Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 16, 2024, 08:27:13 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231933 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 541883 razy)
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #705 dnia: Czerwca 17, 2011, 08:56:32 am »

Tak.
Wie pan, nie liczyłem, wydaje mi się, że bylo to ok 12 osób.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #706 dnia: Czerwca 17, 2011, 09:02:48 am »

Bardzo dziękuję za informacje
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #707 dnia: Czerwca 17, 2011, 09:31:01 am »

x.Krzysztof sypał dowcipami o Kardynale Nyczu .  ;D  Było bardzo sympatycznie i pobożnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 17, 2011, 09:32:51 am wysłana przez binraf » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
tosia
Gość
« Odpowiedz #708 dnia: Czerwca 17, 2011, 09:41:27 am »

x.Krzysztof sypał dowcipami o Kardynale Nyczu .  ;D  Było bardzo sympatycznie i pobożnie.

Te dowcipy były takie pobożne? To może poprosimy kilka przykładów do wykorzystania.  :D
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #709 dnia: Czerwca 17, 2011, 10:25:48 am »

było wczoraj bierzmowanie u św. Benona? Nie mogłem wczoraj być w kościele. Może ktoś z Forumowiczów był

Tak, było. Bardzo ładnie odprawiona Msza Św., dużo ludzi. O. Krzysztof wspominał, że tylko dzięki zgodzie kard. Nycza bierzmowanie w NFRR mogło się odbyć.

No bo to prawda. Kardynał musiał upoważnić o. KS do udzielenia bierzmowania.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #710 dnia: Czerwca 17, 2011, 11:26:48 am »

W Warszawie mamy tylu biskupów, infułatów. A żadnemu się nie chce udzielić bierzmowania w tradycyjnej formie. Biskup Jarecki pięć lat temu publicznie obiecał się nauczyć sprawowania KRR i jakoś efektów nie widać. Opieranie warszawskiej tradycji ,postindultowej" tylko na o. Krzysztofie skończy się kiedyś katastrofa. Bo z Karolkowej też go mogą przenieść do iinego miasta np i co wtedy? Czy naprawdę w Warszawie nie ma kapłanów pragnących sprawować KRR? Czy wszyscy boją się Kardynała Nycza? A może po prostu im się nie chce
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #711 dnia: Czerwca 17, 2011, 11:42:14 am »

Cytuj
Ciekawe co Pan Rysio myśli na temat użytego tam liternictwa.... ?
@ Genowefa
Tak...
Można powiedzieć tylko tyle, że dramat z liternictwem na ogromną skalę pojawił się z chwilą pojawienia się komputerów. Teraz każdy kto ściągnie sobie Corela, uważa, że jest Michałem Aniołem.

@ Bierzmowanie u Benona.

No właśnie... rodzice zastanawiali się, czy przyjedzie Kardynał lub biskup pomocniczy.
Rodzice podzieleni byli na optymistów i realistów. Optymiści zastanawiali się nad kwiatami i "darem" dla biskupa. Realiści, stwierdzali, że biskupi nas oleją. Stanęło na tym, że bierzmowanie będzie papierkiem lakmusowym stosunku Kurii do tradycyjnych katolików w Warszawie.

@Ryszard1966
Oczywiście, że się boją. Świeccy również się boją. Chojrakami są wszyscy przed telewizorami i monitorami.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2915

« Odpowiedz #712 dnia: Czerwca 17, 2011, 15:17:51 pm »

Cytuj
Ktoś widział na NOM by dawano na tacę 50, 100 zł? A takie banknoty dawano na tacę u św. Benona nawet w dni powszednie.
A co do wyposażenia kościoła św. Benona to szkoda tego wszystkiego. Jeszcze niedawno o. Krzystof apelował o datki na witraże z okazji 10 mszy trydenckiej w tym kościele. i co z tą sprawą? Przecież teraz to bez sensu.
Ja widziałem. Jak się pochodzi w Wielkopolski i zbiera się tacę na Mazowszu albo na Śląsku to bardziej się to dostrzega. :)
No ale w dni powszednie chyba nie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #713 dnia: Czerwca 17, 2011, 15:20:33 pm »

No ale w dni powszednie chyba nie.
w dni powszenie (pomijajac okolicznosciowe msze) nie widzialem tacy jeszcze
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #714 dnia: Czerwca 17, 2011, 15:45:00 pm »

Realiści, stwierdzali, że biskupi nas oleją.

