Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 08:18:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 541882 razy)
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #1065 dnia: Grudnia 17, 2011, 18:39:33 pm »

Przecież chyba zależy im na zbawieniu powierzonych ich opiece wiernych?
Pewnie pana zasmucę. Z moich obserwacji wynika, że wielu kapłanów czuje się zwolnionych z obowiązku dbania o zbawienie wiernych.
Argumentacja jaka się pojawia bazuje na stwierdzeniu, że człowiek ma prawo i obowiązek decydować o własnym zbawieniu.
Mam wrażenie, że funkcjonuje przekonanie o całkowitym przeniesieniu odpowiedzialności z duszpasterzy na wiernych.
To wierni wybierają czy przyjmą komunie na klęcząco. To wierni wybierają sobie kościół, kapłana.
To wierni decydują czy wychować dzieci w wierze katolickiej, czy na stole wigilijnym będzie ryba czy golonko itd.
Jedyne co mogę panu poradzić w tych warunkach, to poszukać odpowiedniego kapłana, odpowiedniego kościoła.
Zadbać o własne zbawienie. Postarać się też odrzucić rozgoryczenie i żal.
Są takie warunki a nie inne, niech pan stara się zbawić swoją dusze i niech panu w tym towarzyszy odrobina humoru.
Pozdrawiam.
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1066 dnia: Grudnia 17, 2011, 18:54:18 pm »

Dziękuję za życzenia. Wzajemnie życzę. To smutne co ale prawdziwe. Nie dziwię się, że x. Konstanty przeszedł do FSSPX, tam przynajmniej wierni nie wchodzą na głowę księżom. Czasem mam wrażenie będąc u św.Klemensa, że jestem w teatrze. Np. w tym tygodniu. Były celebracje poranne KRR o 9.30. I w środę przed KRR był NOM. Oczywiście komunia na stojąco w szeregu, świecki szafarz jej udzielał oprócz księdza. Potem uczestnicy NOM wyszli i rozpoczął się KRR  z jego liturgicznymi przepisami przy bocznym ołtarzu. W ciągu godziny w jednym kościele i świeccy szafarze,komunia na stojąco, komunia na klęcząco. Coż poradzić, takie są warunki. ,,Dla każdego coś miłego"
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1067 dnia: Grudnia 17, 2011, 19:24:30 pm »

A to już nie Warszawa. Granicą Warszawy jest Falenica. Trudno by mieszkańcy Pragi jeździli za Warszawę. W dodatku obowiązuje już tutaj druga strefa komunikacji, droższa taryfa podmiejska ZTM i PKP. A przede wszystkim trzy stacje wcześniej od Józefowa jest Radość i kościół Bractwa, w którym obecnie są do wyboru 3 celebracje KRR w niedziele o 8.30, 10, 17.30 i można tam dojechać komunikacją miejską ZTM autobus linii 521, Szybką  Koleją Miejską linii S1 i Kolejami Mazowieckimi( w ramach biletu miejskiego). Podobnie można powiedzieć że KRR jest w Zielonce, ale też to nie jest Warszawa. Naprawdę nie rozumiem dlaczego w praskiej części miasta w żadnym z wielu kościołów nie ma KRR

1. Od wyjścia z domu do wejścia do kościoła w Zielonce mam 20 minut, może do 3ch kościołów praskich miałbym taki czas
2. Do meritum: Mszy w kościołach praskich nie ma m.in. dlatego, że nic Pan w tej sprawie nie zrobił
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Michał W.
aktywista
*****
Wiadomości: 642


« Odpowiedz #1068 dnia: Grudnia 17, 2011, 19:32:51 pm »

Cytuj
Pewnie pana zasmucę. Z moich obserwacji wynika, że wielu kapłanów czuje się zwolnionych z obowiązku dbania o zbawienie wiernych.

Zgadzam się z ks. w 99%. Jedynie słowo "wielu" bym zamienił na "prawie wszyscy".
Zapisane
Ad Infinitam Dei Gloriam

Sancte Michael Archangele, ora pro nobis.

"Nie po to był Sobór aby żyć Trydentem". J.H.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1069 dnia: Grudnia 18, 2011, 11:30:38 am »

Czasem mam wrażenie będąc u św.Klemensa, że jestem w teatrze.

