Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:15:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539389 razy)
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #555 dnia: Maja 23, 2011, 09:35:37 am »

A co z ,,naszymi" obrazami, relikwiami, drogą krzyżową które pojawiły się w kościele św. Benona z naszą pomocą i przy ogromnym staraniu O. Krzysztofa?
Ja się czuję od wczoraj jakoś tak dziwnie, jakaś taka pustka.
Wszyscy tutaj dyskutujemy o nas, co dla nas dobre, co złe, a tak niewiele myślimy o tym co czuje Ojciec Krzysztof.
To przecież z jego starań i ciężkiej pracy (fizycznej również) kościół św. Benona stał się tak piękny.
Ornaty, obrazy, nowy konfesjonał, kaplica Matki Bożej, Droga Krzyżowa, jeszcze planował witraże. A tu nagle taka decyzja.
Ciężko to jakoś tak normalnie przyjąć. Ja jestem całym sercem z Ojcem Krzysztofem i modlę się gorąco za Niego.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #556 dnia: Maja 23, 2011, 09:38:47 am »


Czy jesli O.K. powie, ze od 1 stycznia nie powinno byc problemu z przeniesieniem Mszy na 9.30 to czy wowczas sprawa Karolkowej jest czysta?

A czemu miałby tak powiedzieć ? Poważne zastrzeżenia budzi sam tryb, w którym jakiś kurjalista brudnym palcem przesuwa grupę związaną z kościołem pw. św. Benona w inne miejsce bez najmniejszej przyczyny. Przecież nasza świątynia na ul. Pieszej nie idzie ani do zburzenia ani do generalnego remontu.
OK, zgadzam sie, ale nie wiemy do konca czy to kurjalista czy redemptorysta-superior czy razem. :) Wedlug mnie kuria nie moze nakazac redemptorystom odprawiania starej Mszy na Pieszej jesli oni mowia veto.

@yoko

Po tonie glosu O.K mozna bylo poznac, ze nie jest to dla niego latwe. Wiemy jak bardzo byl zwiazany z tym kosciolem.
Prawda jest, ze pozbawili nas kosciola. Na Karolkowej tradsi juz nie beda u siebie.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #557 dnia: Maja 23, 2011, 09:40:07 am »

Dziękuję p. Yoko za tę wypowiedź.

popełniłem taki wpis:
http://przedsoborowy.blogspot.com/2011/05/ogoszono-przenosiny-ze-sw-benona-1.html

Przyjdzie jeszcze czas na szerszą analizę tej szokującej decyzji w najbliższej przyszłości. Dziś natomiast chciałbym przypomnieć wydarzenia sprzed niemal dokładnie 5 lat. Obchodziliśmy wówczas jubileusz 10 lat od rozpoczęcia indultu kard. Glempa w Warszawie.

(..)

Tegoroczna niedziela Świętej Trójcy przypada na 19 czerwca. Nic mi nie wiadomo, by planowano na ten dzień uroczystą Mszę, tudzież by bp Jarecki lub inny z warszawskich biskupów planował zaskoczyć nas swoją obecnością i wypełnieniem zobowiązania z 11 czerwca 2006 r. Grupa indultowa nie będzie miała powodów do radości na kilka dni przed przenosinami. Ponadto, zgodnie z polską tradycją i kulturą, stypy nie urządza się w niedzielę.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2011, 09:48:26 am wysłana przez Krusejder » Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #558 dnia: Maja 23, 2011, 09:47:49 am »

