Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 03:38:42 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539593 razy)
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #540 dnia: Maja 22, 2011, 23:12:18 pm »

Godzina mszy w tygodniu jest fatalna i nie wróże jej dużego powodzenia. U Benona była elastyczność, której może zabraknąć na Karolkowej.
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #541 dnia: Maja 22, 2011, 23:17:49 pm »

Kurja może mówić co chce, ale w miarę napływających próśb z różnych części diecezji ma organizować KILKA ośrodków a nie jeden, na zadupiu. Przy obecnym układzie komunikacyjnym Warszawy wszystko co jest dalej niż 10 min piechotą od metra to jest zadupie.
Powinno sie drazyc sprawe odmow celebracji w Piasecznie, w Wilanowie, w Zbawicielu. To sa dobre przypadki dla PCED. Na razie w sprawie Karolkowej nie widze zadnego uchybienia prawnego kurii. Jeszcze moga sie pochwalic, ze "dali" wiekszy kosciol.
Niestety nie da sie narzekac do PCED o takie "drobiazgi" jak : daleko od metra, wolimy przedpoludnie niz popoludnie, ksiadz mowi slabe kazania, ksiadz nie uzywa ambony tylko pulpitu itp. Tak daleko prawo nie siega.

@SemperFidelis
Ciekawa uwaga o zmianie wladz u redemptorystow.
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #542 dnia: Maja 22, 2011, 23:19:30 pm »

Powiedzmy tak o. Krzysztofowi nie chce  się już u Benona odprawiać Mszy.

Bardzo krzywdzące dla o. Krzysztofa słowa. Akurat dzisiaj stałem w kościele dość blisko ołtarza i odniosłem wrażenie, że z wielkim trudem przechodzą mu przez gardło słowa o przenosinach...

należy iść drogą wskazaną przez Ojca Świętego. Zebrać podpisy (Benonitów, z tego co wiem nikt nigdy nie spisał) z prośbą o zgodę na mszę o godz. 10-tej na Karolkowej lub innym obszernym i godnym miejscu.

Może to jest jakiś plan minimum? Dla rodzin z dziećmi godz. 14 jest zabójcza. Rozumiem, że przy przenosinach do parafii trudno jest zapewnić sobie dogodną, przedpołudniową godzinę. Ale jeśli się nie uda, to dekret kardynała o powołaniu duszpasterstwa jest jednocześnie dla mnie i mojego syna dekretem nominacyjnym na lefebrystę... ;) Odległość z domu do św. Benona i do Radości mam podobną...

Najbardziej szkoda, że w nowej lokalizacji będziemy chyba "na doczepkę" - gośćmi parafii z zewnątrz. U św. Benona mogliśmy się czuć "u siebie". Nie wiem jakie będą tego konsekwencje. Jakie jest nastawienie do całej sprawy (tj. przede wszystkim Mszy Trydenckiej ogólnie oraz do funkcjonowania duszpasterstwa) proboszcza parafii?
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #543 dnia: Maja 22, 2011, 23:26:06 pm »


Najbardziej szkoda, że w nowej lokalizacji będziemy chyba "na doczepkę" - gośćmi parafii z zewnątrz. U św. Benona mogliśmy się czuć "u siebie". Nie wiem jakie będą tego konsekwencje.
To jest wedlug mnie podstawowy problem. Godzina to drobiazg. Jak ktos mieszka poza Warszawa to latwiej mu dojechac na 14. Dobre jest to, ze pomimo to bedzie doczepka do parafii to jest doczepka z jakims papierem biskupa wobec czego proboszcz tamtejszy nie moze  podjac decyzji o likwidacji tej Mszy.
Zapisane
SemperFidelis
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #544 dnia: Maja 22, 2011, 23:51:14 pm »

dekret kardynała o powołaniu duszpasterstwa jest jednocześnie dla mnie i mojego syna dekretem nominacyjnym na lefebrystę... ???????????????


dlaczego??? przenosiny nie maja nic wspolnego z powstaniem duszpasterstwa przeciez.....
Zapisane
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #545 dnia: Maja 23, 2011, 00:00:59 am »

Skrót myślowy, proszę Pana.
1) Jest Pan pewien, że nie ma takiego związku?
2) Mam duże uznanie dla pracy kapłanów FSSPX i nie widzę nic niestosownego w uczęszczaniu do prowadzonych przez nich kościołów i kaplic. (Bardzo proszę o niepodejmowanie w tym wątku dyskusji na ten temat - jest już na FK co najmniej kilka wątków o FSSPX.)
3) Jedną z konsekwencji przenosin do parafii jest brak możliwości sprawowania Mszy o dogodnej dla mnie godzinie.
4) Dojazd do przeoratu jest dla mnie mniej uciążliwy niż na Wolę.

