Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:16:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 150 Drukuj
Autor Wątek: WARSZAWA  (Przeczytany 539532 razy)
kamilek
Gość
« Odpowiedz #315 dnia: Listopada 27, 2010, 05:52:13 am »

.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #316 dnia: Listopada 27, 2010, 11:21:05 am »

Panie PTRF, chodziło mi o ten sposób negocjowania:


Jakiś czas temu rozmawiałem z bp. Stanisławem Kędziorą  i nawet był przychylny . Z zainteresowaniem mnie słuchał . Nawet sam był zainteresowany odprawianiem . Teraz za bardzo nie mam czasu ale muszę mu się przypomnieć . Ktoś ma pomysł jak z  nim rozmawiać . Bo ja to robiłem bardzo spokojnie i z całkowitym nastawieniem pro episkopalnym i do polskiego duchowieństwa i co chwile podkreślałem że nie jestem związany z ks.Trytkiem , ,,Lefebrystami'' i że ,  interesuje mnie Papież i wszystkie wytyczne Watykanu a nie jakieś tam sekciarstwo.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #317 dnia: Listopada 27, 2010, 19:37:11 pm »

Wiem, o co Panu chodziło. Z takim podejściem i ja się spotkałem i nie uważam, żeby to było szczególnie mądre (mam na myśli zwłaszcza słowa "jakieś tam sekciarstwo" w odniesieniu do FSSPX - "Lefebrystów").
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #318 dnia: Listopada 28, 2010, 12:16:59 pm »

Bractwo św. Piusa X to sekta natomiast IBP (Institutum a Bono Pastore) nie . Bractwo św. Piusa X to tylko wyższa konieczność . Podobnie jak z Prawosławiem brak kościołów Katolickich idziemy do cerkwi zagrożenie życia spowiedź itd . Natomiast Bractwo św. Piusa nie posiada pełnej jedności jurysdykcyjnej i przez to samo wyłącza się z kościoła np. sakrament małżeństwa jest nieważny brak wspomnianej jurydyzacji podobnie ze spowiedzią to tylko wyższa konieczność.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #319 dnia: Listopada 28, 2010, 13:38:47 pm »

Drogi Panie bractwo NIE JEST WYŁĄCZONE Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO!!!
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #320 dnia: Listopada 28, 2010, 13:57:50 pm »

Bractwo św. Piusa X to sekta

A poza tym, ze tak powiem, wszyscy zdrowi?
Zapisane
jacjag
bywalec
**
Wiadomości: 67

« Odpowiedz #321 dnia: Listopada 28, 2010, 16:35:31 pm »

Bractwo św. Piusa X to sekta  .
Papież twierdzi inaczej.

Cytuj
natomiast IBP (Institutum a Bono Pastore) nie
Kard. Glemp twierdzi inaczej.

:)
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #322 dnia: Listopada 28, 2010, 18:09:49 pm »

Bractwo św. Piusa X to sekta natomiast IBP (Institutum a Bono Pastore) nie . Bractwo św. Piusa X to tylko wyższa konieczność . Podobnie jak z Prawosławiem brak kościołów Katolickich idziemy do cerkwi zagrożenie życia spowiedź itd . Natomiast Bractwo św. Piusa nie posiada pełnej jedności jurysdykcyjnej i przez to samo wyłącza się z kościoła np. sakrament małżeństwa jest nieważny brak wspomnianej jurydyzacji podobnie ze spowiedzią to tylko wyższa konieczność.



mówią, że pomaga
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Hyacinthus Stanislaus
rezydent
****
Wiadomości: 315


« Odpowiedz #323 dnia: Listopada 28, 2010, 21:46:37 pm »

Czy ktoś był na Mszy u św. Benona dziś o 19:00 i może napisać kto
odprawiał? Zastanawiam się czy o. Krzysztof w Adwencie postanowił
binować czy też może znalazł „zmiennika”.
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #324 dnia: Listopada 28, 2010, 22:01:46 pm »

Adwencie postanowił
binować czy też może znalazł „zmiennika”.
Przełożony pozwolił?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #325 dnia: Listopada 28, 2010, 22:07:55 pm »

Chwila binować - to każdy kapłanw niedziele może. Pozowlenie trzeba uzyskać dla trynowania.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #326 dnia: Listopada 28, 2010, 22:24:36 pm »

Czy ktoś był na Mszy u św. Benona dziś o 19:00 i może napisać kto
odprawiał? Zastanawiam się czy o. Krzysztof w Adwencie postanowił
binować czy też może znalazł „zmiennika”.
W 2007 tez byly dwie Msze w adwencie i o. Krzysztof binowal. Wg mnie wieksze powodzenie mialaby Msza poobiednia np. o 15.30 gdy jeszcze mozna z dziecmi przyjsc.
BTW, Po przesunieciu lawek do przodu i wyrzuceniu krzesel zrobilo sie o wiele luzniej.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #327 dnia: Listopada 28, 2010, 22:28:38 pm »

no bez przesady !! Na 15:30 możesz jechać do Zielonki czy innego Brwinowa. Nb. ta godzina jest koszmarna sama w sobie, bo jeśli przystępujesz do Komunji, to objad powinieneś skończyć najdalej ok. 13:15, zakładając cichy charakter Mszy.

Msza o 19 to znakomity pomysł, gdyby Ojciec Krzysztof rozciagnął zwyczaj adwentowy na cały rok, przybiegłbym z flaszką koniaku i nie wiedziałbym, w co mam go ucałować z radości ;)
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #328 dnia: Listopada 28, 2010, 22:37:52 pm »

@ Hyacinthus Stanislaus

Ja byłem i odprawiał o.Krzysztof


@ Krusejder

Przepraszam ale Stolica Apostolska mówi tylko o uczestnictwie we mszy św. i tylko o mszy . Sakrament małżeństwa jest nieważny, brak jurysdykcji ( wspominają o tym tradycyjni redemptoryści - dawniej związani z bractwem dziś w pełnej jedności było o tym na nowym ruchu liturgicznym)   i spowiedź święta też ( chyba że jest zagrożenie życia ). Proszę sobie poczytać a nie wytykać od wariatów . Zgadzam się z tym że są w kościele tak stwierdził Papież ale bractwo nie posiada uregulowanego statusu więc coś tu jest nie tak z ważnością sakramentalną . Przypomina mi się analogia z prawosławiem tylko do końca nie znam prawnych aspektów . Odwołanie ekskomuniki przez Papieża i Patriarchy Konstantynopolu ( nawzajem sobie znieśli ) .
« Ostatnia zmiana: Listopada 28, 2010, 23:29:45 pm wysłana przez Eligiusz » Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #329 dnia: Listopada 28, 2010, 23:03:12 pm »

Gdyby Bractwo było sektą, to małżeństwo i spowiedź byłyby ważne ale niegodne, jak u prawosławnych. Dziękuję za uwagę
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Strony: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 150 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia warszawska  |  Wątek: WARSZAWA « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!