@Jarod
Dlatego uważam, że powinniśmy stać murem z Ojcem Krzysztofem, będzie to pewnie dla niejednych trudne ze względu na godzinę Mszy. Ale chyba ważniejsza dla nas ludzi świadomych powinna być Msza Święta niż rowerek, spacerek, kino itp.
A dlaczego akurat powinniśmy być tam gdzie Ojciec Krzysztof?
Bo jesteśmy mu to winni, on dla nas robił tak wiele, czasem już prawie ponad swe siły (podwójne Triduum), nigdy się nie skarżył, że musi sam sprzątać, malować.
A jego ręce chyba nie są do tego aby zbierał wodę z zalanej kaplicy na dole i innych ciężkich prac.
Tak naprawdę wszyscy chodzący do św. Benona byli raczej gośćmi. Przyszli na Mszę a potem do domu.
A Ojciec zostawał z wieloma rzeczami sam. Nigdy nie narzekał, bo chciał aby wszystko było jak należy, a jak nie było pomocy sam stawał do pracy.
Teraz my musimy Mu pomóc, aby to co się wydarzyło nie było dla Ojca Krzysztofa jeszcze bardziej dotkliwe.
Jeśli wzmocnimy naszego Kapłana modlitwą, słowem i pomocą jeśli taka będzie potrzebna, to już Ojciec Krzysztof pomyśli i postara się o dogodniejsze dla nas warunki pobytu w parafii na Karolkowej.


@Krusejder
19 czerwca w kościele św. Benona będzie uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Będą dzieci rocznicowe i te, które pierwszy raz przystępują do Sakramentu Komunii Świętej. Zebranie o szczegółach uroczystości jest planowane na 29 maja po Mszy Świętej.
Wcześniej w tygodniu - 16 czerwca będzie bierzmowanie. Ale jak dotąd nie wiadomo kto będzie bierzmował.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2011, 00:36:12 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #559 dnia: Maja 23, 2011, 09:57:49 am »

@ YOKO
Szkoła życia. O. Krzysztofa, i nas wszystkich kuria i naczalstwo ma w dużym poważaniu. Pan Major to ładnie ujął.
"W d. mamy wasze graty". Niech Pani sprawdzi na BiP ie jakie nowe sprawunki sobie kuria robi.
To bardzo dobry prysznic. Niektórym się przyda.

A nie pyta się Pani co czuje Ojciec Święty? A może czeka, aż ktoś w W-wie przestanie się mazać i wzruszać?

@ Jarod
Słusznie Pan zauważa, że drobiazgi nie są regulowane przez prawo.
Ale my wiemy, że tym drobiazgiem kuria walczy z wolą Ojca Świętego.
Godzina 14 -ta to śmierć dla rodzin. Rodziny z Piaseczna już zrezygnowały. Single moze nie. I nie dorabiajmy teorii do tragicznej oferty.
Czy KP ED zajmie się szykanowaniem wiernych przez Nycza? To zależy tylko od tego czy będziemy działać wspólnie. Jeżeli zaprotestujemy wspólnie : W-wa, Piaseczno, Brwinów (wszystko jest gotowe), Wilanów i Zbawiciel, załączymy razem 500 podpisów (5 tygodni zbierania na 10 oddzielnych listach) to będzie oznaczało, że Ordynariusz (wskazany przez św.p. L.Kaczyńskiego ;) ) utracił kontakt z owieczkami. I zobaczy Pan, że inaczej będzie śpiewać.

Ale i tak Pan na to nie pójdzie, bo wszystkie Pana wpisy maja jedynie na uwadze niedopuszczenie do wysłania czegokolwiek do Watykanu. Więc proszę nie opowiadać o tym, że walczyć trzeba o Piaseczno czy Wilanów, bo Pan o nic nie chce walczyć ;)
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #560 dnia: Maja 23, 2011, 10:02:15 am »

Panie Rysiu, a czemu miałabym się zastanawiać nad odczuciami Ojca Świętego? Czyżby on strasznie ubolewał nad naszą sprawą?
I niby czego on oczekuje zamiast mazania? Chyba nie powie mi Pan że stanowczego posunięcia :)
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2011, 10:03:58 am wysłana przez yoko » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #561 dnia: Maja 23, 2011, 10:12:22 am »

Cytuj
Panie Rysiu, a czemu miałabym się zastanawiać nad odczuciami Ojca Świętego? Czyżby on strasznie ubolewał nad naszą sprawą?
I niby czego on oczekuje zamiast mazania? Chyba nie powie mi Pan że stanowczego posunięcia :)

Racjonalne ludy Zachodu, w odróznieniu od ludów wschodu  ;D, biorą na serio to co piszą i mówią. Może to wyda się egzotyczne, ale oni tam, maja zwyczaj myślenia przed mówieniem i pisaniem. I dlatego właśnie w Polsce nikt nie traktuje MP SP i jego zapisów poważnie. "Pewnie sobie tylko B-16 tak napisał, że mozna się odwoływać...".

