Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 23:09:32 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539559 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #675 dnia: Czerwca 12, 2011, 17:36:48 pm »

Niech Pan już tak nie chwali kardynała Nycza. Jak Panu pasuje godzina 14 to niech Pan sobie chodzi. (tak na margninesie to popołudnowe i wieczorne msze są znane w Kościele Katolickim dopiero od 1951 roku, wprowadził je Pius XII i jakoś przedtem wiernym nie przeszkadzało, że msze były tylko rano)Od 1996 roku jestem uczestnikiem mszy trydenckich w Warszawie i widzę  jak cała sprawa jest traktowana przez Kurię Warszawską. Jak piąte koło u wozu. Mają nas gdzieś po prostu. Więcej im dawajmy na nowe samochodziki, których pełno przed rezydencją na Miodowej. Wolę już Radość naprawdę nie obchodzi mnie co sądzą na temat lefrebrystów w Kurii warszawskiej i warszawsko-praskiej.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2011, 18:12:31 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #676 dnia: Czerwca 12, 2011, 18:36:25 pm »

pewnie, że jest świetna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Fantastyczna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Mogła być 23. Chwała Kardynałowi Nyczowi. W intenecie można wyczytać różne rzeczy. Np. Pana Premiera Tuska też wychwalają pod niebiosa. Klakierów, kluzików, arukowiczów nie brakuje w Polsce. A tak na poważnie to od przyszłej niedzieli jeżdzę na 8.30 albo na 10 do Przeoratu. Dziękuję za te 10 lat pobytu u św. Benona.
A jest pewien, ze to przez kardynala ta zmiana godziny?

Ja jestem pewien, że przez kardynała warszawscy wierni mają do wyboru albo Karolkową albo Garncarską. Wystarczy, by go nie chwalić.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #677 dnia: Czerwca 12, 2011, 19:35:07 pm »

Niech Pan już tak nie chwali kardynała Nycza.
Gdzie ja chwale kard. Nycza? Twierdze tylko, ze niemerytoryczną i bezpodstawną krytyką można dać amunicję w ręce naszym nieprzyjaciołom.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #678 dnia: Czerwca 12, 2011, 20:24:40 pm »

Niech Pan już tak nie chwali kardynała Nycza.
Gdzie ja chwale kard. Nycza? Twierdze tylko, ze niemerytoryczną i bezpodstawną krytyką można dać amunicję w ręce naszym nieprzyjaciołom.
Dokładnie tak myślałem w czasie hucpy przeciw Arcybiskupowi Wielgusowi. Teraz zbieramy jej robaczywe owoce.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #679 dnia: Czerwca 12, 2011, 20:50:15 pm »

Cytuj
A jest pewien, ze to przez kardynala ta zmiana godziny?

To kto w Warszawie zarządza tym interesem ?! Krasnoludki?

@ Ryszard1966
Jak mozna zakładać wątek pt: "Czy msza powinna być w niedzielę czy w czwartek wieczorem?"  ??? Dochodzimy do jakiegoś absurdu.

Wojny nie ma, trzęsienia ziemi też. Kościoły są całe, odbudowane po wojnie. Kaplice  boczne puste, niekiedy na składziki sprzętu nagłaśniajacego pozamieniane.
Nie rozumiem intencji aktywistów, którzy robią co mogą, aby zniechęcić wiernych do samoorganizacji. Np. dla Pana Jaroda nawet całkowita likwidacja Mszy w Warszawie, będzie posiadała jakieś pozytywy. Bóg z nimi.

Tylko do końca czerwca będzie można zebrać podpisy wiernych niezadowolonych z godz. 14-tej. Jeżeli znajda sie 4 osoby, to możemy zebrać podpisy pod Benonem od osób , którym godz. 14 nie odpowiada. Także przyjeżdżających z odległych miejsc. 
W W-wie poranna msza sw. to tylko fsspx. Mon. Pozzo nie jest fanem fsspx. Ciekaw jestem jak odbierze reklamę jaką fsspx robi kard. Nycz.
Napiszemy list informacyjny do Mon. Pozzo. Kopię listu przeslemy Nyczowi.

Są chętni ?

Uwaga: nie akceptujemy sympatyków następujących sekt: Natankowców, Kiersztynowców i pochodnych oraz aktywistów partyjnych (ONR< SLD<OP<PIS<ABW<itp)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2011, 20:52:31 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #680 dnia: Czerwca 12, 2011, 20:57:51 pm »

Jakby o. Krzysztofa przenieśli na Grenlandię albo na Antarktydę to niektórzy Państwo na Forum by wychwalali, że jest to słuszna decyzja poszerzająca kręg osób uczestniczących w KRR ;D ;D ;D
A co do wątku ,,Czy msza w niedzielę powinna być rano" to założyłem go specjalnie. Bo niektórym się wydaje, że msze popołudniowe i wieczorne były zawsze w historii Kościoła, a to nieprawda. I jakoś specjalnie nie przyczyniło się to do większej ilości wiernych w kościołach na świecie. Zdaję sobie sprawę, że już nie ma odwrotu od popołudniowych i wieczornych mszy, ale proszę mnie nie przekonywać do mszy o 14, czy 14.30 i że ta godzina sprawi, że na Karolkowej będą tłumy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 12, 2011, 21:05:34 pm wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #681 dnia: Czerwca 14, 2011, 20:02:36 pm »

http://www.archidiecezja.warszawa.pl/homepage/listy/?a=5267
No i już po św. Benonie. Znów zakróluje w nim NOM
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #682 dnia: Czerwca 14, 2011, 23:19:35 pm »

Niekoniecznie. Jak dochody z tacy drastycznie spadną, to kto wie...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
kamilek
Gość
« Odpowiedz #683 dnia: Czerwca 15, 2011, 02:21:40 am »

.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2011, 02:26:46 am wysłana przez kamilek » Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #684 dnia: Czerwca 15, 2011, 08:00:36 am »

Na razie to w wypadku tacy u św. Benona to od lipca zabije się kurę znoszącą złote jaja ;D ;D ;D
Zapisane
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #685 dnia: Czerwca 15, 2011, 09:12:05 am »

Bez złudzeń Panowie. Jakkolwiek mamona może zajmować wysoką pozycję w hierarchii kurialnych wartości, to jednak zna swe miejsce w szeregu raczej nie wysunie się ponad obronę posoborowizmu i status quo
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #686 dnia: Czerwca 15, 2011, 09:24:05 am »

Ma Pan rację. ale szkoda tego co zrobiono u św. Benona a teraz znowu powróci tu NOM
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #687 dnia: Czerwca 15, 2011, 09:48:05 am »

Na razie to w wypadku tacy u św. Benona to od lipca zabije się kurę znoszącą złote jaja ;D ;D ;D
Z reguły na "nowusie" daję na tacę 10%-20% tego co u Św. Benona.

P.S. A co z naszymi ornatami, krzyżami itp podobnym wyposażeniem?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #688 dnia: Czerwca 15, 2011, 10:04:10 am »

Ktoś widział na NOM by dawano na tacę 50, 100 zł? A takie banknoty dawano na tacę u św. Benona nawet w dni powszednie.
A co do wyposażenia kościoła św. Benona to szkoda tego wszystkiego. Jeszcze niedawno o. Krzystof apelował o datki na witraże z okazji 10 mszy trydenckiej w tym kościele. i co z tą sprawą? Przecież teraz to bez sensu.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #689 dnia: Czerwca 15, 2011, 11:21:42 am »

Ktoś widział na NOM by dawano na tacę 50, 100 zł?
ja widzialem!
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!