowiednika. Teraz tylko czekamy na końcowe rozmowy z Watykanem. Smutne to, ale prawdziwe.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1188 dnia: Czerwca 18, 2012, 10:01:53 am »

Słusznie się obraził na Ciebie.

Ostatnio mam pecha ze spowiedziami. Nawet u kapucynów na Miodowej trafiam na automaty-do-rozgrzeszania. Zero nauki, zero wnikania, tylko pokuta i rozgrzeszenie. I to ma być ważna spowiedź ?!
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1189 dnia: Czerwca 18, 2012, 10:09:08 am »

Słusznie się obraził na Ciebie.

Ostatnio mam pecha ze spowiedziami. Nawet u kapucynów na Miodowej trafiam na automaty-do-rozgrzeszania. Zero nauki, zero wnikania, tylko pokuta i rozgrzeszenie. I to ma być ważna spowiedź ?!

Ważna, ale niegodnie sprawowana. W Radości jest odwrotnie nieważna spowiedź, ale godnie sprawowana.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1190 dnia: Czerwca 18, 2012, 10:15:28 am »

Słusznie się obraził na Ciebie.

Możesz doprecyzować. Czy powiedziałem nieprawdę? Jeśli jest spowiedź ważna to poco pojednanie z Watykanem ( jurysdykcja zwyczajna = nadzwyczajna)?  Chyba nie.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1191 dnia: Czerwca 18, 2012, 10:32:00 am »

Spory o ważność spowiedzi w FSSPX zajęły nam cały wątek, więc nie chciałbym powtarzać tych argumentów. Nie chcesz korzystać ze spowiedzi u piusowców, OK - nie musisz.

Ale czy pozostając w tym układzie odniesienia powinieneś słuchać Mszy u suspendowanego kapłana ? Chyba nie. Nie można przebierać w sakramentach jak w ulęgałkach.

>> Jeśli jest spowiedź ważna to poco pojednanie z Watykanem

No właśnie, po co ? Chyba głównie po to, by z posługi Bractwa mogli korzystać wierni do tej pory wzbraniający się przed tem, tudzież po to, by w przypadku problemów w Bractwie istniały mechanizmy nadzoru, poprzez które można byłoby przywrócić porządek

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1192 dnia: Czerwca 18, 2012, 10:40:03 am »

Słusznie się obraził na Ciebie.
Możesz doprecyzować. Czy powiedziałem nieprawdę? Jeśli jest spowiedź ważna to poco pojednanie z Watykanem ( jurysdykcja zwyczajna = nadzwyczajna)?  Chyba nie.
Delikatnie mówiąc nie było to delikatne. Nie sądzę, żeby Ksiądz Pana sprowokował do takiego odcięcia się.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1193 dnia: Czerwca 18, 2012, 10:44:10 am »

Nie rozumiem. Chciał się Pan spowiadać w FSSPX i powiedział Pan x. Konstantynowi że spowiedź jest nieważna? To po co chciał Pan się tam spowiadać? Mógł Pan przecież np. u x. Krzysztofa u św. Klemensa. i jedno pytanie. Dlaczego napisał wczoraj, ze w Radości czuł się Pan jak u mariawitów?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2012, 10:52:00 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1194 dnia: Czerwca 18, 2012, 11:32:35 am »

Nie rozumiem. Chciał się Pan spowiadać w FSSPX i powiedział Pan x. Konstantynowi że spowiedź jest nieważna? To po co chciał Pan się tam spowiadać? Mógł Pan przecież np. u x. Krzysztofa u św. Klemensa. i jedno pytanie. Dlaczego napisał wczoraj, ze w Radości czuł się Pan jak u mariawitów?


prawowierność prawowierna ;)
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1195 dnia: Czerwca 18, 2012, 11:49:01 am »

Niech Pan nie mówi. że nadgorliwość nadgorliwa ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1196 dnia: Czerwca 18, 2012, 15:19:17 pm »

Niech Pan nie mówi. że nadgorliwość nadgorliwa ;) .

Nadgorliwość nadgorliwa może nie, ale niepodobna mi się to, że sprzeciwiają się wielkiej szansie. Odbudowy Kościoła, Kontrrewolucji z Ojcem Św. Benedykt XVI jest osamotniony i  naprawdę ma poglądy konserwatywno- katolickie ( na tym koniec). Nie widzę problemu z uczestnictwem we Maszach w Bractwie Piusa X, (aby wypełnić obowiązek niedzielno świąteczny) tylko osobiście czuję się jakoś nie tak. To nie oznacza, że u Klemensa czyje się dobrze tez to jest konieczność. Szkoda, że niema kapłanów z IDP. Tu bym się czuł bezpiecznie. 

Padło na sali sądu pytanie czy macie w 100% pewność, że kapłan Bractwa wymienia we Mszy biskupa miejsca i ojca świętego.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1197 dnia: Czerwca 19, 2012, 14:36:44 pm »

a właśnie co dalej z Zielonką? Czy celebrans nadal będzie w tej parafii?

http://www.youtube.com/watch?v=SfOkFKUOywQ
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1198 dnia: Czerwca 19, 2012, 17:46:51 pm »

Stałe adoracje Najświętszego Sakramentu

ŚW. KLEMENSA HOFBAUERA na Woli
Warszawa, ul. Karolkowa 49
Adoracja w dni powszednie: g. 5.30-18.30

za : http://www.archidiecezja.warszawa.pl/duszpasterstwo/liturgia/adoracje/
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1199 dnia: Czerwca 20, 2012, 22:27:09 pm »

http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/?a=5999
Zmiany w Warszawie. x. Łukasz Kadziński przeniesiony do parafii św, Ignacego na Wólce Węglowej. Kiedyś do tej parafii trafił też x. Małkowski
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2012, 22:35:49 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Strony: 1 ... 78 79 [80] 81 82 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!