Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:50:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539579 razy)
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #360 dnia: Grudnia 30, 2010, 22:21:06 pm »

Był na forum nowy wątek o aktualnych miejscach celebracji KRR. Nie mogę go odszukać.

Trzeba będzie niestety wykreślić jedną miejscowość (przynajmniej częściowo). Nie muszę chyba mówić, że jest to tradycyjną zasługą "betonowego Kardynała".
Czy znowu ja muszę o tym pisać?
Może napiszą zawodowi postindultowcy-ugodowcy. Wiedzą o tym, tylko milczą... Czy teraz też "nie będzie powodu" by napisać do ED ?
Cóż musi się wydarzyć by postindultowcy podnieśli pióra na Kardynała?
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #361 dnia: Grudnia 30, 2010, 22:29:15 pm »

Był na forum nowy wątek o aktualnych miejscach celebracji KRR. Nie mogę go odszukać.

Trzeba będzie niestety wykreślić jedną miejscowość (przynajmniej częściowo). Nie muszę chyba mówić, że jest to tradycyjną zasługą "betonowego Kardynała".
Czy znowu ja muszę o tym pisać?
Może napiszą zawodowi postindultowcy-ugodowcy. Wiedzą o tym, tylko milczą... Czy teraz też "nie będzie powodu" by napisać do ED ?
Cóż musi się wydarzyć by postindultowcy podnieśli pióra na Kardynała?
Tutaj jest watek: http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,5519.0.html
Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #362 dnia: Stycznia 02, 2011, 11:57:35 am »

Czy był ktos dziś w Kościele św. Benona ? Z jakiego powodu msza była cicha ?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #363 dnia: Stycznia 02, 2011, 12:30:46 pm »

Czy był ktos dziś w Kościele św. Benona ? Z jakiego powodu msza była cicha ?
Ojciec Krzysztof ma problemy z gardłem. Już w Sylwestra i Nowy Rok były Msze ciche.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #364 dnia: Stycznia 02, 2011, 12:36:11 pm »

Czy był ktos dziś w Kościele św. Benona ? Z jakiego powodu msza była cicha ?
Ojciec Krzysztof ma problemy z gardłem. Już w Sylwestra i Nowy Rok były Msze ciche.

To przykre . A nie mogą siągnąć innego księdza np. ks. Łukasza lub kogos z IDP . Podobno ksiądz Stanisław Małkowski też odprawia ( odprawiał ) ale nigdy go nie

widziałem . Bo to takie dziwne aby msza niedzielna była cicha .
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #365 dnia: Stycznia 02, 2011, 13:03:47 pm »

Widać tak być musiało. Ojciec Krzysztof nie zdradza do końca uwarunkowań w których przychodzi mu działać. A wniosek z tego taki, byśmy się bardziej modlili za naszych Duszpasterzy o siły i konieczne wsparcie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #366 dnia: Stycznia 02, 2011, 14:03:56 pm »

Bo to takie dziwne aby msza niedzielna była cicha .
A nie: "bo to takie normalne bylo przed soborem" ?
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #367 dnia: Stycznia 02, 2011, 14:07:10 pm »

Bo to takie dziwne aby msza niedzielna była cicha .
A nie: "bo to takie normalne bylo przed soborem" ?
W koncu ktos kiedys napisze ksiazke pt. "Wspolczesna celebracja Mszy trydenckiej - owoc tradycji i reformy liturgicznej". Chyba zaczne notowac wszytskie elementy, ktore pojawily sie w Mszy po Soborze jako wynik wplywu NOM. Pozniej bedzie jak znalazl, aby udowodnic, ze wspolczesna Msza trydencka jest w zasadzie tym czego chcial Sobor :)
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #368 dnia: Stycznia 02, 2011, 14:09:16 pm »

wynik wpływu i co wazniejsze budowa alternatywy, przeciwwagi dla nom  :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2011, 14:48:00 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #369 dnia: Stycznia 02, 2011, 14:33:27 pm »

Bo to takie dziwne aby msza niedzielna była cicha .

od niemal 2 lat większość Mszy niedzielnych na jakich byłem, jest cicha. I to jest ta lepsza większość, bo w reszcie przeważałyby NOMy
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #370 dnia: Stycznia 03, 2011, 07:46:46 am »

Módlmy się gorąco o zdrowie dla o. Krzysztofa i to by w 2011 pojawił się w Warszawie drugi ksiądz, który umie i chce sprawować KRR. Bo wychodzi na to, że postindult w Warszawie opiera się wyłącznie na o. Krzysztofie. Co do wczorajszej cichej mszy u św. Benona nie robiłbym z tego problemu. Przed soborem i tak zdecydowana większość mszy sprawowanych było po cichu, czytania też były po łacinie i nikt nie robił z tego problemu. Może wczoraj komunię święta powinien rozdać drugi redemptorysta by odciążyć ojca Krzysztofa. Tak czy inaczej drugi ksiądz w Warszawie umiejący sprawować KRR jest niezbędny.
Zapisane
mateusz72
uczestnik
***
Wiadomości: 133

« Odpowiedz #371 dnia: Stycznia 03, 2011, 08:39:58 am »

Kapłan i to nie jeden by się znalazł. Sam znam przynajmniej dwóch jak nie trzech, tylko co z tego, skoro proboszczowie stają jak ość w gardle?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #372 dnia: Stycznia 03, 2011, 08:54:12 am »

A ja myślę, niestety że zdecydowana większość księży warszawskich nie chce celbrować KRR. po prostu NOM im odpowiada, po co mają się wysilać, uczyć łaciny, z kolei grupy tradycjonalistyczne w Warszawie są nieliczne, więc dla Kurii to żaden problem. No zobaczymy. Kardynał Nycz został konsultorem Kongregacji Kultu Bożego, może będzie chciał pokazać że jego Archidiecezja nie jest ostatnia we wprowadzaniu SP.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #373 dnia: Stycznia 03, 2011, 09:42:05 am »

A ja myślę, niestety że zdecydowana większość księży warszawskich nie chce celbrować KRR.
Wiadomo, ten rodzaj owieczek jest wymagający, znający, które pastwiska im służą, przyjemniej pójść między barany zadawalające się drapaniem po grzbiecie i wydające "radosne" pobekiwania z tego powodu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #374 dnia: Stycznia 03, 2011, 09:49:43 am »

A ja myślę, niestety że zdecydowana większość księży warszawskich nie chce celbrować KRR.

Zapewne tak. Ale tu wystarczyłoby na dziś 10 ...
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!