Dużym szokiem była dla mnie odmowa napisania listu do ED przez tamtejszego lidera. 1- msza w M-cu? - nie ma potrzeby (pisania).
I taką samą destrukcję uprawia Pan Jarod. Buduje rózne myślowe struktury, duszpasterstwa... ale nie napisze. Więcej , zniechęci.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #562 dnia: Maja 23, 2011, 10:17:35 am »

Ja byłbym za pisaniem.  Co prawda nie jestem z Warszawy ale taka sytucja ma miejsce nie tylko w Warszawie.
Zapisane
yoko
uczestnik
***
Wiadomości: 102

« Odpowiedz #563 dnia: Maja 23, 2011, 10:20:18 am »

Panie Rysiu, ale jeśli sprawa byłaby taka jasna i oczywista, że my piszemy, Oni nas wysłuchują i pomagają to owszem. Lecz niestety przyjaciół w Rzymie też nie mamy zbyt wielu. A Ojciec Święty, owszem wydał MP SP i instrukcje do stosowania, ale sam swoim przykładem nie przekonuje Biskupów o wyższości Mszy w Rycie Nadzwyczajnym nad Nomem. A może ja o czymś nie wiem. :)

A co do pisania, ja uważam, że zbyt mało znamy szczegółów aby coś zaczynać.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #564 dnia: Maja 23, 2011, 10:25:23 am »

Ale i tak Pan na to nie pójdzie, bo wszystkie Pana wpisy maja jedynie na uwadze niedopuszczenie do wysłania czegokolwiek do Watykanu. Więc proszę nie opowiadać o tym, że walczyć trzeba o Piaseczno czy Wilanów, bo Pan o nic nie chce walczyć ;)
Slaby z Pana psycholog. Uwazam, ze trzeba pisac do PCED. Caly czas zadaje pytania, aby uzyskac odpowiedz jaki problem nalezy wyeskalowac do Watykanu. Eskalowanie, ze teraz bedize dalej od metra, albo ze godzina nie za fajna jest wedlug mnie za slabe. Zgadzam sie, ze godzina Mszy jest niezywkle istotna, ale do PCED eskaluje sie tylko niezgodnosc z prawem dzialan biskupa.
DLatego pytam Pana - przeciw czemu mamy zbierac podpisy do PCED? Musza byc konkretne przyklady zlamania prawa przez biskupa. Dopiero te przyklady mozna uzupelnic "miękkimi" (de facto zgodnymi z prawem) zlośliwościami kurii typu:
- zmienili Mszę z gdonej porannej na popołudniową,
- zabrali tradsom kosciol, ktoryt przez 10 lat byl ich "domem"
- itp itd.
Precyzja sfomułowania problemu jest w takich akcjac niezywkle istotna. Pan odbiera moje pytania o problem jako glos, aby zablokowac wszelka akcje protestatycyjna.  Jesli Pan zle zdefiniuje problem to zbierze Pan 20 podpisow zamiast 500, a polowa tradsow okrzyknie Pana oszolomem.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #565 dnia: Maja 23, 2011, 10:26:48 am »

Cóż ja Pani więcej napiszę... pewność to będziemy mieli po śmierci.
A teraz: albo zakasać rękawy, albo biadolić i mazać się.

Ja pewnie mam jakąś domieszkę parszywej krwi.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #566 dnia: Maja 23, 2011, 10:30:23 am »

Sprawa jest tu akurat jasna. W archidecezji warszawskiej są m.in.:
- kościół św. Zbawiciela,
- Wilanów,
- Piaseczno,
- Pruszków,
- Jazgarzew,
- Łomianki.

