Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:20:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539534 razy)
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #855 dnia: Lipca 25, 2011, 07:27:51 am »

Znakomicie, że ojcowie z Karolkowej pomagają w roznoszeniu Kommunji Św. Ojcu Krzysztofowi, ale chyba powinni zostać przeszkoleni, jak należy to robić.

1. Kapłanowi ma towarzyszyć ministrant z pateną i patena ma być używana.
2. Kommunja Św. ma być przyjmowana przez wiernych w pozycji klęczącej, oprócz starców i ludzi chorych, którzy mogą stać.
3. Jeśli jest kłopot z wyraźnem wymówieniem łacińskiej formułki nad wiernymi, zaleca się mruczenie czegoś po cichu pod nosem, aby nikt nie zrozumiał, ale każdy wiedział, że nie jest to "Ciało Chrystusa".

Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tosia
Gość
« Odpowiedz #856 dnia: Lipca 25, 2011, 07:52:50 am »

Czyżby będzie tradycyjnie po nowemu na Karolkowej?   ;D
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #857 dnia: Lipca 25, 2011, 07:57:58 am »

Dzisiaj pamiętajmy o mszy u św. Klemensa o 19.30. Imieniny o. Krzysztofa oraz poświęcenie pojazdów mechanicznych przed kościołem po mszy.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #858 dnia: Lipca 25, 2011, 08:47:58 am »

chyba powinni zostać przeszkoleni, jak należy to robić.
Dużo zależy od wiernych. Gdyby ktoś "czujny", albo lepiej ze dwie trzy osoby uklękły jako pierwsze, pozostali by się przyłączyli.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #859 dnia: Lipca 25, 2011, 08:51:54 am »


3. Jeśli jest kłopot z wyraźnem wymówieniem łacińskiej formułki nad wiernymi, zaleca się mruczenie czegoś po cichu pod nosem, aby nikt nie zrozumiał, ale każdy wiedział, że nie jest to "Ciało Chrystusa".



Mamo, ja wariat...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #860 dnia: Lipca 25, 2011, 08:56:20 am »

chyba powinni zostać przeszkoleni, jak należy to robić.
Dużo zależy od wiernych. Gdyby ktoś "czujny", albo lepiej ze dwie trzy osoby uklękły jako pierwsze, pozostali by się przyłączyli.

właśnie dlatego napisałem o sprawie, by uczulić Państwa, abyśmy dawali dobry przykład.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tosia
Gość
« Odpowiedz #861 dnia: Lipca 25, 2011, 09:26:54 am »

chyba powinni zostać przeszkoleni, jak należy to robić.
Dużo zależy od wiernych. Gdyby ktoś "czujny", albo lepiej ze dwie trzy osoby uklękły jako pierwsze, pozostali by się przyłączyli.

właśnie dlatego napisałem o sprawie, by uczulić Państwa, abyśmy dawali dobry przykład.

Czy ja dobrze rozumiem, że Komunia św. jest na stojąco?
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #862 dnia: Lipca 25, 2011, 09:32:51 am »

Źle. Wczoraj do pomocy Ojcu Krzysztofowi wyszło chyba aż 3 kapłanów i dzięki temu Kommunja nie trwała pół godziny. Ponieważ na Mszy jest sporo ludzi z parafji, to nie wszyscy mieli szansę usłyszeć, że powinni przystępować w pozycji klęczącej, a kapłani też nie są na to wyczuleni. No i zdarzało się zaburzenie jedności wspólnoty.

Jak napisał Pan JWK - za tydzień trzeba się zmobilizować i ustawić pierwszy szereg przy e-balaskach, potem pójdzie dobrze.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tosia
Gość
« Odpowiedz #863 dnia: Lipca 25, 2011, 09:38:46 am »

  to nie wszyscy mieli szansę usłyszeć, 

Usłyszeć mogli nie mieć szansy. Ale to co, "uwidzieć" też nie mieli szansy, że wszyscy klękają?  ;D
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #864 dnia: Lipca 25, 2011, 09:58:18 am »

Wg mojej obserwacji, w pierwszych ławkach jest sporo ludzi z parafji. Siadają bliżej, bo chcą lepiej widzieć. A ponieważ nie ma wyścigów, to są pierwsi przy stopniach ołtarza do Kommunji Św. Nie ma tu żadnej sensacji, po prostu sprawa nie dograna, bez czyjejkolwiek złej woli.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
tosia
Gość
« Odpowiedz #865 dnia: Lipca 25, 2011, 10:21:09 am »

Wg mojej obserwacji, w pierwszych ławkach jest sporo ludzi z parafji. Siadają bliżej, bo chcą lepiej widzieć. A ponieważ nie ma wyścigów, to są pierwsi przy stopniach ołtarza do Kommunji Św. Nie ma tu żadnej sensacji, po prostu sprawa nie dograna, bez czyjejkolwiek złej woli.

Jasne! Pan widzę "świerzutki".  ;D Niedługo w pierwszych ławkach usadzą się ci, co na rękę.  ;D
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #866 dnia: Lipca 25, 2011, 10:40:57 am »

Wg mojej obserwacji, w pierwszych ławkach jest sporo ludzi z parafji. Siadają bliżej, bo chcą lepiej widzieć. A ponieważ nie ma wyścigów, to są pierwsi przy stopniach ołtarza do Kommunji Św. Nie ma tu żadnej sensacji, po prostu sprawa nie dograna, bez czyjejkolwiek złej woli.
Po prostu  biedacy z niedostatecznie uformowaną dobrą wolą....
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #867 dnia: Lipca 25, 2011, 11:24:41 am »

A to ich wina, że od 20 - 30 lat są kolejeczki ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #868 dnia: Lipca 25, 2011, 12:06:40 pm »

A to ich wina, że od 20 - 30 lat są kolejeczki ?
Błoga nieświadomość na pewnym etapie przestaje być niewinna...
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #869 dnia: Lipca 25, 2011, 12:21:33 pm »

A to ich wina, że od 20 - 30 lat są kolejeczki ?
Błoga nieświadomość na pewnym etapie przestaje być niewinna...

Nie umie Genowefa przeczytać, że ludzie są 1 raz na Mszy, to po co pisze ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 56 57 [58] 59 60 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!