Jaki jest wg Pana status o. Krzysztofa w tym teatrze ? aktora ? Jeśli tak Pan uważa, to proszę o uzasadnienie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1070 dnia: Grudnia 18, 2011, 11:54:41 am »

Przecież ja nigdy nie atakowałem o. Krzysztofa, chodzi mi bardziej o to, że na dłuższą metę w Kościele katolickim  nie mogą współistnieć dwie formy rytu rzymskiego. Komunia procesyjnie na stojąco w NOM, na klęcząco w KRR, świeccy szafarze w NOM i ich zakaz w KRR, brak niższych święceń obecnie i subdiakoni w KRR, Dwie formy jednego rytu są w wielu miejscach sprzeczne. Wyłącznie o to mi chodziło. Sprawa nie ma związku z o. Krzysztofem.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #1071 dnia: Grudnia 18, 2011, 16:48:14 pm »

W naszym kosciele za to odbywaja sie przebrzydłe ekumeniczne spotkania na których są przebierańcy (czytaj: protestanccy Panowie) i modla sie o nie wiadomo co :'(
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #1072 dnia: Grudnia 18, 2011, 16:53:09 pm »

Przecież ja nigdy nie atakowałem o. Krzysztofa, chodzi mi bardziej o to, że na dłuższą metę w Kościele katolickim  nie mogą współistnieć dwie formy rytu rzymskiego. Komunia procesyjnie na stojąco w NOM, na klęcząco w KRR, świeccy szafarze w NOM i ich zakaz w KRR, brak niższych święceń obecnie i subdiakoni w KRR, Dwie formy jednego rytu są w wielu miejscach sprzeczne. Wyłącznie o to mi chodziło. Sprawa nie ma związku z o. Krzysztofem.

Dziękuję za wyjaśnienie, myślę, że było potrzebne. By odpowiednie dać rzeczy słowo, stwierdzmy raczej, ze u św. Klemensa poza Mszą w KRR jest cyrk a nie teatr.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1073 dnia: Grudnia 18, 2011, 18:42:03 pm »

Dziękuję za wyjaśnienie, myślę, że było potrzebne. By odpowiednie dać rzeczy słowo, stwierdzmy raczej, ze u św. Klemensa poza Mszą w KRR jest cyrk a nie teatr.
Nie dołujmy zacnych Gospodarzy ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
adaltare
rezydent
****
Wiadomości: 339

« Odpowiedz #1074 dnia: Grudnia 18, 2011, 19:31:32 pm »

Przecież ja nigdy nie atakowałem o. Krzysztofa, chodzi mi bardziej o to, że na dłuższą metę w Kościele katolickim  nie mogą współistnieć dwie formy rytu rzymskiego. Komunia procesyjnie na stojąco w NOM, na klęcząco w KRR, świeccy szafarze w NOM i ich zakaz w KRR, brak niższych święceń obecnie i subdiakoni w KRR, Dwie formy jednego rytu są w wielu miejscach sprzeczne. Wyłącznie o to mi chodziło. Sprawa nie ma związku z o. Krzysztofem.

Dziękuję za wyjaśnienie, myślę, że było potrzebne. By odpowiednie dać rzeczy słowo, stwierdzmy raczej, ze u św. Klemensa poza Mszą w KRR jest cyrk a nie teatr.
Spotkałem się z opinia kapłanów ( starszych i szanowanych) że Msza św to "Boży Teatr".
Porównanie to jest często spotykanie.
Zastanawiam się nawet czy nazwa "Boży Teatr", na określenie Mszy św., nie była w okresie posoborowym forsowana.
Ciekawi mnie opinia osób które spotkały się z takim określeniem.
Czy nazwa nazwa pojawiła się w dokumentach lub inny sposób?
Zapisane
Kryzys Kościoła to kryzys odpowiedzialności biskupów.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1075 dnia: Grudnia 18, 2011, 20:47:03 pm »

Wracając do spraw przyjemniejszych: warto zaopatrzyć piwniczki przed 27.12.2011, żeby Ojciec Krzysztof nie święcił przypadkowych cienkuszy ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #1076 dnia: Grudnia 18, 2011, 21:46:46 pm »

Szkoda tylko, że poświęcenie wina u św. Klemensa  jest rano na mszy o 9.30, a 27 to normalny dzień pracy :(. W tamtym roku było wieczorem, ale wtedy msze były u św. Benona
Zapisane
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3936


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #1077 dnia: Grudnia 22, 2011, 17:07:11 pm »

Jak najbardziej tak, Boży Teatr jest określeniem katolickim i orthodoxyjnym.
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #1078 dnia: Grudnia 22, 2011, 18:39:32 pm »

Szkoda tylko, że poświęcenie wina u św. Klemensa  jest rano na mszy o 9.30, a 27 to normalny dzień pracy :(. W tamtym roku było wieczorem, ale wtedy msze były u św. Benona

To jest skandam  >:( >:( :( ::)
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1079 dnia: Grudnia 22, 2011, 19:48:54 pm »

Szkoda tylko, że poświęcenie wina u św. Klemensa  jest rano na mszy o 9.30, a 27 to normalny dzień pracy :(. W tamtym roku było wieczorem, ale wtedy msze były u św. Benona

To jest skandam  >:( >:( :( ::)
Co to jest i jak Pan to uzasadnia?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 70 71 [72] 73 74 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!