Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:01:39 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539466 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1080 dnia: Grudnia 22, 2011, 21:41:08 pm »

Znam ludzi chodzących wyłącznie na 9:30 do św. Klemensa - inaczej nie mogą - i to im proszę powiedzieć, że skandalem jest to, że mają dostęp do tej Mszy.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1081 dnia: Grudnia 22, 2011, 22:21:28 pm »

potrzebne są zarówno msze poranne i wieczorne, a przede wszystkim większa ilość kapłanów celebrujących KRR w Warszawie. Na razie mamy w ramach postidultu w Warszawie tylko ojca Krzysztofa. I to jest główny problem w Warszawie.od początku indultu w 1996 roku. Najpierw ksiądz prałat Jan Szymborski, a od 2002 roku o. Krzysztof Stępowski. Trudno wymagać by o. Krzysztof sprawował jeszcze gdzieś KRR poza św. Klemensem.
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1082 dnia: Grudnia 23, 2011, 10:18:50 am »

Przecież ja nigdy nie atakowałem o. Krzysztofa, chodzi mi bardziej o to, że na dłuższą metę w Kościele katolickim  nie mogą współistnieć dwie formy rytu rzymskiego. Komunia procesyjnie na stojąco w NOM, na klęcząco w KRR, świeccy szafarze w NOM i ich zakaz w KRR, brak niższych święceń obecnie i subdiakoni w KRR, Dwie formy jednego rytu są w wielu miejscach sprzeczne. Wyłącznie o to mi chodziło. Sprawa nie ma związku z o. Krzysztofem.

Uważam, że na dłuższą metę Kościół rzymski musi mieć znowu jeden ryt rzymski. Istnienie dwóch oficjalnych rytów jest trudne do „utrzymania” w praktyce dla biskupów i księży. Ryt rzymski w przyszłości powinien być jednym rytem, odprawianym po łacinie lub w języku narodowym, ale stojącym w pełni na gruncie tradycji tego rytu, który został porzucony. Można by wprowadzić kilka nowych elementów, które się sprawdziły, jak nowe święta, niektóre nowe prefacje mszalne, rozszerzony lekcjonarz – większy wybór niż wcześniej, ale nie zbyt wielki – „oratio fidelium”, tzn. stałą litanię próśb następujących po Oremus przed ofiarowaniem, czyli tam gdzie to było umiejscowione wcześniej.
Joseph Cardinal Ratzinger
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2011, 22:18:40 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1083 dnia: Grudnia 23, 2011, 18:33:58 pm »

Daj pan spokój, codzienna msza jest dla zdewociałych bab. W domu też można i należy się modlić.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #1084 dnia: Grudnia 23, 2011, 19:05:02 pm »

Daj pan spokój, codzienna msza jest dla zdewociałych bab.

Pięknie, pięknie. Naprawdę wspaniała, chrześcijańska postawa.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1085 dnia: Grudnia 23, 2011, 19:11:09 pm »

Oj, toż to ironia.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #1086 dnia: Grudnia 23, 2011, 20:08:41 pm »

W ogóle tu ironii nie widzę, i proszę o przeredagowanie tej wypowiedzi.
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #1087 dnia: Grudnia 23, 2011, 20:14:21 pm »

No to jeżeli nie ironia, to przejaw chwilowego (mam nadzieję) zaćmienia umysłowego. Ale ja dalej obstawiam, iż forumowicz Krzyża nie napisałby takiej bredni na serio.  :)
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1088 dnia: Grudnia 23, 2011, 20:21:29 pm »

Ta wypowiedż jest zadziwiająca, ponieważ katolicy ( a także i prawosławni) sprawują mszę świętą niemal codziennie. Chyba nikt nie kwestionuje codziennych mszy?
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3923


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1089 dnia: Grudnia 24, 2011, 09:58:04 am »

Kwestionuję potrzebę codziennego słuchania mszy.
Możność wielokrotnego wysłuchania mszy jest przywilejem. Król Własdysław po nawróceniu słuchaj trzech mszy dziennie. Jako król neofita mógł sobie pozwolić na to. Znam starsze kobiety które codzinnie wcześnie wstają by móc mszy wysłuchać. Nie mają już rodzin na głowie - obowiązku stanu więc mogą sobie pozwolić. Przykład z literatury - Carmella Corleone co ranek uczestniczyła we mszy o zbawienie męża. Biorąć pod uwagę grzeszny żywot prowadzony przez Vita Corleone jest to do przyjęcia.
Pytanie brzmi; co z obowiązkami ? Czy pozwalają poświęcać się zajęciom przynależnym stanowi duchownemu ?
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1090 dnia: Grudnia 24, 2011, 10:01:52 am »

Pytanie brzmi; co z obowiązkami ? Czy pozwalają poświęcać się zajęciom przynależnym stanowi duchownemu ?
Swego czasu pewien Ksiądz na uwagą, że mam problemy z codziennym uczestnictwem we Mszy Świętej, zapytał mnie, czy jestem emerytem. Mądremu dość, jak mawia Ojciec Dyrektor.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #1091 dnia: Grudnia 24, 2011, 10:03:38 am »

Kwestionuję potrzebę codziennego słuchania mszy.
Możność wielokrotnego wysłuchania mszy jest przywilejem. Król Własdysław po nawróceniu słuchaj trzech mszy dziennie. Jako król neofita mógł sobie pozwolić na to. Znam starsze kobiety które codzinnie wcześnie wstają by móc mszy wysłuchać. Nie mają już rodzin na głowie - obowiązku stanu więc mogą sobie pozwolić. Przykład z literatury - Carmella Corleone co ranek uczestniczyła we mszy o zbawienie męża. Biorąć pod uwagę grzeszny żywot prowadzony przez Vita Corleone jest to do przyjęcia.
Pytanie brzmi; co z obowiązkami ? Czy pozwalają poświęcać się zajęciom przynależnym stanowi duchownemu ?
OK, ale nie ma logicznego przejścia między twierdzeniem, że "ludzie w średnim wieku, mający rodziny, zazwyczaj nie mają czasu na codzienną Mszę" a twierdzeniem "codzienna Msza jest niepotrzebna".
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1092 dnia: Grudnia 24, 2011, 10:24:21 am »

Pytanie brzmi; co z obowiązkami ? Czy pozwalają poświęcać się zajęciom przynależnym stanowi duchownemu ?

Zdaje się, że postać ze stopki jakoś wpływa na Pańską formę, albowiem ma Pan na myśli chyba stan świecki ?! I na całym przykładzie miniwontku widać, że lepiej nie oblepiać się talizmanami czy wizerunkami bałwanów, bo jeno zaszkodzić mogą człekowi poczciwemu ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1093 dnia: Grudnia 24, 2011, 10:27:08 am »

Oczywiście katolik nie ma obowiązku uczestnictwa w codziennej mszy, ale myślę, że warto jeśli jest taka możliwość w niej uczestniczyć. Np. dzisiaj rano byłem w Przeoracie w Radości o 7.15 na mszy Wigilii Bożego Narodzenia. Było ok. 20 osób, nie tylko kobiet. To znaczy, że i w dni powszednie jest zapotrzebowanie na KRR
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1094 dnia: Grudnia 24, 2011, 10:56:21 am »

Oczywiście katolik nie ma obowiązku uczestnictwa w codziennej mszy, ale myślę, że warto jeśli jest taka możliwość w niej uczestniczyć.
Pełna zgoda. Po prostu do wszystkiego należy podchodzić roztropnie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!