PS. Po słówku "lefebrysta" umieściłem taką uśmiechniętą mordkę z przymrużonym okiem... ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2011, 00:31:12 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
SemperFidelis
adept
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #546 dnia: Maja 23, 2011, 00:10:27 am »

Ad 1. jestem niemal pewny - za duzo lat uplynelo - jakby mieli uwalic to by to zrobili wczesniej
Ad. reszty :) nie czepiam sie przeciez - sam jezdze czesto na 8.30 do Radosci :)


Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #547 dnia: Maja 23, 2011, 00:46:07 am »

BTW, Przypomnial mi sie post Pana kamilka:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,4363.msg121811.html#msg121811

"6. JE szuka rozwiązania stąd propozycja dania większego kościoła w miejsce św. Benona. "

Kuria powie... Byla grupa, przyszli i mowili, ze najwiekszym problemem jest za maly kosciol... No to zalatwilismy wiekszy.. O co im jeszcze teraz chodzi?
Zapisane
kamilek
Gość
« Odpowiedz #548 dnia: Maja 23, 2011, 01:22:57 am »

.
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #549 dnia: Maja 23, 2011, 02:14:35 am »

3. Ksiądz Kardynał na rozmowie wymienił pobliskie do św. Benona kościoły rektoralne, nie parafialny.
ksiadz kardynał proponował jakieś inne kościoły?
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #550 dnia: Maja 23, 2011, 07:15:41 am »

Godzina to drobiazg. Jak ktos mieszka poza Warszawa to latwiej mu dojechac na 14.

Które punkty SP i UE zakładają, że masz słuchać Mszy poza miejscem zamieszkania ? Proponuję o odrobinę opanowania i zdrowego rozsądku. Jak ktoś mieszka poza Warszawą, to powinien chodzić na Mszę ... poza Warszawą.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #551 dnia: Maja 23, 2011, 07:33:23 am »

Czy zna Pan jakis przypadek, ze PCED interweniowala z powodu zlej godziny Mszy? UE wrecz pod tym wzgledem stoi po stronie biskupa:

"proboszcz albo rektor kościoła, albo kapłan odpowiedzialny jest upoważniony do udzielenia pozwolenia na taką celebrację, biorąc jednak pod uwagę rozkład celebracji liturgicznych w tym kościele."


W czasach, których obaj nie pamiętamy, kurje wyznaczaly indulty na 6 rano w kaplicach szpitali psychiatrycznych. Może kto sprawdzi, jak wygląda kaplica szpitalna w Tworkach ? Warto by zaklepać miejscówkę ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #552 dnia: Maja 23, 2011, 07:36:03 am »

Przestańmy się cieszyć z tego że jakiś biskup łaskawie da nam kącik w jednym kościele na całą diecezję lub weźmie udział w Mszy w KRR. Z moich obserwacji wynika że biskupom na nas wcale nie zależy a jeśli tak to na spacyfikowaniu nas.
Jesteśmy katolikami i mamy swoje prawa.
Dla odmiany w lednickim cyrku zjawi się pół Episkopatu.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #553 dnia: Maja 23, 2011, 07:41:16 am »

W czasach, których obaj nie pamiętamy, kurje wyznaczaly indulty na 6 rano w kaplicach szpitali psychiatrycznych. Może kto sprawdzi, jak wygląda kaplica szpitalna w Tworkach ? Warto by zaklepać miejscówkę ;)
W Pruszkowie - Tworkach jest piekny rektorski kosciol w stylu ormianskim. Przy przystanku kolejki WKD. Latwiej bylonby tam o godzine przedpoludniowa niz w innym kosciele w okolicy.


Godzina to drobiazg. Jak ktos mieszka poza Warszawa to latwiej mu dojechac na 14.

Które punkty SP i UE zakładają, że masz słuchać Mszy poza miejscem zamieszkania ? Proponuję o odrobinę opanowania i zdrowego rozsądku. Jak ktoś mieszka poza Warszawą, to powinien chodzić na Mszę ... poza Warszawą.
Ja twierdze, ze fakt przeniesienia godziny na 14 sprawi, ze moze byc wieksza frekwencja ludzi spoza Warszawy. Pisze jak bedzie. Prosze nie mylic postulatow normatywnych z pozytywnymi Panie ekonomisto :)

Czy jesli O.K. powie, ze od 1 stycznia nie powinno byc problemu z przeniesieniem Mszy na 9.30 to czy wowczas sprawa Karolkowej jest czysta?
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2011, 00:33:35 am wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #554 dnia: Maja 23, 2011, 08:46:25 am »


Czy jesli O.K. powie, ze od 1 stycznia nie powinno byc problemu z przeniesieniem Mszy na 9.30 to czy wowczas sprawa Karolkowej jest czysta?

A czemu miałby tak powiedzieć ? Poważne zastrzeżenia budzi sam tryb, w którym jakiś kurjalista brudnym palcem przesuwa grupę związaną z kościołem pw. św. Benona w inne miejsce bez najmniejszej przyczyny. Przecież nasza świątynia na ul. Pieszej nie idzie ani do zburzenia ani do generalnego remontu.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!