Mówi się "oliwią" ;) - o to przecież chodzi w bierzmowaniu, nieprawdaż ?
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #715 dnia: Czerwca 17, 2011, 20:57:48 pm »

http://www.mszatrydencka.waw.pl/
Nowa strona internetowa o. Krzysztofa Stępowskiego.
Zapisane
genowefa
aktywista
*****
Wiadomości: 1090

« Odpowiedz #716 dnia: Czerwca 17, 2011, 21:48:29 pm »


@ Genowefa
Tak...
Można powiedzieć tylko tyle, że dramat z liternictwem na ogromną skalę pojawił się z chwilą pojawienia się komputerów. Teraz każdy kto ściągnie sobie Corela, uważa, że jest Michałem Aniołem.



@Rysio
Wiemy to już z wcześniejszych Pana komentarzy.  Bardzo ogólnikowo się Pan wypowiedział.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #717 dnia: Czerwca 17, 2011, 23:51:53 pm »

@ Genowefa

Najczęstszym błędem jest "bawienie się" pismem narzędziowym, takim, które powstało przy użyciu pióra, pędzla, dłuta itp. Tego rodzaju pismo nie może: rzucać cienia, "fruwać" na tle zdjęcia czy filmu. Właśnie tego typu zabieg jest widoczny na zalinkowanym filmie. Rzucanie cienia, przenikanie, nakładanie jest domeną pisma konstruowanego.
Innym błędem początkujących domorosłych ( i niestety nie tylko domorosłych) grafików, jest przeskalowanie pisma. "Zjada" ono cały kadr i jest agresywne.
Nie twierdzę, że jest to wszystko proste. Wprost przeciwnie. Inaczej odbierane jest pismo na ekranie telewizora, inaczej na wielkim plakacie jeszcze inaczej na wizytówce. Ale zasady elementarne, świadczące o zrozumieniu genezy pisma powinny być moim zdaniem respektowane.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Aqeb
aktywista
*****
Wiadomości: 2915

« Odpowiedz #718 dnia: Czerwca 18, 2011, 11:16:12 am »

Cytuj
Cytuj
No ale w dni powszednie chyba nie.

w dni powszenie (pomijajac okolicznosciowe msze) nie widzialem tacy jeszcze
Ja kojarzę przynajmniej jeden kościół. Ale też na każdej mszy jest tam kazanie.
Zapisane
"Ilekroć walczymy z pychą świata czy z pożądliwością ciała albo z heretykami, zawsze uzbrójmy się w krzyż Pański. Jeśli szczerze powstrzymujemy się od kwasu starej złośliwości, to nigdy nie odejdziemy od radości wielkanocnej." Św. Leon Wielki
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #719 dnia: Czerwca 19, 2011, 18:12:43 pm »

Dziś byłem na 8.30 na KRR w Przeoracie FSSPX w Radości. Było ponad 50 osób, w tym dużo rodziców z dziećmi. I co najmniej 5 osób bywalców św. Benona. I to mnie utwierdziło w przekonaniu, że ranna msza KRR w Warszawie jest niezbędna i że chętni na nią są nawet z małymi dziećmi. A w Przeoracie jest jeszcze suma o 10. Więc proszę mnie nie przekonywać, że najlepszą godziną dla KRR w Warszawie jest godzna 14 u św. Klemensa na Karolkowej i że to to przyczyni się do rozrostu grupy ,,postbenowej". Będzie odwrotnie, bo część uczestników będzie jeżdzić na ranne godziny do Radości. No cóż kardynał Kazimierz Nycz zrobił darmową reklamę FSSPX i chwała mu za to.
Zapisane
Strony: 1 ... 46 47 [48] 49 50 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!