W  żadnem z tych miejsc kurja nie pomogła w organizacji Mszy, a w każdem szkodzi.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #567 dnia: Maja 23, 2011, 10:35:23 am »

jeśli tak łatwo odpuścimy w sprawie godziny celebracji to Kuria zrobi z nami co zechce. Dlaczego tak szybko chcą się pozbyć KRR u św. Benona i to w okresie wakacji? Przecież wiadomo, że na Karolkowej w lato i w dodatku o 14 nie będzie dużej frekwencji. Mogli przecież z przenosinami poczekać, aż ustalą godzinę celebracji. A tak jakieś obiecanki, że po nowym roku może się zmieni. Ponadto niszczy się to stworzył o. Krzysztof, choćby Żywy Różaniec, nabożeństwa przed mszą(Gorzkie Żale, majowe, czerwcowe). Na Karolkowej będziemy wciśnięci łaskawie między NOM-y i nie będzie czasu na takie sprawy. Ponadto ludziom przejdzie chęć dawania dość dużych ofiar na tacę(mało w którym kościele jest na tacy tyle banknotów). I po co były te relikwiarze, nowa droga krzyżowa, szaty, obrazy, zapowiedz witraży? Jak teraz do św. Benona ma powrócić tylko NOM. Tak się z wiernymi nie postępuje. Ludzie nie są śmiećmi. Moja znajoma z Warmii uczęszczała do św. Benona będąc w Warszawie z chęcią  na mszę trydencką. U siebie takich szans nie ma. U św. Klemensa na 14 nie będzie mogła uczestniczyć bo o 15 ma PKS. I w ten sposób odgania się wiernych chcących uczestniczyć w KRR.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2011, 10:41:00 am wysłana przez ryszard1966 » Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #568 dnia: Maja 23, 2011, 10:36:29 am »

@ Jarod.

Odmowa porannej  mszy w Wilanowie, Piasecznie, Pruszkowie, Brwinowie, na koniec likwidacja porannej mszy w Benonie.

Mamy kapłana(ów), ministrantów, 500 wiernych, i stoją puste kościoły (czasami Paula robi sobie tam sesję z tym palantem o czerwonych włosach)


Czy to mało?

Dobrze Pan wie, że 500 podpisów zbierzemy w 6 - 10 osób. Dlatego udaje Pan, że nie wie właściwie co ma być powodem skargi.

Po takiej akcji to Nycza wezwą na dywanik. I Pan o tym wie. Dlatego cmokierzy z Christianitas gotowi są wszystkie znaczki na pocztach w Polsce wykupić byle tylko nikt nie napisał ;D
Tak wygląda real.

idę do roboty, pa  :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #569 dnia: Maja 23, 2011, 10:40:46 am »

@ Jarod.

Odmowa porannej  mszy w Wilanowie, Piasecznie, Pruszkowie, Brwinowie, na koniec likwidacja porannej mszy w Benonie.

Mamy kapłana(ów), ministrantów, 500 wiernych, i stoją puste kościoły (czasami Paula robi sobie tam sesję z tym palantem o czerwonych włosach)


Ależ ja się chętnie podpisze pod eskalacją tak zdefiniowanego problemu. :)

Według mnie precyzyjny problem do wyeskalowania to nieprzestrzeganie przez kurie tego:

b) zagwarantowanie i realne zapewnienie używania nadzwyczajnej formy wszystkim tym, którzy tego pragną – w takim rozumieniu, że używanie liturgii rzymskiej obowiązującej w 1962 jest prawem danym dla dobra wiernych, a więc ma być interpretowane w sensie przychylnym dla wiernych, którzy są jego głównymi adresatami;


Czyli:
My nizej pospisani wierni AW uwazamy, ze SP w naszej diecezji nie jest interpretowane w sensie NIEprzychylnym dla nas co przeczy punktowi 7 UE. Jako przykłady możemy opisać następujące przypadki: .....
a takze ostatnia zaskakujaca dla nas decyzje zwiazana z likwidacja celebracji w kosciele sw. Benona.......

Znajdzie Pan 500 osob do podpisu pod czyms takim?
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2011, 11:15:23 am wysłana przez Jarod » Zapisane
Strony: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!